Yamaha NS-555 vs Monitor Audio MR6 pod RX-V673

Slain

New member
Witam Wszystkich,

Zdecydowałem się w końcu na konkretny amplituner i zawężam opcje kolumn, który zestaw waszym zdaniem będzie lepiej się sprawował pod tym amplitunerem i z jakich względów?
Mam tutaj na myśli bardziej kwestie odsłuchowe dla kina i muzyki, głównie soundtracki i rock, metraż ok 20m2. Może macie jakieś inne propozycje warte uwagi w tej klasie. Pomijam kwestie wizulane to rzecz na tyle indywidualna, że nie warta rozważania w szerokim gronie :).
 

Slain

New member
zdecydowanie MR:)

Nie to, żebym miał jakieś wątpliwości, co do Twojego doświadczenia, bo widzę na czym słuchasz :), ale możesz mi opisać swoje subiektywne odczucia pod ich względem, jak oceniasz ich pracę pod kinem i w stereo przy jakiej muzyce. I tak muszę ich sam posłuchać zanim ostatecznie podejmę decyzję, ale jak na razie wszyscy utwierdzają mnie w przekonaniu, że będą lepiej grały z Yamahą niż sama Yamaha :), która po moim zachwycie wizualnym pozostawiła jakiś niedosyt po odsłuchu tych NS-555, czekam jeszcze na możliwość posłuchania tych MR6, zanim się do końca zdecyduję, a w międzyczasie lubię zasięgnąć języka ludzi bardziej światowych ode mnie :).
 

FFooXX5

Klub HDTV.com.pl
VIP
głośniki yamahy nigdy nie błyszczały, każdy Ci to powie. Moim zdaniem i wielu innych forumowiczów MR jest półkę wyżej, w cenie mr6 jedynie oli40 jest jeszcze świetnym rozwiązaniem. W kinie to petarda a po wygrzaniu znacznie lepiej. Słucham różniej muzyki od popu, do metalu, nawet jazz, i spisuje się bardzo dobrze. i MA świetnie komponuje się z yamahą, no co tu więcej pisać sa znacznie lepszą opcją od tych yamaszek :)
 

Slain

New member
I takiej odpowiedzi oczekiwałem :), dzięki wielkie za to, teraz tylko posłuchać i negocjować ceny :). Temat uważam za zamknięty, chyba, że ktoś oczekuje większej ilości argumentów, mi to wystarczy.
Pozdrawiam Wszystkich.
 

FFooXX5

Klub HDTV.com.pl
VIP
daj znać co wybrałeś:) i pamiętaj że niewygrzany sprzęt może brzmieć inaczej niż wygrzany co w takich odsłuchach może trochę zmylić
 

Slain

New member
Wczoraj odebrałem amplituner Yamahy RX-V773 + MR6 + MR2 + MRC, czekam tylko jeszcze na kabelki i w sobotę zaczynam eksperymenty odsłuchowe :), dzięki jeszcze raz wszystkim za pomoc w dokonaniu wyboru.
 
Do góry