Yamaha AS 501 vs. Harman Kardon HK 3770

Whiplash

New member
Bez reklam
Cześć, widzę że powoli kończy mi sie mały grajek w pokoju z komputerem i tak pomyślalem aby Mojego Denona przenieść na jej miejsce i podlaczyć go pod kolumny podstawkowe od tej wieży (Panasonic segment z poczatku lat 90tych) a do dużego pokoju kupić nowy wzmak do reszty Denona i Dali.

Na tapecie mam wzmacniacz Yamahy i amplituner Harmana. Plusy Yamahy to wykonanie, to że jest to wzmacniacz i ma wejscia cyfrowe. Plusy harmana to radio fm, którego troche mi brakuje. Wszak jest to amplituner i zastanawiam sie czy nawet ten mocniejszy 3770 zagra z takim wykopem jak wzmacniacze stereo czy jednak bedzie to suche granie w stylu amplitunerów?
 

lobos

New member
Bez reklam
Mnie się wydaje, że jednak wzmak to wzmak chociaż tego Harmana nie słyszałem więc nie oceniam absolutnie.
 

Whiplash

New member
Bez reklam
Czy ja wiem czy niedosyt, poczytalem na forach ze 720tka gra plasko i ogolnie "be". Chodzi mi, że czasem temu brzmieniu brakuje dynamiki. Tak bylo na JBL (jeszcze gorzej) na Dali jest o wiele lepiej ale to brzmienie wyglada tak - srednica i gora graja na jednym poziomie a fundament basowy jest jakby poziom ciszej. Nie ma tego zaakcentowania dolu, srednica i gora jest na pierwszym planie. Kolega ze sklepu tez mi mowil ze Denon wlasnie tak gra bez polotu w basie i on wlasnie mowil ze Yamaha ma kop i bas idealna do Metalu.
 

Whiplash

New member
Bez reklam
Bez odsluchu w domu to wiesz jak można sie zawieść :D Może ktoś ma harmana w domu i napisze jak on gra w pure direct.
 

Borixon

Active member
Bez reklam
bardzo zależy Ci na tych cyfrowych wyjściach czy radio internetowym ??

z tą Yamahą nie przesadźmy z wykonaniem, panel jest aluminiowy ale te pokrętła od basu itp są plastikowe i to już trochę mnie drażni gdyż się odróżnia np od gałki głośności ??

a może jednak wzmak stereo ?? sam dobrze wiesz że jakość dźwięku będzie najlepsza.

cena widze ok 1600 zł, może Cambridge 651 ?? za tą cene kupisz na alledrogo używkę jak nową :)
 

jaco.37

Member
Bez reklam
Ja akurat tego Harmana nie słuchałem ,ale znajomy ma HK3490.
Ot takie, wyrównane,uniwersalne brzmienie.
Ja też myślałem o wzmaku Yamahy tylko o AS701,ale gdy dotarłem do właściciela tego wzmaka to narzekał na jej "ostrość" i po miesiącu się z nią rozstał.Trochę mnie to zniechęciło.No ale najlepiej samemu posłuchać.
 

lobos

New member
Bez reklam
Yamaha gra ostrzej górą tylko w muzyce takiej jak metal może to być na plus.
Gitara i perkusja może mieć ten fajny wydźwięk.
Wszystko zależy od połączenia kolumny+wzmak.
Umówmy się, że Zensor nie grają z jakimś mocnym pazurem w muzyce rockowej czy metalu.
Pasowałoby posłuchać i sprawdzić na własne ucho.
 

Whiplash

New member
Bez reklam
Wejscia cyfrowe teraz sa na czasie, dekodery i inne pierdoly maja tylko wyjscia cyfrowe. Jeść nie wolaja wiec jak sa to niech będą. Poczytalem troche o HK to znowu pojawiaja sie glosy ze nie ma basu. Harman zawsze mial dol i raczej gral ciemno, dlatego pytam was czy ktos moze nie uzytkuje tych nowych 3700/3770.
Co do Yamahy to slyszalem ze 700/701 wlasnie sa takie ostrawe, 500/501 podobno najbardziej udany wzmacniacz i raczej chwalony.
 

Whiplash

New member
Bez reklam
No tak Paweł ale jesli chodzi o wyglad wzmacniaczy firm nie z głównego nurtu to jest tragedia.. :) Ni jak nie bedzie pasować do reszty Denona. Czytalem test areadvd Harmana 3770 i bardzo dobre opinie zebral hmm? To co mam teraz jest ok tylko caly czas bas nie ma tego uderzenia, na JBL bylo to samo duzo srodka z gora a bas taki wycofany. Stad moje domniemanie ze Denon jest na bakier z basem. Pamietacie może moj pierwszy watek po zakupie wzmacniacza, jaki bylem przerażony brakiem basu ? :)

http://www.hdtv.com.pl/forum/stereo/108943-brzmienie-wzmacniacza-stereo.html
 
Ostatnia edycja:

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Nie twierdzę, że Harman jest zły. Czytałem jego test z Hifi i Muzyka 9/2015 i został bardzo dobrze oceniony jeśli chodzi o dynamikę. Niestety nie miałem okazji posłuchać. Co do Yamahy to jakoś nie mam przekonanie. Wzmacniacze które słyszałem (niskie modele) grały za ostro i męcząco jak dla mnie.
 

Whiplash

New member
Bez reklam
Jestem pod odsłuchu Dali Zensor 7 z Yamaha AS501 i Harmanem 3770.

Na poczatek podlaczylem mojego Denona aby mieć pkt. odniesienia do mojego obecnego brzmienia.

- Yamaha, czyste, zimne brzmienie. Dół bardzo dobrze kontrolowany, troszke szczuply ale taki rockowy. Stopa perkusji ladnie uderza i sie wycofuje. Średnica i góra pasma wyraźne, nie grało to ostro tylko szczegółowo, chłodno. Fajny wzmacniacz ale raczej do kolumn cieplych i basowych bo z Zensorem który ma sam w sobie sporo góry było juz za jasno.

- Harman, bas taki sam jak w Yamaszce, dobrze kontrolowany, może ciut bardziej miekki i luźniejszy ale dalej muzykalny. Średnica i góra raczej na równym poziomie, nie ma tej szczegółowości w gorze pasma co Yamaha, bardzo równo grajacy amplituner. Z Dali stworzyl bardzo ładny muzykalny dzwiek, ktory mozna sluchac i sluchac.

Mój Denon wypadl w tym porownaniu najlepiej a wiec zostaje u mnie. Basu Denon mial o dziwo najwiecej. Może i slabo kontrolowany i bardzo luźny ale taki ladnie wypelniony, muskularny czego w pozostalych dwóch piecykach zabrakło. Idealny piecyk to bas Denona i ciepło srednicy i góry z Harmana.

Ciekawostka!

Posluchałem też polskich kolumn Pylon Audio Sapphire 25. Panowie nie wierzyłem własnym uszom. Kolumny za katalogowe 3000zl para graly na poziomie zachodniej konkurencji. Świetnie wybrzmiewalo całe pasmo, mocny, głeboki i kontrolowany bas, super srednica, góra nie meczaca. Swietna dynamika, wszystko trzymane w ryzach.
 
Ostatnia edycja:

lobos

New member
Bez reklam
Czyli jednak skromny PMA720 póki co zostaje :)
Nie mniej jednak myślę, że warto było porównać.
Wiesz przynajmniej, że z Z7 oba klocki nie koniecznie...
Czyżby zmiana kolumn na Rodzimego Producenta? ;-) :p
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Posluchałem też polskich kolumn Pylon Audio Sapphire 25. Panowie nie wierzyłem własnym uszom. Kolumny za katalogowe 3000zl para graly na poziomie zachodniej konkurencji. Świetnie wybrzmiewalo całe pasmo, mocny, głeboki i kontrolowany bas, super srednica, góra nie męcząca. Swietna dynamika, wszystko trzymane w ryzach.
"Tylko" na poziomie zachodniej konkurencji? :)
 

Whiplash

New member
Bez reklam
Nie no co Ty Lobos przeciez dopiero kupilem Dali juz mnie nie podpuszczaj :D Ale jak ktoś szuka dobrego grania i funkcjonalności - radia fm, wejsc cyfrowych to HK 3770 może smialo kupowac bo mimo ze to amplituner to nie odstaje brzmieniowo od klasycznych wzmacniaczy za ok 1500zl.

Blackninja mialem na myśli, że mimo iż są to polskie kolumny smiało mogą konkurować z Dali, JBL, czy innymi znanymi markami na rynku kolumn. Polska co jak co ale nie ma renomy na rynku audio.
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Ciekawostka!

Posluchałem też polskich kolumn Pylon Audio Sapphire 25. Panowie nie wierzyłem własnym uszom. Kolumny za katalogowe 3000zl para graly na poziomie zachodniej konkurencji. Świetnie wybrzmiewalo całe pasmo, mocny, głeboki i kontrolowany bas, super srednica, góra nie meczaca. Swietna dynamika, wszystko trzymane w ryzach.

Pylon wprowadza coraz ciekawsze kolumny. Myślę, że trochę zwojują na naszym rynku. Mają nawet dość uczciwie wycenione swoje produkty. Fajnie te robią też niektóre kolumny w fornirze i piano. Ostatnio też wyczytałem, że będą produkować, a właściwie już produkują kolumny dla Unitry.
 
Do góry