Yamaha DSP-AX2

JaCkyLL

New member
Witam wszystkich Forumowiczów,

Mam znajomego, który zmienia TV i odtwarzacz DVD na BlueRay. Ampli z głośnikami nie chce ruszać i po części go rozumiem, bo sprzęt jest ( a napewno był ) z górnej półki.

Powstaje pytanie czy do Yamahy DSP-AX2 spokojnie podamy dźwięk z odtwarzacza LX-71 marki Pioneer bo na taki sprzęt padł wybór ? Oczywiście chcemy to zrobić po audio out 7.1 analog z Pionka, podać to na gniazda AX2. Problem ( a może to nie problem ) jednak w tym, że Yamaha ma z tyłu tylko 6CH input for jacks ( 2 x main, 2 x surround, sub, center ). Rozumiem, że po prostu nie wykorzystamy możliwości 7.1 i to jedyny problem :)

Z góry dziękuję za sugestie.
Pzdr, Jack
 

dembol

New member
teraz pytanie po co 7.1?:) skoro 97% proc filmow w 5.1
nic sie nie zamierza ruszac i w tej kwesti nie ruszy by filmy wychodzily w 7.1 nastepnie
poco 7.1 skoro 5.1 brzmi lepiej :) skoro ma porzadnie skonfigurowany sprzet wszystko poukladane jak nalezy to 5.1 bije przestrzennoscia 7.1 bo te potrafi zrobic niezly balagan w tylnej scenie
7.1 podniecaja sie typowe buce ktorzy kupuja tzw KINO DOMOWE KOMPLET ZA 3 TYS Z MEDIA MARKT :)
 

JaCkyLL

New member
dembol ...
ja się nie upieram, że to musi zagrać 7.1 Chodzi tylk oo to czy mając w odtwarzaczu możliwość wyjścia z 7.1 analog a w ampli wejścia tylko z 5.1 to czy z tego może wynikać jakiś problem. Tylko tyle. Chodzi o to by po fakcie ( po zakupie Pionka ) nie okazało się że jest lipa, że trzeba jeszcze wymienić ampli :)
 

squad05

New member
Jak wczesniej już napisałeś sam, potem potwierdziłem z AX2 nie uzyskasz 7.1. Jak kolega kupi lx71 to aby uzyskac 7.1 bedziesz musiał zmienić ampa, albo zostawi AX2 i bedzie miał dzwiek HD 5.1 (taką ścieżkę na chwile obecną ma chyba 99% produkcji wydnych na BR)

@ dembol [jokers]
czytałem wiele twoich postów na tym i sąsiednim forum i poza tym, że styl Twoich wypowiedzi pozostawia wiele do życzenia tak wydaje mi się że, jako doświadczony, wieloletni użytkownik Yamah, masz trochę wiedzy dotyczącej tej marki i powinieneś dzielić się nią z innymi zamiast krytykować tych, którzy wybrali innego producenta albo maja inne zdanie niż twoje. Dorośnij.
 
Ostatnia edycja:

Tonio

New member
PO pół roku odkryłem w menu Yamahy jak włączać 2 ostatnie kanały by było 7.1 naturalnie w DSP.Wyłączamy auto a wł. EX/ES.I mamy tylne tło wypełnione.Ja akurat mam monitorki na suficie więc wypełnienie salonu jest dość ciekawe.Zgadzam się że filmów w 7.1 jak na lekarstwo,zwłaszcza że gros płyt nie wysyła znaczników do ampli w jakiej konfiguracji film leci.Osobiscie ....wole Quasi 7.1 od czystego 5.1...a ta Yamaszka o której mówicie to śliczny piecyk...może w Coaxialu go?:D
 

JaCkyLL

New member
W związku z zerową dostępnością LX71 kupiliśmy do tej Yamahy BD9500 marki Philips. Dźwięk podaliśmy na dwa sposoby, po coaxialu i wtedy bawimy się możliwościami Yamahy ( a ma ich sporo i brzmią naprawdę rewelacyjnie ) oraz po we/wy analog ( 7.1 dla BR i 5.1 dla Yamahy ). Dźwięk po analogu jest cichszy, spokojniejszy - generalnie nieco inny niż po coaxialu. Zapytałem już w temacie BD9500 czy podając dźwięk:
a) po coaxialu
b) po analogu
powinniśmy w jakiś specyficzny sposób ustawić parametry dźwięku na Philipsie. Póki co nie mam wieści, w menu blueraya są opcje dotyczące dźwięku po HDMI i wyjściach cyfrowych ( optical/coaxial ) ale nie ma nic odnośnie 7.1 analog out.
Generalnie użytkownik jest zadowolony z brzmienia zestawu. Do tego fajne 5.1 Jamo ... z subem ze szklanym blatem ... pięknie wygląda i jeszcze piękniej gra :) oczywiście zestaw głośników nie był zmieniany, był kupiony ładnych parę lat temu razem z DSP-AX2. Generalnie jest z nimi jak z winem i skrzypcami ... im starsze tym zdecydowanie lepsze !! :D
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
jesli sie nie myle to widzialem na tym forum fotke z ustawieniami audio dla analogu
z tego philipsa, tak wiec napewno powinien miec regulacje poziomow glosnosci dla poszczegolnych kanalow i wydaje mi sie ,ze ustawienia odleglosci rownie byly (opoznienia) musialbys tez sprawdzic
jak wlaczyc mixowanie sciezki 7.1 do 5.1.(np.w panasonicu jest to aktywowane przy wlaczonej opcji "quick start")
 

Al3x

New member
Oczywiście że masz ustawienia analogu w menu odtwarzacza.
Ustawienia>Ustawienia audio>Ustawienia głośników
Masz tam wszystko co potrzeba. Downmix do 5.1 lub 5.0 ustawiasz deaktywując graficzne ikony głośników.
Ciężko jest porównać jakość spdif kontra analog przełączając się w trakcie, ale proponuje wpierw oglądnąc film po analogach potem po spdif. Pozdrawiam
 
Do góry