Yamaha PianoCraft E 810

HubiiDubii

New member
Kable od głośników to jedno a co z IC w końcu to on podaje sygnał z źródła jakim jest płyta CD i lub DVD więc też ma coś do powiedzenie w szczególności kiedy korzystamy z funkcji Pure Direct (ta latarnia z niebieską diodą) jestem ciekaw co tam macie wpięte bo ten kabelek dołączony przez Yamahe troszku tandeciarski jest. Ja właśnie jestem na etapie dobierania kabelków głośnikowe już mam wybór padł na Monitor Atmos Air 309 i nie narzekam, może któś coś podpowie co do interkonektu.
 

Benzen

New member
Witam - to mój pierwszy post na forum
Dziś kupiłem PC E-810 i mam pytanko do posiadaczy tego zestawu:
czy ta maleńka diodka na pokrętle od głośności powinna migać (czy wogóle powinna jakoś świecić) gdy zmniejsz się lub zwiększa siłe głosu?
U mnie nie daje znaku życia a przy wyłączonym świetle ciężko się zorientować na jaką siłę głosu jest pozostawiona Yamaszka :)
To taka moja pierwsza uwaga ale w końcu to pierwszy dzień użytkowania :)
Pozdrawiam Wszystkich
 

Benzen

New member
Dzieki za szybką odpowiedź
To znaczy że wszysto ok a moja podejrzliwość wzięła się z tego że gdzieś, kiedyś w jakimś sprzęcie widziałem coś takiego i myślałem że moja Yamaszka też tak ma ;)

Drodzy koledzy bawię się tą zabawką już jakiś czas i nie mogę rozgryźć jednej rzeczy
Mianowicie czy jest możliwość wyłączenia z PILOTA odtwarzacza DVD/CD bez wyłączania całego zestawu?
Zastanawia mnie też sens stosowania tego kabelka sterowania łączącego oba klocuszki? gdy są nim połączone przy włączeniu zasilania odpalają obydwa choć np mamy ochotę posłuchać tylko radia (a płyta jeśli jest w szufladzie miele się bezproduktywnie). Gdy z kolei wyłączymy zasilanie z pilota gasną obydwa klocki
Tymczasem jeśli nie zastosujemy tego połączenia kabelkiem włączając yamaszkę odpali tylko tuner, gdy mamy ochotę na DVD/CD wystarczy w tym trybie na pilocie nacisnąć PLAY i włącza się odtwarzacz - to chyba wygodniejsze moim zdaniem
Zastanawia mnie tylko jak można wyłączyć sam odtwarzacz z pilota nie wyłączjąc tunera
Ma ktoś pomysł?
Pozdrawiam
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

logmar

New member
Witam.
Jak najlepiej podłączyć Sharp 32 BV9E z Yamaha E810.
Chciałem przez VGA/3Rca, ale oba sprzęty się nie widzą.
Może ktoś przerabiał ten problem.
 

hottt

New member
Dzieki za szybką odpowiedź
To znaczy że wszysto ok a moja podejrzliwość wzięła się z tego że gdzieś, kiedyś w jakimś sprzęcie widziałem coś takiego i myślałem że moja Yamaszka też tak ma ;)

Drodzy koledzy bawię się tą zabawką już jakiś czas i nie mogę rozgryźć jednej rzeczy
Mianowicie czy jest możliwość wyłączenia z PILOTA odtwarzacza DVD/CD bez wyłączania całego zestawu?
Zastanawia mnie też sens stosowania tego kabelka sterowania łączącego oba klocuszki? gdy są nim połączone przy włączeniu zasilania odpalają obydwa choć np mamy ochotę posłuchać tylko radia (a płyta jeśli jest w szufladzie miele się bezproduktywnie). Gdy z kolei wyłączymy zasilanie z pilota gasną obydwa klocki
Tymczasem jeśli nie zastosujemy tego połączenia kabelkiem włączając yamaszkę odpali tylko tuner, gdy mamy ochotę na DVD/CD wystarczy w tym trybie na pilocie nacisnąć PLAY i włącza się odtwarzacz - to chyba wygodniejsze moim zdaniem
Zastanawia mnie tylko jak można wyłączyć sam odtwarzacz z pilota nie wyłączjąc tunera
Ma ktoś pomysł?
Pozdrawiam
Nic z tym nie zrobisz, też się głowiłem, ale ten typ tak ma.
Co jeszcze zauważyłem. Napęd jest głośny pod warunkiem, że się słucha audio, jak się włoży płytkę mp3 jest o wiele cichszy. Macie tak samo?
 
Do góry