Yamaha BD-S667

Lech

New member
Bez reklam
Jak w temacie. Czy ktoś ma jakąkolwiek wiedzę praktyczną na temat tego nowego odtwarzacza BD od Yamahy - pytam dlatego, że poprzednie wersje miały niezbyt dobre opinie. Cena w przypadku tego odtwarzacza nie jest dla mnie sprawą istotną, chcę znać tylko opinie o jakości.
 

Lech

New member
Bez reklam
Sam zadałem pytanie i sam odpowiem. Otóż według jednego z portali anglojęzycznych, który przeprowadził test tego odtwarzacza jest on znacznie lepszy [napisali mniej denerwujący] od porzednich modeli tego producenta. Ale piszą też, że lepszym i tańszym wyborem są w dalszym ciągu urządzenia firm LG, Sony i Samsunga. Kupiłem więc dość tani odtwarzacz BD z firmy LG i nie narzekam.
 
Ostatnia edycja:

Pasikonik

New member
Na 100% nie czyta plików mkv.

Na 100% czyta MKV, ogólnie multimedialnie całkiem nieźle.
DLNA ładnie śmiga na PS3 media server. Jakość wzorowa. Leci czyste MKV (bez kodowania) z serwera.
Nawet ścieżkę dźwiękową i napisy można wtedy wybrać (jeśli są "fabrycznie" wbudowane).
Jeśli sam dodaję napisy SRT do MKV za pomocą MKVmerge to już nie chce czytać.
Właśnie kombinuję jak rozwiązać ten problem.
Odtwarzacz mało popularny, dlatego liczę na odzew w temacie DLNA (mkv+napisy)

Podsumowując:
Z pena normalnie czyta napisy TXT i SRT.
Widzi także te zawarte "fabrycznie" w MKV.
Wystarczy , ze wprowadzę jakąkolwiek zmianę program MKVmerge i od razu przestaje odtwarzać. Nieważne czy dodam napisy, czy podzielę plik.

Jakieś zabezpieczenie, czy po prostu ten niewątpliwie dobry program MKVmerge powoduje, że sprzęt nie odtwarza plików które on tworzy?
 
Ostatnia edycja:

Pasikonik

New member
Dobra, znalazłem pewien sposób, może się komuś przyda, wywalczyłem dopiero po dwóch dniach, także warto znać.
Teraz już wiem, że Yamaha BD-S667 jednak może wyświetlać dodane "ręcznie" napisy SRT w kontenerze MKV poprzez program MKVMerge.
Zauważyłem, że bardzo często pomaga zaznaczenie opcji "Disable header removal compression for audio and video tracks by default" robimy to z menu programu FILE - OPTIONS
Mnie pomogło w wielu przypadkach. Przed zaznaczeniem tej opcji zawsze wczytywało mi 100% i stawało w miejscu. Teraz wreszcie wiele plików przerobionych przez MKVMerge z dodanymi ręcznie napisami ruszyło normalnie
Chciałem uzyskać koniecznie obsługę napisów bezpośrednio wbudowanych, ponieważ można sobie przez DLNA fajnie MKV oglądać.
W urządzeniu oczywiście musimy nacisnąć guzik SUBTITLES :)
Pozdro.
 

peres

New member
yamaha bd s-667

Hej, czy ktoś mi może powiedzieć....co mam zrobić, jaki przycisk nacisnąć podczas startu żeby odtwarzacz wrócił do miejsca w którym skończyłem oglądać film. W normalnych odtwarzaczach DVD podczas startu wystarczyło nacisnąć PLAY i można było dalej oglądać film, w tym modelu NIE IDZIE :-(
 

peres

New member
Problem ze wznawianiem odtwarzania po wyłączeniu odtwarzacza

Hej, czy ktoś mi może powiedzieć....co mam zrobić, jaki przycisk nacisnąć podczas startu żeby odtwarzacz wrócił do miejsca w którym skończyłem oglądać film. W normalnych odtwarzaczach DVD podczas startu wystarczyło nacisnąć PLAY i można było dalej oglądać film, w tym modelu NIE IDZIE :-(


Hej, czy ktoś mi może powiedzieć....co mam zrobić, jaki przycisk nacisnąć podczas startu żeby odtwarzacz wrócił do miejsca w którym skończyłem oglądać film. W normalnych odtwarzaczach DVD podczas startu wystarczyło nacisnąć PLAY i można było dalej oglądać film, w tym modelu NIE IDZIE :sad:
 

wader73

New member
u mnie nie czyta mkv jak wzuce film mkv do multimediow,yamaha bd-s667 go nie widzi zainstalowalem ps3 media serwer nie wiem jak ustawc, mowi ze nie widzi ps3 ja nie mam ps3 tylko yamahe prosze o pomoc bede bardzo wdzieczny.
 

patarek

Member
Witam

Ja posiadam model 671 i niestety mam problem z polskimi znakami w napisach. I nie ważne czy to srt czy txt. Postawione mam wszystko na polish.
Jakaś rada?
 
Do góry