Yamaha 779 korektor dźwięku

robigame

Member
W ustawieniach equalizer mam takie ustawienia flat,front i natural.Domyślnie mi po kalibracji ustawiła na flat.Jakie ustawienie najlepsze do oglądania filmów a jakie do muzyki.Na ustawieniu front basy są bardzo mocne, na flat ten dźwięk jest taki płaski.Czy coś muszę jeszcze postawić po kalibracji?
 

Kadajo

New member
Bez reklam
Ustaw ten tryb który najbardziej Ci pasuje dźwiękowo. Dla przykładu ja nie uzywam wogle EQ ani autokalibracji. Najbardziej mi odpowiada jak wszystkie te systemy są wyłączone.
 
D

Deleted member 452525

Guest
Zostaw na natural. Flat jest kiepski. Ja używałem front, bo grały najlepiej, ale to zależy od kolumn.
 

robigame

Member
Flat faktycznie jest kiepski,taki płaski,bas mocno wycofany,co do natural to to też taki płaski, brak czystości,front faktycznie jest chyba najlepszy w tej yamaszce.Mocny bas,wyraźna średnica,czyste dialogi.Znalazłem coś takiego w sieci.Yapo front-ustawienie poszczególnych głośników tak aby uzyskały tą samą charakterystykę odtwarzania co głośniki główne.Czyli co przez to rozumieć?Z kolei natural ustawia wszystkie głośniki tak aby uzyskać naturalną barwę dźwięku,chyba najgorsze ustawienie.Zestaw jaki mam to magnat quantum 675,673,sub to 6725a.
 
D

Deleted member 452525

Guest
YPAO z mikrofonem https://www.youtube.com/watch?v=guw5g2aSdgs
No ja ci za dużo nie pomogę, bo już nie pamiętam tych ustawień. Miałem chyba ze 3 yamahy ostatnia 663. Też męczyłem się z ustawieniami, bo brakowało czegoś. Skalibruj z mikrofonem a potem sobie ustaw poszczególne parametry. Zostaw na front a basy zmniejsz.
 

robigame

Member
I tak też zrobiłem.Ustawienie na front basy na zero,wysokie na +2,podbicie basów włączone,enchancera włączony. A powiedz mi kolego jak robię kalibrację to muszę wcześniej ustawić na front,bo domyślnie jest na flat.
 
D

Deleted member 452525

Guest
Nie. Front ustawisz potem. Wyzeruj ampli. Zrób kalibrację i potem zmień na front itd.
A próbowałeś bez enhancera? Choć lepiej gra z nim, ale tez i basy podbija. Ja w Onkyo wyłaczyłem music optimizer, bo przy dynamic eq to mi basy robi takie twarde.

Czemu wybrałeś yamahe? W tej cenie miałbyś denona x3100 i grało by to bardzo fajnie.
Ja już yamahy nie kupię. Ta seria v to jest słaba. Może ta A lepsza.
Miałem 3 yamahy i wystarczy. Zawsze czegoś brakowało choć są niezawodne i się nie psują nie wieszają.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

robigame

Member
Zrobiłem ponownie kalibrację.Po ustawieniu na front ten bas jest taki twardy mam wrażenie,że jest takie dudnienie.Wróciłem do ustawienia na flat.Tam jest bas taki miększy stonowany.Bas ustawiony na zero a wysokie na +3.I tak zostawiam.
 
D

Deleted member 452525

Guest
Zrobiłem ponownie kalibrację.Po ustawieniu na front ten bas jest taki twardy mam wrażenie,że jest takie dudnienie.Wróciłem do ustawienia na flat.Tam jest bas taki miększy stonowany.Bas ustawiony na zero a wysokie na +3.I tak zostawiam.

Słuchaj..ja tez męczyłem się z yamahą. Flat wg mnie to nie jest dobre rozwiązanie. Ustaw na front natomiast jak chcesz mieć mniejszy bas to zwiększ odcięcie na frontach. Ustaw zamiast 80hz (nie wiem ile masz) ale zrób np 100 i zobaczysz.
 

robigame

Member
A na ustawieniu yapo front też oglądałeś filmy czy zmieniałem na flat?A też jak przełączyłeś na front to ci głośność podskoczyła (tak jakby to było podbicie basów)
 

gislantychy

New member
A może spróbuj manual? Ustaw sobie korekcje na każdej kolumnie z osobna. W tej sposób uzyskałem taki dźwięk jaki chciałem. Naprawdę różnica olbrzymia. Chciałem uzyskać mocny głęboki bas oraz czyste soprany. Jest extra.
 

robigame

Member
A może spróbuj manual? Ustaw sobie korekcje na każdej kolumnie z osobna. W tej sposób uzyskałem taki dźwięk jaki chciałem. Naprawdę różnica olbrzymia. Chciałem uzyskać mocny głęboki bas oraz czyste soprany. Jest extra.
Nie za bardzo wiem o co chodzi w tych ustawieniach.Jakaś podpowiedź?A kolego na manuał słuchasz tylko muzyki czy na filmy przełącza na flat czy front.
 

gislantychy

New member
Bawisz się tak jak normalnym korektorze dźwięku. Czyli po lewej na wykresie masz niskie częstotliwości a po prawej wysokie. Ustawiasz dźwięk pod siebie. Najlepiej poćwiczyć z każdym elementem i po chwili załapiesz o co chodzi z tymi ustawieniami. Ja słucham na jednych ustawieniach muzyki i kino. Po ustawieniach, jak sprawdzam np ustawienie natural lub front i przełączam na manual to jakbym miał zupełnie inny sprzęt włączony. Naprawdę można zrobić sporą różnice w odsłuchu.
 
Do góry