YAMAHA A-S 500 - służę pomocą

BRIKSIK

New member
Witajcie po długich odsłuchach kupiłem wzmacniacz yamahy, jestem zadowolony i jezeli ktoś ma watpliwości lub ma na uwadze kupno wzmacniacza to służe pomoca.
Smiało pisac a nawet dzwonic, pisać o tel na priv.
W końcu jesteśmy tu aby sobie pomagać.
Pozdrawiam.
 

BRIKSIK

New member
mam dwie pary kolumn jedne to taga harmony tps 500 drugie jamo 606
i powiem tak z tagami lepiej to gra. z MA nie słuchałem, ja osobiście długo zastanawiałem się nad wzmacniaczem słuchałem denona 710ae miałem go w domu miesiac czasu aż sprzedałem, słuchałem nada i rotela i cambridge audio, takze w zakresie do 2000 zł najlepiej wypadła yamaha, choć raz nie skłamali z tymi pięcioma gwiazdkami w what.hifi :)
 

adamllca

New member
Bez reklam
a moze kolega BRIKSIK- sluchalal yamaha as700 ?bo ten modelik mnie interesuje choc mysle brzmieniowo to nie rozni za wiele sie od as500 hmm....moze miales okazje obydwa te modele sluchac , to bardzo prosze o info .
 

Fatman_1

New member
Bez reklam
Podoba mi się ta Yamaszka chociaż z odsłuchów to wybrałem NAD 316BEE. Słuchalem Yamahy a-s 500 zaraz potem z tymi samymi kolumnami MA RX2 i Dynaudio DM 2/7. Lepiej wypadł NAD. Ale jeszcze nie podjąłem decyzji...
 

BRIKSIK

New member
a owszem słuchałem różnica w mocy ale moim zdaniem 500 wypada lepiej od 700 miałem dwa koła na wzmaka miałem brać 700 ale poodsłuchu stwierdziłem że nie warto, ciekawostka w 500 są złocone terminale głośnikowe zresztą to 500 otrzymała 5 gwiazdek na what.hifi a nie 700 ale to już nie chodzi o gwiazdki bo znimi różnie bywa, powiem tak miałem kupić 700 wziołem 500 i jestem zadowolony, miałem jakiś czas denona 710 ae, cambridge audio, nada i rotela, porównywałem chyba z miesiąc to wszystko, mi w kazdym bądz razie najlepiej pasowała 500 yamahy a co do porównania 500 z 700 to najlepiej porównac do do sytuacji słuchawek sennheisera czyli hd 600 tańszych i hd 650 droższych z czego hd 600 lepsze. :)
jak się przekonałem nie tylko na tym przykładzie yamahy czy słuchawek czasami jest tak że to co droższe nie zawsze jest lepsze
Pozdrawiam w razie jakichś można do mnie śmiało zadzwonić, tel podam na priv

Podoba mi się ta Yamaszka chociaż z odsłuchów to wybrałem NAD 316BEE. Słuchalem Yamahy a-s 500 zaraz potem z tymi samymi kolumnami MA RX2 i Dynaudio DM 2/7. Lepiej wypadł NAD. Ale jeszcze nie podjąłem decyzji...

nie zaprzeczam nad jest w porzadku to bardzo dobry wzmacniacz sam słuchałem, wiadomo ze nad zagra np z MA RX2 ładnie a yamaha nie ładnie lub odwrotnie jednym słowem zalezy co do czego podłączymy ja ze swojej strony moge polecić yamahe, moze to nieistotne ale 10 kg wagi coś tam mu dało :) oddzielne radiatory dla lewego i prawego kanału, solidne zasilanie, no i nie jest to najtańszy wzmak z yamahy a to ze coś tam dostał na what.hifi to tez nieistotne, dla mnie wazne było jak gra, chociaż długo myślałem nad nadem jednak wybrałem yamahe

no i jeszce jedno yamaha gra inaczej niż nad oba graja dobrze dylemat polega co komu bardziej odpowiada
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

adamllca

New member
Bez reklam
ciekawi mnie polaczenie Yamaha+Canton Gle hmmm.moze ktos slyszal ,czy nie bedzie za jaskrawo ,za duzo gory i niedosyt niskich ?
 

robiz

New member
Pytanie do kolegi BRIKSIK'a.
Jeżeli słuchasz muzy tak " po ludzku" , chodzi o głośność . Tak żeby mozna swobodnie rozmawiać i jednoczesnie , żeby nie domyślać sie jaki utwór leci, to na jakim poziomie masz skale głosności. Zakładam , że skale masz od minus 89,5 decybel ido plus 16,5 decybeli ,czy jakoś tak. W moim R-S 300 tak jest , to mam nadzieję , że w twojej też.
Będę wdzięczny za info.

robiz
 

BRIKSIK

New member
bardzo chętnie odpowiem z tym że tak nie do końca z tymi decybelami a mianowicie widzisz ja mam wzmacniacz a-s 500 to inna moc i inna jakość dzwięku ale pomijajac jakość i moc ja słucham tak mniej więcej do 1/3 skali głośności bo dalej to wiadomo :) szyby i inne przedmioty, ale żarty żartami a-s 500 ma bardzo dobrą dynamikę także nawet przy cichym słuchaniu wszystko gra jak nalezy.
jako że to wzmacniacz nie amplituner nie mam wyświetlanej skali ale tak w porównaniu to tak do minus 60 ale zaznaczam że n ie bardzo jest jak to porównać bo i kolumny są różne ich efektywnośc itd.
Wazne jest w każdym badz razie przy słuchaniu muzyki aby słyszeć wszystko ale nie przekraczać granicy nie wiem jak to - ująć natarczywosci dzwieku.

ciekawi mnie polaczenie Yamaha+Canton Gle hmmm.moze ktos slyszal ,czy nie bedzie za jaskrawo ,za duzo gory i niedosyt niskich ?

o bas to bym się nie martwił a jezeli chodzi o jaskrawo to yamaha gra jak ktoś wyraził czysto sterylnie :) tak ze to moze raczej nie jaskrawosć ale raczej wyraźność,
a tu zaprzeczę troche tak zwanemu audiofilizmowi - tony po to aby używać, a co do loudnesss w yamaha to ciekawe rozwiązanie a mianowicie nie jest to podbicie skrajnych pasm jak to potocznie zwykło bywać a obniżenie tych środkowych bo tu loud działa jakby do tyłu czyli od 0 db do minus 30. kurde sam zacząłem czasami kożystać
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

adamllca

New member
Bez reklam
a wiec basiku nie braknie w sumie np. Gle 490.2 posiadaja dwa okazale glosniki basowe ale dzieki za info , i co wazne zeby gora nie syczala jak waz po uszach
 

BRIKSIK

New member
nie będzie syczeć miałem denona pma 710 ae to była masakra jako że wokale gdzie takie rzeczy jak sz to było jakby gość sepetlenił lub syczał czasami
 

muszyna2

New member
Witam. Ze względów mieszkaniowych rezygnuję z mojego kina domowego na rzecz stereo. Mój ampli rx-v465 chce zamienić na r-s700. Szkoda mi radia a nie chce raczej kupować osobnego elementu. Może miałeś porównanie z r-s700? A może ktoś maże coś powiedzieć na ten temat? Wzmacniacz będzie grał z Paradigme monitor 3. Pozdrawiam
 
Do góry