Yamaha MCR-750 Piano Craft

yahers

New member
witam,
zastanawiam się nad kupnem tej yamahy, ma dobrą cenę, blu-raya 3d, usb i zapewne jak to pianocraft dobrą jakość dźwięku.
sprzęt będę wykorzystywać w proporcjach 60% muzyka 40% filmy

warto ją kupić, czy może polecacie w tej cenie(czyli do 2000zl) coś innego?

nie mam za wiele miejsca, pokój ok 12m2, dlatego zależy mi na porządnym zestawie stereo

pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

Jok3r

New member
Bez reklam
Z takim wyposażeniem niestety nie ma nic sensowniejszego, ale zastanowił bym się nad 840-ką, która gra zdecydowanie lepiej, a do tego bym dorzucił jakiś odtwarzacz Blu Ray jeżeli go chcesz mieć.
 

VIOLATOR74

Member
Bez reklam
Dosyc ciekawie to wyglada, tez slyszalem ze w tych malych zestawach drzemie potencjal a co byscie polecili z tej serii i czy jest jakis zestaw 5.1 :) w cenie do 3tys zl.
Hmm widze ze w sprzedazy nie ma zestawow z glosnikami do kina domowego ,a wydawalo mi sie ze w zeszlym roku widzialem taka oferte :) orientuje sie ktos czy bylo cos takiego,chodzi mi o male zestawy micro,pokoj mam 4.3 x 3.3 wiec o normalnym kinie nie mam co mazyc a wysluzona wieża Sony ma 12 lat i sie sypnela,nie ma sensu naprawiac.
 
Ostatnia edycja:

Jok3r

New member
Bez reklam
Systemy 5.1 oparte na małej jednostce są zazwyczaj droższe, dlatego jeżeli już, to możesz zmieścić pełnogabarytowy zestaw i chcesz kino to np. Denon AVR-1612 i do tego np. Canton Movie 85, do tego np Blu Ray LG 660 i powinieneś się zmieścić, z Yamahy też masz tego typu zestawy, ale będą to plastikowe kolumny, z Harmana obecnie wszystko ponad 3000, chyba, że coś mi umknęło.
 

VIOLATOR74

Member
Bez reklam
Pelnogabarytowy odpada bo pokoj malutki 4.3x3.2m ,wiec ani miejsca ani nie wykorzystalbym mozliwosci duzego zestawu.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Jok3r

New member
Bez reklam
Mówiąc pełnogabarytowy miałem na myśli tylko i wyłącznie amplituner, bo kolumny spokojnie można dobrać małe i tutaj jest dość duże pole manewru. W przypadku muzyki spokojnie się Piano Craft sprawdzi, w stereo też dasz radę obejrzeć jakiś film, tylko jednak zastanów się jeżeli już Piano brać to model 840, bo jest zdecydowanie lepszy. Masz odseparowane moduły wzmacniacza i odtwarzacza, po drugie płynne sterowanie basem i sopranem, plus balans z tego co pamiętam, sporo lepsze kolumny, a Blu Ray-a obecnie nawet w podobnym rozmiarze kupisz np. Sonego BDP-S186. Jest trochę szerszy, ale nie musisz go stawiać przecież na PianoCrafcie, tylko spokojnie możesz obok i wtedy wchodzi w grę tak na prawdę każda inna marka.
 

VIOLATOR74

Member
Bez reklam
heh zobaczymy,pokoj duzy ma 14m2 wiec za duzo nie wymodze :D .
W planach jest rowniez zakup PS3 jako blu ray i do sporadycznego grania wiec moze wezme 840 albo jakis maly zestaw kina 5.1 . I tu mam pytanie czy glosniki od kina domowego moga stac na szafie czy nie za bardzo,wiadomo efekt najlepszy jest gdy sa na wysokosci glowy lub troche wyzej ale na to moge nie miec miejsca aby tak rozstawic,tylne to bym powiesil na scianie i by nie bylo takiego problemu.Ewentualnie do miniwiezy z dolby prologic podlacze amplituner i uzyje do odsluchy kolumn miniwiezy a dokupie tylko subwofer .
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

pandzik

Member
Bez reklam
Warto dopłacić do tych większych przetworników? :)
Laik zauważy różnicę oprócz innego wyglądu głośników?

btw , dzięki za odp.
 

konec

New member
Chciałbym się spytać jak działa radio internetowe w tym zestawie. Czy da się ustawić jakieś "ulubione" stacje, które są potem łatwo dostępne, czy też trzeba np. każdorazowo włączyć telewizor i szukać? Przepraszam jeśli pytanie jest trywialne ale nie mogę tego nigdzie znaleźć a rozważam kupno tej wieży. Z góry dziękuję za odpowiedź.
 

bagiennik

New member
Bez reklam
W tej wieży to w ogóle wszystko działa ledwo co, bardzo niedopracowany model, radze sie nią pobawić przed zakupem, ja zdecydowanie odradzam.
 

konec

New member
Chciałbym pordążyć temat:

- czy radio internetowe daje się używać w praktyce (jest łatwo dostępne, mozna łatwo włączyć ulubioną stację) czy też jest "dopisanym" gadżetem.

- jak długo włącza się to urządzenie? W interencie widziałem filmik z włączeniem 35s co jest dość przerażające. Czy może to był jakiś błąd w starym firmware?

Będę wdzięczny za wskazówki od osób które posiadają lub znają ten sprzęt.
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Zadnych zakupow nie powino sie brac w ceimno, tym bardziej audio.
Tez zestawik mozna posluchac w kazdym Top HiFi & Video Design oraz w wielu MM i Saturnach, czasem w Euro RTV. Powienens porownac. Jednym spasuje, innym nie.
 
Do góry