Yamaha AS-500 wymiana kolumn

mazu

New member
Witam,

Dotychczas głównie czytałem, nadszedł jednak ten dzień kiedy chcę również o coś zapytać :)
Mam zestaw stereo składający się z:

Yamaha AS-500
Yamaha CD-300
Monitor Audio BX2

Chciałbym polepszyć brzmienie całego zestawu. Bx2 grają fajnie przy większych głośnościach niestety ostatnimi czasu słucham gównie jak dziecko pójdzie spać i muszę robić to cicho. Przy takim cichym odsłuchu znikają basy a dominować zaczynają soprany. Chciałbym aby całość zagrała niemęcząco przy niskim poziomie głośności i jednocześnie muzykalnie. Zastanawiam się nad wymianą kolumn na jakieś półkę wyżej. Co możecie polecić do tego wzmacniacza?

Pokój mam ok 15m2, a muzyki słucham bardzo różnej dlatego chciałbym coś uniwersalnego.
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
A jaki masz budżet na kolumny? Opcja 2 to zakup dobrego suba do stereo, który uzupełni Ci najniższe częstotliwości.
 

mazu

New member
A jaki masz budżet na kolumny? Opcja 2 to zakup dobrego suba do stereo, który uzupełni Ci najniższe częstotliwości.
O subie też myślałem, zastanawiałem się tylko czy sprawdzi się to przy cichym słuchaniu. Ze względu na mało miejsca myślałem o YAMAHA YST-FSW 150B. Mógłbym go postawić pod wzmacniaczem.

Odnośnie budżetu to pewnie max. 2000 za parę.

Wysłane z mojego Nexus 5 przy użyciu Tapatalka
 
Ostatnia edycja:

Whiplash

New member
Bez reklam
JBL studio 270, maja sporo basu i wycofana gore pasma co przy jazgotliwej Yamaszce jest wskazane. Dali zensor 5 tez maja ladny miekki bas. Na malych monitorkach nie bedziesz mial dolu, jeszcze BX tez graja wg. mnie srednio.
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Nie słyszałem niestety tego wzmacniacza, więc ciężko mi stwierdzić jak gra przy cichym odsłuchu. W Twoim przypadku proponowałbym przed zakupem udać się na odsłuch lub najlepiej wypożyczyć kolumny do domu i sprawdzić czy będzie ok. Jakiś czas temu miałem okazje słuchać Castle Knight 2. Mimo, że to kolumny podstawkowe miały fajny basik przy normalnym poziomie głośności. Tylko ja je słuchałem pod Music Hall-em a35.2, który też dobrze grał "po cichu". Dużym plusem tych kolumn jest ciepła barwa, oczywiście jak ktoś lubi takie brzmienie. Z kolumny podstawkowych polecam też Dynaudio DM2/7. Graja prawie jak kolumny podłogowe. Bas jest mocny i góra łagodna. Tylko mam obawy czy Twoja Yamaha dobrze je wysteruje. Są to dość wymagające kolumny. Opcja 2 to nieduże kolumny podłogowe. Jeśli chodzi o suba to do stereo dobrze się nadaje Rel T5. Jest jeszcze kwestia akustyki.
 

mazu

New member
Witam,

Odgrzebuję temat. Niestety kolumny muszę wybrać spośród monitorów, ponieważ aktualnie nie mam gdzie ustawić większych kolumn. Generalnie doszedłem do wniosku, że chcę aby kolumny zagrały z moją Yamahą cieplej oraz chciałbym przeskoczyć o jedną klasę wyżej. Propozycję jakie padły to:

Castle Knight 2
Dynaudio 2/7

Co sądzicie o Wharfedale Diamond 10.2 (z tym że one są chyba podobne do BX2 no i ta sama klasa) ewentualnie Heco Celan 302 (słuchałem kiedyś Metasów XT i bardzo mi się podobały)? Czego jeszcze warto posłuchać? Budżet zwiększyłem do ok. 1500 za kolumnę.
 

mazu

New member
Chcę upiec dwie pieczenie na jednym ogniu - ocieplić brzmienie i poprawić odsłuch na małej głośności.
Dlatego zdecydowałem się na wymianę kolumn.
 

mazu

New member
Z Yamahą słuchałem

Wharfedale Diamond 10.2 - mniej szczegółów ale przyjemniej niż BX2
Magnat Quantum 605 - też jakoś szału nie było

Kiedyś słyszałem Heco Metax XT 501 z elektroniką Denona i bardzo mi się podobało to brzmienie ale z tego co widzę Metasów nie ma już w ofercie. Rozważam też zakup kolumn używanych. Generalnie chcę właśnie sobie stworzyć listę kolumn do przesłuchania.
 
Do góry