YAMAHA HTR-2027 szum w głośnikach.

marcin6666n

New member
Witam.
Posiadam takowy amplituner razem z tanimi Prismami onyx100.
Problem w tym, że jak podgłaszam tak od 0dB to zaczyna być słychać szum narastający proporcjonalnie do zwiększania dalszego mocy.
Szum ten nasila się gdy wlączy się jakiś efekt typu 5chanel stereo lub dolby pro logic i inne tego typu.
Oczywićsie szum ten jest najbardziej odczuwalny jeśli na ampku ustawie max i reguluję wzmocnienie np. odtwarzaczem lub PC.
Dodam że żadna rożnica czy to sygnal cyfrowy czy analog.

Może ktoś ma taki wynalazek lub jego klona bo chyba trochę modeli jest oparte na tej samej konstrukcji.
Nie wiem czy to juz taka przypadłość tego sprzętu czy trzeba reklamować.
Jeśli ktoś ma takiego klona bardzo prosiłbym o informację czy też coś takiego występuje u niego.
Pokrewne modele to chyba rx-v479 rx-v377 rx-v379 i pewnie jakieś jeszcze.
 
I

irek6311

Guest
Elektronika do pomiarów, ten objaw nie jest normalny, reklamować jeśli masz taką opcję bo naprawa trochę będzie kosztować.
 

marcin6666n

New member
A gdzieś na temat RX-V461ktoś na ceneo w opini napisał że procesory DSP w YAMAHA szumią.
Czy to może być normalna sytuacja?
Może ktoś kto ma sprzęt YAMAHA w tej niskiej klasie i mógłby się wypowiedzieć.
 
I

irek6311

Guest
Procesor nie szumi! Ten tylko przetwarza dane tak dla jasności, w necie nastolatki piszą głupoty, jakaś sekcja uwalana i tyle, jak gra to nie będzie fortuny kosztować naprawa, mały Serwis nawet poradzi sobie z tym.
 

TEGESIK59

Member
Witajcie mam ONKYO 609 i taki sam problem jak podgłaszam to szum zwiększa się w trybach DSP nawet w Dolby D pomaga włączenie w ustawieniach suba wtedy szum jest o połowę cichszy ale wtedy w kolumnach jest mniejszy bas.
Co może być przyczyną?
 
I

irek6311

Guest
Co jest przyczyną to Serwis dojdzie, usterka w elektronice, aż dziw że tak droga Firma jak Onkyo takie buble robi, w Pioneer starszych czy nowych takich usterek nie spotkałem.
 

TEGESIK59

Member
Sporo użytkowników tego modelu ma ten sam problem ale nikt nie zna rozwiązania chyba muszę być pierwszy który odda do jakiegoś serwisu hi fi rtv. Chociaż jak sprzęt był na gwarancji był w serwisie ONKYO diagnoza sprawdzenie obwodu DSP profilaktycznie wgranie nowego oprogramowania efekt nic się nie zmieniło jak szumiał tak szumi tylko coraz bardziej:neutral:
 
I

irek6311

Guest
W Serwisie Onkyo głusi nie pracują a ten problem widać zignorowali, albo nie znależli przyczyny albo nawet nie szukali, wgrywanie nowego softu nie naprawi takiej usterki, dać na diagnozę do jakiegoś serwisu, jak zaśpiewają słono to zdecydujesz czy warto naprawiać, ja preferuję Denon i Pioneer, jakoś z ich produktami nie ma problemów, Yamaha i Onkyo chyba mocno tną koszty skoro takie cuda wychodzą.
 

marcin6666n

New member
Temat do zamknięcia.
Dodam tylko , że zestaw oddany do marketu.
Zakupiony został ONKYO tx8130 i kolumny Melodika BL30 i jestem zadowolony.
Może to nie najwyższa klasa ale dźwięk bajka jak dla mnie no i zero niepożądanych dźwięków, które występują np. w amlitunerze kina domowego DENON AVR-520BT podczas podgłaszania takie małe pyknięcia.
 
Do góry