Yamaha Aventage i 4 omowe głośniki

_ciaho_

New member
Witam wszystkich!
Na wstępie powiem, że jestem laikiem jeśli chodzi o jakąkolwiek elektrykę więc dlatego zakładam ten temat. Chciałbym kupic Yamahę RX-A1040 lub A1050, jeszcze nie wiem czy warto dopłacac do najnowszej wersji, ale o tym potem. Chciałbym najpierw się dowiedziec czy mogę do tych amplitunerów podłączyc 4 omowe głośniki bo takie właśnie mam zamiar kupic? Z tego co czytałem 4 omy można podpiąc tylko na frontowe kolumny, reszta musi miec minimum 6 omów.
Chciałbym jeszcze się zapytac czy warto dokładac do wersji A1050? Z tego co się zorientowałem różnica jest tylko taka, że nowa wersja ma posiada Dolby Atmos i Dts X, na których nie specjalnie mi zależy ponieważ nie mam zamiary narazie kupowac dodatkowy głośników choc może to fajna sprawa oraz HDCP 2.2 gdzie wiem tylko że chodzi o sygnał 4k.
Moglibyście mi ten temat trochę przybliżyc?
I ostatnie pytanko - mam okazję kupic również wersję RX-A3040 w cenie wersji A1050. Czy warto? Jakie są różnice między tymi amplitunerami? Chodzi mi głównie o dźwięk.

Pozdrawiam
 

zochu91

Klub HDTV.com.pl
VIP
Jeżeli nie rozkręcasz amplitunera blisko blisko maksymalnego poziomu głośności to nie powinno być problemów z głośnikami 4 omowymi. U mnie Yamaha RX-V1800 zasila 4 omowe Cantony i żadnych problemów od kilku już lat nie mam:)
Czy warto kupić RX-A3040 2 cenie 1050? Myślę, że tak. Pomijając dolby atmos, z którego pewnie nie skorzystasz, posiada dużo lepsze przetworniki i wyższą moc, co bezpośrednio przełoży się na jakość dźwięku.
 

_ciaho_

New member
A co z tym HDCP 2.2 ? Warto dołożyc do nowszej wersji? Mógłby ktoś przybliżyc temat? Wersja A1040 tez przetwarza sygnał 4k. O co w tym biega?
 
Do góry