Yamaha PianoCraft 730

koza48

New member
Witam,
Na allegro pojawiła się nowa mini wieża stereo Yamaha PianoCraft 730.
Czy ktoś może powiedzieć coś więcej na jej temat, tzn czy ktoś już się ją "bawił" i jak to się ma do Yamaha PianoCraft 810?
Interesuje mnie jakie ma wejścia i ile?
Proszę o opinie na temat tego sprzętu.
Pozdrawiam wk.
 
Ostatnia edycja:

crisp

New member
czesc,

niestety nie ma jeszcze za duzo w sieci opinii na temat nowego PC, ale znalazlem zdjecie tylne panela na ktorym masz wszystkie (wiekszosc) wyjsc.
Z przodu masz jeszcze sluchawkowe i USB.

--
crisp
 

Attachments

  • PV_mcr730_back_panel.jpg
    PV_mcr730_back_panel.jpg
    164,4 KB · Wyś: 3184

crisp

New member
w ulotce jest następujący opis jeżeli chodzi o obsługę divix i napisów: Zgodność z DivX®
PianoCraft 730 odtwarza wszystkie
wersje formatu DivX (łącznie z DivX 6®)
i oferuje zaawansowane funkcje takie
jak interaktywne menu czy napisy do
filmów dostarczane przez format DivX®


Pytanie tylko czy obsługuje napisy w formacie txt ?

--
crisp
 

koza48

New member
Hmmm,
Cały czas się zastanawiam, nad Pianocraft 730 i 810.
Zależy mi na "dobrym" dźwięku w stereo i chciałbym podpiąć do tego tuner satelitarny PVR HD z cyfry. NA korzyść E730 przemawia HDMI oraz USB za to E810 ma mocniejsze głośniki i wiele pozytywnych opinii w internecie.
Co myślicie?
 

Lowell

New member
koza48 napisał:
Hmmm,
Cały czas się zastanawiam, nad Pianocraft 730 i 810.
Podepnę się pod wątek bo mam podobny dylemat. Dodatkowo - myślę jeszcze nad ONKYO LS-V501 oraz PIONEER DCS-575. Który z tych 4 zestawów byście polecali i dlaczego? Przeznaczenie to 50% muzyka 50% filmy.
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Lowell - musisz podać więcej warunków i potrzeb oraz klasę cenową ?
=================================================
koza48 - nie znalazłem również wartości cenowej?
Chyba że masz jedynie dylemat Pinano Craft 730 a 810?
=================================================
 

Lowell

New member
kiki napisał:
Lowell - musisz podać więcej warunków i potrzeb oraz klasę cenową ?

Potrzebuję sprzętu na którym będę słuchał muzyki z audio CD oraz mp3, zależy mi tutaj na wysokiej jakości dźwięku (choć audiofil ze mnie żaden :) ). Dodatkowo ten sam sprzęt ma być podłączony do tv SONY KDL-32U2530 i robić za "głośniki" oraz jednocześnie być odtwarzaczem do Divx-ów i DVD. Na USB mi nie zależy. Aha, ma mieć też radio. Będzie to coś stało w "salonie" (o ile największy pokój w 49m. mieszkaniu można w ogóle tym ianem określić) gdzie nie ma warunków na rozmieszczenie tylnych kolumn, więc jakiekolwiek zestawy 5.0 lub więcej odpadają. Jeśli to ma jakieś znaczenie to słucham rocka i metalu, sporadycznie muzyki klasycznej. Budżet to do 1500zł, jeśli jednak jakiś super wypas będzie trochę droższy to da radę, ale 2000zł to absolutna granica górna.

Z góry dzięki za porady,
Ł.
 

crisp

New member
myślę że tu chodziło raczej o 49 m2 całego mieszkania...
No chyba że się mylę bo wtedy faktycznie taki mały zestaw jest za słaby...

--
crisp
 

crisp

New member
a co sądzicie o Kenwood K-511 zamiast PC 730?

Czy ma ktoś jakieś doświadczenia z marką Kenwood?
Zastanawiam się obecnie nad kupnem pianocrafta 730, ale bawiłem się ostatnio Kenwoodem K-511 i ten sprzet ma fajną obsługę plików mp3, chyba najlepszą z dotąd spotkanych mi micro zestawów. Dzwięk też wydaje się przyzwoity, choć przyznaję nie miałem możliwości dobrze przetestować tego sprzętu.
Zaletą Kenwooda jest też niska cena, poniżej 1000 zł, oraz rozbudowane funkcjonalności (jak np. nagrywanie z radia na pendrive) oraz duża ilość wejść na karty (sd, usb)

--
crisp
 

MohSETH

New member
Coś Ci powiem Stary jak masz kupować Piano by słuchać na nim mp3 to daruj sobie. Ja tak robiłem do wczoraj, a wczoraj puściłem sobie oryginalną płytę J.M. Jarre'a DVD-Audio i po prostu odleciałem... Przez pół roku na Piano słuchem radio i mp3 i nie mogłem znieść, że kupiłem PC, ale wczoraj... Wczoraj wszystko się zmieniło...

Jak chcesz słuchać mp3 to lepiej będzie jak kupisz sobie jakąś kartę Xonar np., a do tego jakieś Creativy bądź Geniusy.

Dobrze Ci radzę zastanów się.
 

crisp

New member
Być może nie jestem audiofilem, nie słyszę i nigdy nie słyszałem różnicy pomiędzy cd-audio i mp3 w bitrate 320 (co innego 128) nie mówiąć o bezstratnych wav'ach.
Może faktycznie szkoda wydawać kasę na PC...
Generalnie chodzilo mi o to, że nie wiadomo dlaczego ale "duże" firmy nigdy nie potrafią zrobić funkcjonalnego systemu tak jak inne mniejsze firmy (vide problem z napisami w odtwarzaczach dvd). Już bylem prawie zdecydowany na 100% na PC 730, no ale jeżeli za każdym razem mam włączyć TV żeby odpalić płytkę z muzyką w mp3 lub wav, to sorry, niestety jest to porażka yamahy. Stąd caly czas moje wahania w temacie wyboru i poszukiwania czegoś alternatywnego.

--
crisp
 

MohSETH

New member
Najśmieszniejsze jest, że ja też nigdy nie byłem audiofilem i nigdy nim nie będę... Całe życie słuchałem mp3, ale nie mam zamiaru popełniać tego błędu dalej. Tylko CD/DVD adio Wav. i FLACi.

Jeśli lubisz słuchać muzyki i doceniasz brzmienie to z Piano będziesz zadowolony. a na DVD-Audio zmieścisz 120 minut muzyki w najlepszym formacie... Mało nie wydaje mi się, a radocha ze słuchania... Bezcenna:)
 

koljaiczek

New member
crisp napisał:
w ulotce jest następujący opis jeżeli chodzi o obsługę divix i napisów: Zgodność z DivX®
PianoCraft 730 odtwarza wszystkie
wersje formatu DivX (łącznie z DivX 6®)
i oferuje zaawansowane funkcje takie
jak interaktywne menu czy napisy do
filmów dostarczane przez format DivX®


Pytanie tylko czy obsługuje napisy w formacie txt ?

--
crisp

Witam,
udało się komuś ustalić co z tymi napisami txt???

pozdr.,
 

crisp

New member
VBR for MP3 are not supported

Z instrukcji wynika że napisy muszą być w formacie .srt, .sub, .ssa, lub
.smi. W necie znalazłem info, że txt nie obsługuje.

Znalazłem też ważną informację dotyczącą obsługiwanych formatów mp3:
Variable bit rates (VBR) for MP3, WMA, and MPEG-4 AAC are not supported

Czy mógłby to ktoś zweryfikować jak jest w rzeczywistości?

--
crisp
 

Lowell

New member
crisp napisał:
Znalazłem też ważną informację dotyczącą obsługiwanych formatów mp3:
Variable bit rates (VBR) for MP3, WMA, and MPEG-4 AAC are not supported

To nie jest prawda, właśnie słucham mp3 vbr na tym PC 730 :)

L.
 

koljaiczek

New member
Marcin_gps napisał:
na razie dowiedziałem się, że z USB nie załadujemy DivXa - tylko muzykę czy foto

to też nie jest prawda. na własne oczy widziałem div'xa odtwarzanego z pamięci usb.

Czy ktoś sprawdzał txt? Instrukcja jak widać chyba trochę odbiega od rzeczywistych możliwości urządzenia.
 
Ostatnia edycja:
Do góry