Yamaha BD-A1040

Whiplash

New member
Bez reklam
Witam.

Pytanie do użytkowników Blu Ray Yamahy. Jaki poziom obrazu i dzwieku reprezentują odtwarzacze tej marki a w szczegolności flagowe modele. Dac BB 1795 daje nadzieje, że tor audio jest na calkiem wysokim poziomie?
 

Whiplash

New member
Bez reklam
Kpina? Rzeczywiście w obecnych czasach analogowe wyjscie 7.1 jest bardzo istotne..
Ja pytam o jakość toru video i analogowego wyjscia audio dlatego, że mam wzmacniacz stereo i potrzebuje analogowego wyjscia stereo.

A na co Ci ten wynalazek?

Dlaczego wynalazek? Dzis mialem okazje go obejrzec w sklepie na zywo. Bardzo ladne wykonanie, front aluminiowy nie tak jak u nas w Denonach plastik, menu rozbudowane z mozliwoscia roznych ustawien. Chce kupic jakis lepszy blu ray od Denona a poza ta Yamaha nie widze alternatywy z wyjsciem analogowym stereo. Oppo jest dla mnie poza zasiegiem finansowym a do tego mi sie nie podoba. A ta Yamaha wydaje mi sie idealnym kompromisem miedzy cena a tym co oferuje.
 
Ostatnia edycja:
Paul co masz na mysli mowiac kpina? Akurat wyjscie 5.1 analogowe w dzisiejszych czasach jest kompletnie zbyteczne, tak samo jak wyjscie component video. Dzwiek i obraz do amplitunera i tak wysylamy po HDMI. Dekodery dzwieku maja wszystkie odtwarzacze.

Możesz się zgadzać ze mną lub nie ale nie wszystkie playery mają wbudowane procesory dźwięku.
W większości przypadków to amplituner zajmuje się zdekodowaniem dźwięku który dostaje z playera.
Firmy poszły na maximum oszczędności i teraz player ma tylko za zadanie przesłać sygnał do amplitunera a on zajmuje się resztą.
Jeżeli dla ciebie wyjście analogowe 7.1 z playera jest zbyteczne to radzę ci posłuchać jaki efekt daje kino domowe po analogu. Gwarantuje ci że jak korzystasz z systemu 5.1 lub 7.1 ,to na drugi dzień będziesz sprzedawał amplituner i szedł w kierunku aktywnych kolumn lub końcówek mocy.
Ja mam u siebie konfigurację 5.1,mi w zupełności wystarczy. Zresztą nie mam miejsca na więcej kolumn, playerem u mnie jest Oppo105D , wszystko jest podłączone po analogu .Fronty do Yamahy AS2000(main in), głośniki centralny i tył mam podłączone pod wzmacniacze klasy D oparte na TPA 3116. Mam jeszcze dwa wzmacniacze (PioneerA10 i Sony TA-F220) ale zbyt wielkiej różnicy na centralnym i tyłach nie mam a rozmiary robią swoje. W przyszłości podłączę sobie pod centralny i tył wielokanałową końcówkę mocy NuForca i może znajdę miejsce na jeszcze dwa głośniki do systemu 7.1. Tak więc cel wygląda tak, Oppo 105D+Yamaha AS2000+Nuforce.
Znajdź mi kolego amplituner co to pobije,szczerze wątpię. Miałem też kiedyś zestaw Dune HDMax plus wzmacniacze i było super. Dziwię się trochę ludziom że są tak zapatrzeni w amplitunery jakby to na nich świat się kończył, ja osobiście już nigdy do nich nie wrócę. Jest jeszcze jeden powód by iść moim krokiem, wykorzystując wzmacniacze stereo lub końcówki mamy też fajne stereo.
Tak więc jak ktoś zbuduje sobie kino domowe w ten sposób ,to będzie bardziej zadowolony niż z amplitunera. Prosty przykład,Yamaha BD-A1010(używka jakieś 800pln), wzmacniacz PioneerA30 (1000pln) plus dwie sztuki TPA3116 (350pln), za ok.2150pln mamy zestaw 5.1 i fajne stereo.
Amplituner za 10 tys chyba nawet tego nie przebije, no i każdy element naszej układaki możemy sobie zmieniać. Istnieje jeszcze opcja aktywnych kolumn, ponoć to też jest fajne rozwiązanie ale nie słyszałem. Mam dwa stare głośniki JBL-a E30,kusi mnie by zrobić z nich coś ala aktywne kolumny, no ale nie wszystko naraz .

Jakoś nie widzę takiego opisu przy modelu BD-A1040 :
-Full HD Audio format decoding (Dolby TrueHD and DTS-HD)
Oczywiście jest to model nowszy,ma lepszy dac(o wiele) ale brakuje mi tu analogu 7.1.
 
Ostatnia edycja:

Whiplash

New member
Bez reklam
Panie kochany opis godny pochwaly ale kompletnie nie potrzebny. Czy ja planuje kino domowe? Nie, kilka lat temu wyleczylem sie z tego na rzecz stereo.

Co do dekodowanie HD audio, to jesli player nie dekoduje takich standardow to na wyjsciu analogowym jest wtedy cisza czy odtwrzacz wysysa rdzen DTS z DTS HD i jego tylko wysyla?
 
Ostatnia edycja:
Opis był skierowany nie tylko dla ciebie, chciałem napisać że świat nie kończy się na amplitunerach. Mam nadzieję że mi się udało.

Co do drugiej części twojego postu. Dalej nie rozumiesz pewnej rzeczy, jeżeli player ma wyjście analogowe 5.1 lub 7.1 to ma wbudowany procesor dźwięku
kina domowego już w sobie i wypuszcza po analogu już gotowy sygnał do wzmocnienia. W skrócie to jest taki mały procesor dźwięku plus pre-out,z pewnością wiesz jaka jest różnica w stereo pomiędzy amplitunerem a wzmacniaczem stereo, tu masz to samo tylko że w systemie wielokanałowym. Tak więc masz normalne DTS-HD i TrueHD już na wyjściu z playera, tobie pozostaje tylko podłączyć wzmacniacze stereo, końcówki mocy czy aktywne głośniki. Od wyboru do koloru na co tylko cię stać.
Ja na przykład fronty przepuściłem jeszcze przez pre-amp lampowy, nie muszę ci mówić jak to gra w stereo, no i jak fronty dają czadu w kinie domowym.
 

Whiplash

New member
Bez reklam
Chwila, procesor dzwieku w blu ray? Nie wiem czy sie dobrze rozumiemy ale procesory dzwieku to maja amplitunery a one maja za zadanie ksztaltowac jakies okreslone srodowisko. Np. Rock Concert czy Jazz Club itd - to mialem kiedys w amplitunerze Yamahy. Blu ray ma raczej tylko DAC + dekodery dzwieku i dekoduje u siebie DTS HD i wysyla go w formie analogowej. Ja mam taka wiedze na ten temat, moze nie mam racji.

Co do 1040 to przeczytalem instrukcje ze strony Yamahy i tam jest taka fajna tabela z dzwiekiem w roznej formie i nastepnie co sie z nim dzieje. I tak przy DD True HD czy DTS MA mamy opcje wysylania po HDMI w formie Bitstreamu jak i PCM 7.1 wiec odtwarzacz musi miec dekodery tych formatow na pokladzie bo PCM to format rozkodowany.
 
Tak, właśnie o tym piszę procesor dźwięku DTSHD i TrueHD jest w playerze .
Kiedyś to była praktycznie norma ,teraz tną koszty na maxa i praktycznie żaden budżetowy player tego nie ma.
 

Whiplash

New member
Bez reklam
Nie masz racji, a oto dowód na to. Najtanszy Panasonic DMP 180 dekodowanie DD HD i DTS MA: TAK. To samo Samsung za 600zl, Sony itd..

Chyba nie do konca sie rozumiemy i prowadzimy dyskusje calkiem nie na temat. Ja pytam o flagowy model blu ray i jego tor audio/video a ty mi robisz szkolenie o cięciu kosztów i podstawowych modelach, ktore niby nie maja w sobie dekoderów a okazuje sie ze jednak maja. W dalszym ciagu jednak nie odp. na moje pytanie. Co wiecej jesli ktos kupuje podst. blu ray za 500zl i wysyla wszystko po HDMI bo innych wyjsc taki blu ray nie posiada to po cholere taki blu ray ma dekodowac te formaty?

Co innego kiedy mamy blu ray z wyjsciem analogowym. Tam dekoder jest konieczny aby DTS rozkodowac a nastepnie zamienic sygnal cyfrowy na analogowy przez wbudowanego DAC i przekierowac do wyjscia RCA..
 

werf

Active member
Bez reklam
Nie masz racji, a oto dowód na to. Najtanszy Panasonic DMP 180 dekodowanie DD HD i DTS MA: TAK. To samo Samsung za 600zl, Sony itd..

Chyba nie do konca sie rozumiemy i prowadzimy dyskusje calkiem nie na temat. Ja pytam o flagowy model blu ray i jego tor audio/video a ty mi robisz szkolenie o cięciu kosztów i podstawowych modelach, ktore niby nie maja w sobie dekoderów a okazuje sie ze jednak maja. W dalszym ciagu jednak nie odp. na moje pytanie. Co wiecej jesli ktos kupuje podst. blu ray za 500zl i wysyla wszystko po HDMI bo innych wyjsc taki blu ray nie posiada to po cholere taki blu ray ma dekodowac te formaty?

Co innego kiedy mamy blu ray z wyjsciem analogowym. Tam dekoder jest konieczny aby DTS rozkodowac a nastepnie zamienic sygnal cyfrowy na analogowy przez wbudowanego DAC i przekierowac do wyjscia RCA..

Whiplasch po co ci drugi flagowiec. Jednego już masz

Kolego ,ty po porostu nie rozumiesz jak można mieć KD bez amplitunera.

Chyba rozumie,tyle tylko że wśród komercyjnych plejerków prawdziwy przedwzmacniacz ma tylko 105tka
 

Whiplash

New member
Bez reklam
Nie no jasne nie rozumiem, Ty tylko wszystko rozumiesz. Nabijasz posty nie zwiazane z tematem nie wiem w jakim celu. Chyba w takim aby sie pochwalic swoim systemem kina domowego ktory mnie osobiscie srednio interesuje.

Zadalem pytanie o odtwarzacz a Ty nabiles dwie strony postów o swoim systemie kina domowego, procesorach i aktywnych glosnikach. Co ma to wspolnego z moim tematem, czy ja chce budowac kino domowe? Nie, ja tylko spytalem o odtwarzacz uzytkowników Yamahy.. Jeszcze do tego na koniec probojesz zrobic ze mnie idiote?

Dziekuje wam za merytoryczna dyskusje i cenne opinie o produkcie..
 
Ostatnia edycja:
Nikt nie próbuje zrobić z ciebie idioty. Sam pociągnąłeś mnie za język to opisałem pewne rzeczy. Ty zrobiłeś krok by mieć fajne stereo, zrezygnowałeś z amplitunera KD na rzecz systemu stereo. Ja zrobiłem dwa kroki naprzód, pozbyłem się amplitunera, zrobiłem sobie fajne stereo jak twoje , no i przy okazji zrobiłem jeszcze KD.
Osobiście wolałbym mieć używkę Yamahy BD-A1010 plus jakiś fajny dac niż nowe BD-A1040.
 

Whiplash

New member
Bez reklam
Ja pociagnalem? Ty skrytykowales obecne odtwarzacze za to ze nie maja analogowego 7.1. Ja i 99% osob nie potrzebuje ich w odtwarzaczu. Za to liczy sie dla mnie dobry tor video i audio analog stereo. W tym celu zalozylem ten watek a nie abys robil mi szkolenie z systemu kina dom. bez amplitunera bo mnie to kompletnie nie intersuje.
 
Kpina? Rzeczywiście w obecnych czasach analogowe wyjscie 7.1 jest bardzo istotne..
Ja pytam o jakość toru video i analogowego wyjscia audio dlatego, że mam wzmacniacz stereo i potrzebuje analogowego wyjscia stereo.

Ja to napisałem czy ty?
Wszystko widzisz z perspektywy ,ja?
Może dla ciebie analogowe wyjście jest mało ważne, dla mnie zupełnie inaczej. Powiedz czy nie chciałbyś posłuchać płyty SACD w zapisie wielokanałowym po analogu .
 
Do góry