yamaha 810

piotr101167@gmail

New member
witam , mam problem z piano craft yamaha 810
od pewnego momentu mi wariuje, i nie chce się uruchomić za każdym razem
po wyjęciu wtyczki z sieci i po ponownym włożeniu działa
nie wiem ci sie dzieje
proszę o pomoc
dziękuję
 

Alt0S

Member
Prawdopodobnie jest to problem z kondensatorem C3 w obwodzie reset na module zasilacza stand-by. Jeśli wyjmujesz wtyczkę z prądu,to następuje wyładowanie kondensatora i po ponownym włożeniu działa. Daj do serwisu i wymienią kondensator. Po prostu zasilacz do wymiany.
 

piotr101167@gmail

New member
bardzo dziękuję za odpowiedź, pewnie kondensator kosztuje 20 zł max, a naprawa i serwis 200?
szkoda ze się nie znam na montażu, bym sam zrobił.
pozdrawiam
 

piotr101167@gmail

New member
witam ponownie
jakiś pan Jerzy....by naprawił?
nie chcę wysyłać sprzętu, po za tym nie mam kartonu, po 15 latach trudno.
mieszkam w Gdańsku
ale yamacha? taki feler i siada? to musi być chyba znany przypadek
mam pioneera cd ,ma już prawie 30 lat, cały czas jest na stand by i nic się nie dzieje
chciałbym to naprawić ale czy ktoś by przyjechał naprawić do domu, oczywiście jak to jest ten kondensator , przypuszczam ze tak, choć ostatnio wczoraj , musiałem kilka razy wyjąc wtyczkę z sieci i ponownie włożyć żeby zaskoczył.....

ostatnio też miałem z moim laptopem hp problem
po prostu nie widział baterii, cały czas pokazywał stan naładowania zero
po aktualizacji , kolejnych , aktualizacjach zaskoczył, i działa bez zasilacza, a laptop ma zaledwie 4 lata
a ma m drugi lenowo 12 lat i nic , wszystko śmiga.

a tak wracając do 810 ?
sugerując że pan Jerzy naprawi?


to tak na marginesie
 

zychu5

Member
Tez mam Piano tylko 410. 15 lat to juz duzo, teraz kilka lat albo kilka miesiecy i cos pada ale roznie to bywa.Zwykle sprzety jakie uzyrkowalem graly i graly. Nie wiem czy ktos teraz przyjezdza do domu, raczej trzeba zawiezc i slono zaplacic ale to ich praca. Moze masz jakiegos pana Jerzego co to kupisz mu kondensator i Ci wymieni za pare dyszek.
 

Alt0S

Member
Kiedyś,robiono sprzęt w taki sposób,że dobierano komponenty,które potrafiły działać prawie 30 lat.Moi rodzice mają amplituner Pionner'a (kupiony w 2001) i nadal działa. Obecnie, do elektroniki dodają tanie podzsespoły,które wytrzymują czas gwarancji i z tego co kiedyś mi mówił mój kolega (elektronik),jest to specjalnie robione przez UE. Elektronika jest w taki sposób ustawiana,aby po 2 latach po upływie gwarancji uszkadzała płytę lub podzespoły.Do laptopów dodawano krzem,który niszczył tranzystor i laptop szlag trafiał. Na kanale YouTube 'Wielki elektronik' o tym Szymon mówił,na jednym z jego filmów. Obecnie od kilkunastu lat producentom nie opłaca się na robienie 'rzeczy' które by działały kilkadziesiąt lat,ponieważ najważniejsza jest kasa i kupowanie. To tak samo jak kupowanie przeżutek do roweru. Dawniej shimano robiło sprzęt,który potrafił wytrzymać dwa sezony bez serwisu,a teraz co pół roku jadę sewisować. W mojej kolekcji posiadam Panasonica G30 50'' (plazma 14 letnia) i nadal działa. Miałem amplituner Pioneer'a 921 i spalił się po roku. To zależy od tego,co dany sprzęt ma w środku. W piano craftach,najczęściej siadają zasilacze po kilkunastu latach. Mój znajomy ma serwis i naprawia ampilitunery i mogę podać adres (jestem z Wrocławia). Pioneer'a 921 naprawił i śmiga,ale sprzedałem i kupiłem Marantz'a
 
Ostatnia edycja:

piotr101167@gmail

New member
witam
wiśta ! wio ! łatwo powiedzieć
muszę znać parametry tego kondensatora
pojemność i napięcie
inaczej nic z tego , byłem w sklepie z częściami elektronicznymi i musze znać parametry
zdjąć obudowę, a tam tego mnóstwo
hmm
 

Alt0S

Member
witam
wiśta ! wio ! łatwo powiedzieć
muszę znać parametry tego kondensatora
pojemność i napięcie
inaczej nic z tego , byłem w sklepie z częściami elektronicznymi i musze znać parametry
zdjąć obudowę, a tam tego mnóstwo
hmm
Jeśli umiesz czytać schematy,to proszę... Jeśli nie,to udaj się do serwisu
 

Attachments

  • yamaha-rx-e810-rx-e410-schematic-detail-main2-standby-control-circuit.png
    yamaha-rx-e810-rx-e410-schematic-detail-main2-standby-control-circuit.png
    198,2 KB · Wyś: 10
Do góry