Yamaha NS-555 vs JBL ES 80

tomiw28

New member
Witam

Interesuje mnie zakup kolumn Yamaha NS-555 cena za nowe 1499 zł ewentualnie JBL ES80 cena 1699.

Sprzęt będzie podłączony na chwilę obecną po amplituner Sony STR-DB 830 QS. W przyszłości wymiana na onkyo 807.

Więcej oglądam filmów na BD niż słucham muzyki, jest to 75 do 25 na korzyść filmów.

Pomieszczenie ma około 25m2.

Głośniki z tyłu to Yamaha NS-E56 wraz z głośnikiem centralnym + subwoofer Yamaha YST-SW 800.


Proszę o wypowiedź osób które miały w/w głośniki nie ukrywam że niestety cena odgrywa rolę.

pozdrawiam
 

pkomp

New member
jbl zdecydowanie tylko że jeśli praktycznie tylko kino to przody z tyłami kupiłbym identyczne - lepiej to zagra
 

pintr

New member
Raczej przody z centralnym ,a tyły mogą być inne bo tylko do efektów.Centralny musi się zgrać z przodem bo cała ścieżka dialogowa z niego będzie szła ....
 

BD

Member
Bez reklam
byl kiedys u mnie pack JBL E80 itd- do kina wysmienite, w stereo odwrotnie- smialo biez JBL.......
pozdr
 

don111

Banned
Yamahy mają dużo lepszy bas ale grają bardziej miękkim, stonowanym na górze brzmieniem, co robi mniejsze wrażenie przy filmach/koncertach, więc jeśli do kina i jest już sub - lepsze będą JBL
 
Ostatnia edycja:

tomiw28

New member
Bardzo dziękuję koledzy za doradztwo - w takim razie idę do sklepu po JBL ES 80 :).

p.s Widzę że ogłaszają się jeszcze sklepy z głośnikami JBL E80. Czy seria E to jakaś starsza seria JBL -a ?
 

pkomp

New member
pintr gwoli ścisłości kanały przednie i kanały tylne(zreszta centralny też - i nie wiem o czym piszesz bo na centralny idzie kanał centralny a nie przednie i na przednie nie idzie centralny...) w DTS i DD są pełnoprawne i zawsze moga(i muszą) grać pełnym pasmem - zalezy to tylko od miksu w studio...dlatego powinny być identyczne i takowe sa zalecane....

to o czym piszesz tyczyło sie lat 90 kiedy królowało dolby pro logic

teraz takie maja sens jesli sprzet słuzy równiez do stereo - jeśli samo kino to jest to zwykłą głupota i psuciem efektu bo w każdym studio masz miks na identycznych wszystkich kolumnach
 

pintr

New member
Chodziło mi o to że kanały przednie i centralny najlepiej jeśli są tego samego producenta i z tej samej serii ,gdyż chodzi tu o (tak jak napisałeś) pasmo przenoszenia (ciężko jest dobrać fronty inne a centralny inny żeby grały podobnie) a tak prościej to np. jeśli masz scenę w filmie że rozmowa dwóch osób jest tak nagrana że jedną osobę słychać w prawym głośniku a drugą w centralnym wtedy masz zachowaną liniowość głośników .Natomiast kanały tylne służą z reguły do efektów i rzadko kiedy jest tam nagrana ścieżka z dialogiem,dlatego też mogą one być innego producenta (choć zawsze lepiej by były takie same jak reszta).
 
Ostatnia edycja:

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Z racji większego pomieszczenia bardziej stosowny będzie zestaw na ES80, pisz na priv i działamy z ceną, bo widzę tamte trochę wysokie.
 

pkomp

New member
racja pintr - niestety mimo świetnych formatów wciąż dźwięk wielokanałowy jest lekko upośledzony i nastawiony głównie na front
 
Do góry