Yamaha & dali

PIGMENT33

New member
Zakupiłem Yamahę 3067 oraz kolumny Dali Lektor 8. Nie wiem , czy jest to dobre zestawienie?? Kolumny prawie nowe. Bas z kolumn jest tak bardzo niski, że nie słychać basu o większej częstotliwości. Może po wygrzaniu powróci, a może to takie kolumny?? Za cedeka służy Oppo 93 Nuforce. Wcześniej miałem prawie najwyższe klocki technics z korektorem , Polarisy 180 i ten basik miły dla ucha był. Macie jakiś pomysł???? Pozdrawiam!!
 

cezar1972

New member
jakie masz ustawienia w amplitunerze?
Ja w tym tygodniu kupiłem ampli Yamahy 1010. Po pierwszym odpaleniu byłem bardzo rozczarowany dźwiękiem. Ale od czego jest instrukacja obsługi i bogate możliwości ustawień? Trochę zabawy z kalibratorem, zmiana innych ustawień i dźwięk uległ diametralnej zmianie. Teraz nie żałuję żadnej wydanej na niego złotówki.
Nie wiem jak u Ciebie, ale u mnie fabrycznie YPAO było ustawione na flat, wszystkie kolumny na small, jakiś tryb DSP, odcięcie suba na 120 hz. Po zmianie tych ustawień jest naprawdę dobrze.
 

PIGMENT33

New member
MAM poustawiane bas 63Hz na max i soprany 16khz na max , large, niby wszystko w porządku. Pisałem o braku tego miłego basu w muzyce. W kinie jest zajefajnie
 
Do góry