Yamaha NS 555 i ampli Pioneer 920 VSX

PatroleQ

Member
Witam!

Posiadam ten zestaw prawie dwa lata. Stwierdziłem, że czas na zmiany ponieważ nie do końca jestem zadowolony z dźwięku jaki wydobywa się z tych kolumn.
A mianowicie wysokie tony są kłujące i męczą po długim słuchaniu (szczególnie głoski "s" i "c"), średnica cofnięta jakby brak szczegółowości, zaletą jest natomiast bas który jest miękki i spory. Zależy mi na zmianie barwy dźwięku. Zależy najbardziej na górze i średnicy. Też się zastanawiałem nad ampli może to jego wina kolumny mają dobrą opinie. Zmieniałem ustawienia w equalizerze jednak wynik był mało efektowny. Druga sprawa to pokój 10m2 może tu tkwi problem.
Proszę o poradę czy warto zmieniać jeżeli tak to proszę o propozycję kolumn w przedziale cenowym 1500 zł / szt.
Słucham ogólnie muzyki współczesnej, pop, dance, trance, hip. Muzyka leci z dekodera tv, cd z blu-ray, i PS3.
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Kolumny nowe czy używane ? ,rzeczywiście 10metrów kwadratowych to mało ,w mniejszych pomieszczeniach kolumny podstawkowe lepiej się sprawdzą
 
Ostatnia edycja:

bielikk

New member
Bez reklam
"System 7.1" na 10m2 to jakieś nieporozumienie - ponadto ampli KD z zasady ma podbite skrajne pasma (oczywiście można to zmienić - equalizer) aby efekty przy oglądaniu filmu były nazwijmy to "mocne".

Jeżeli słuchasz dużo muzyki w stereo to poszukaj np: ampli Yamaha RS 500 - stereo ( na allegro od już od 1000 zł) i na pewno dobrze on zagra z twoimi kolumnami, a jeżeli chcesz zatrzymać Pioneera i wymienić kolumny to zalecam tylko odsłuch różnych kolumn z twoim ampli - żadna porada na forum nie będzie dla ciebie "dobra" - dla jednej osoby wysokie tony "już są kłujące i męczące" a dla innej OK to samo z pozostałymi pasmami, więc albo zmiana ampli na stereo, albo Pioneera "pod pachę" i na odsłuchy do najbliższego salonu HiFi.
 
Do góry