Yamaha + JBL

HigHNooN

New member
Witam,

Mój zestaw:
Yamaha RX-V661
fronty: JBL ES80
central: JBL ES25C
tył: JBL ES20
sub: JBL ES150P

Jeśli chodzi o KD, to nie mam zastrzeżeń i jestem zadowolony.
Oczywistym jednak jest fakt, iż w stereo zbytnio to nie brzmi z wielu przyczyn.

Pytanie: Czy jeśli zmienię ampli na jakiś w granicach 2000zł, to czy odczuję zmienę w jakości dźwięku stereo? Dużo słyszałem o lepszym dopasowaniu HK do JBL.

Proszę o jakieś wskazówki.
 

pejotpe

New member
Bez reklam
Co do tych JBL to mam swoje zdanie (nienajlepsze, przynajmniej jeśli chodzi o muzykę), ale zmiana ampli na inny w podobnej klasie cenowej nie ma sensu.
661 ma pre-out, więc warto wydać te 2kPLN na porządny wzmacniacz stereo, który rozłoży na łopatki każdy ampli za dwa-trzy razy tyle. Potem tylko zrobić dwa obwody z przełącznikiem i delektować się muzyką i kinem z ekstra kopem (fronty pod wzmacniacz).
 

killpit

New member
661 to udany ampli jeden z niewielu w tej klasie Yamahy.Kolega powiedział dobrze nie wiele zmieni tu ampli.Podstawa to głośniki JBL do kina są OK ale do muzyki się nie nadają.
 

HigHNooN

New member
Brakuje mi dynamiki, mięsistości, głębokiego basu i dobrych wysokich.
Nie jestem audiofilem i nie zachwycam się naturalnym brzmieniem.
Lubię dźwięk podbarwiony (np. funkcja Enhancer w V-661).
Wiem, że z moim zestawem nie powojuję, a całości raczej nie wymienię.
Łatwiej jest mi raczej wymodzić coś z ampli/wzmacniaczem niż z kolumnami...

A może wymienić fronty i zostawić yamahę...?
 
Ostatnia edycja:

McMatheo

New member
ehhh te dyskusje o dźwięku - zwłaszcza stereo...

15 lat temu wydałem na stereo 5,5k i nadal spokojnie rozkłada na łopatki dzisiejsze KD za 15k. Zawsze jak je odpalam to uśmiech gości na mej twarzy. Raz, że dźwięk znakomity. Dwa, że zamiata KD do... KD.

Kto tego nie zaznał będzie szukał półśrodków. Przepraszam - ćwierćśrodków :)
 

McMatheo

New member
jak coś nie tak to wina jest zawsze po stronie innej niż JBL/HK...

Yamaha szeleści - dawno się tak nie uśmiałem :-D
A może gdzieś koło lewej kolumienki frontowej zawieruszyło się sreberko od czekolady i to ono szeleścia nie Yamaha???


Ja myślę, że gdyby dokupić jeszcze 19 kolumn JBLa oraz 3 ampli Harmana to będzie git. Ważne by poruszać się w obrębie koncernu HK i nie daj Bóg dołożyć coś innego.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
wymieniłbym jeszcze kilkadziesiąt :
Esoteric
Audiolab
Naim
Pioneer
Marantz
Denon
Onkyo
Teac
Pro-Ject
Xindak
Sony
Luxman
Vincent
Koda
Anthem
Exposure
Accuphase
i dziesiątki innych - ale najlepszy jest tylko jeden nie szeleszczący.

HigHNooN -
To jakie lepsze rozwiązanie - wzmacniacz stereo (za ok. 1500zl, może używany), czy nowe fronty za ok.2000zl?

I nie rozumiem Bo podałeś klasę 1500 zł
a za 1250 to za dużo.
Określ proszę wyraźnie jaka klasa cenowa ?
 

HigHNooN

New member
Chyba wszyscy wiemy o instnieniu innych firm. Kwestia jest tego typu, że ja posiadam ampli Yamahy i kolumny JBL - chcę polepszyć stereo bez wymieniania wszystkiego. A wiadomo, że nie wszystko zagra dobrze z JBL.

Myślałem nad wydaniem 1500 na wzmacniacz. Znalazłem używki HK970 za 800-900, więc 1250 wydaje się relatywnie drogo.
Ciągle jeszcze się zastanawiam.
 
Do góry