Yamaha 765 vs 767???

Sławo

New member
Który z pośród wymienionych amplitunerów i dlaczego wybrać do KD? W zamyśle Jamo606+sub200.
Ponoć 765 był dokładniej zmajstrowany, natomiast 767 posiada HDMI 1.4. Czy różnią się sekcjami video?????? Proszę o sugestie i poradę userów.
PS. O HK 255 i 260 wiem już wszystko;)?!
 

KaDet

New member
Co zauważyłem i mogę napisać....

No cóż na pierwszy rzut oka różnice nie są chyba aż tak istotne (pomijając wygląd oczywiście). Podstawową zaletą jest na pewno obecność w nowszym modelu nowego standardu HDMI a przez to obsługa 3D. Może i nie przyda się to w tej chwili ale przecież zakup takiego sprzętu powinien być dobrze przemyślany i warto pomyśleć o przyszłości. Kolejną istotną różnicą jest obecność dodatkowego wyjścia HDMI co pewnie dla niektórych użytkowników również będzie istotne. Niestety porównanie takich sprzętów to nie tylko zewnętrzne oględziny a również bardziej zaawansowane testy i odsłuch (ja takich możliwości nie mam). Tu należało by zadać pytanie co Yamaha miała np. na myśli pisząc o skalowaniu obrazu do 1080p "z dokładnym usuwaniem przeplotu"?? Czy lepszym od poprzednika?? Nie pamiętam również czy RX-V765 ma na swoim pokładzie tzw. Audio Return Channel?? Może ktoś Ci jeszcze coś napisze ale na tym forum znajdziesz raczej znawców/miłośników/handlarzy sprzętu z innych stajni (np. HK, ONKYO, DENON itp.). Pzdr.
 

Jok3r

New member
Bez reklam
767 ma dodatkowo Tryb Pure Direct dla HD Audio, Obwód Low jitter PLL, poza tym masz więcej wejść HDMI 6 wejść (1 na panelu przednim) i 2 wyjścia (równoległe), system adaptacyjny usuwania i korekcja krawędzi obrazu, detekcja multi cadense incl. 3-2 pull-down High Picture Quality, HDMI (V.1.4 z 3D oraz Audio Return Channel), nowe graficzne menu ekranowe GUI z możliwością wyświetlania okładki albumu, Przypisywalne wejscie audio dla hdmi oraz wejście component video, Możliwość wybierania wejścia HDMI w trybie standby through, tytuły piosenek iPoda wyświetlane na panelu przednim w języku angielskim i językach zachodnioeuropejskich, funkcja Virtual Presence dla CINEMA DSP 3D bez przednich głośników Presence i nie pamiętam jeszcze, czy było w 765 uśpienie strefy, uśpienie systemu, ale chyba nie. To po krótce chyba wszystko
 

KaDet

New member
Cenne wskazówki...

Wiedziałem, że ja tu wiele nie pomogę ale wreszcie koledze Sławo ktoś pomógł:) Musiałem trochę "obudzić" wątek bo sam jestem trochę zainteresowany tymi sprawami - co prawda niedawno zakupiłem sprzęt ale lepiej mieć rękę na pulsie bo gdybym coś zmieniał wolał bym być przygotowany:-D Jeśli ktoś mógł by podzielić się jeszcze jakimiś spostrzeżeniami to było by OK a za powyższe wielkie dzięki. Pzdr.
 

Sławo

New member
Coś się ruszyło w temacie.....

Skoro jest jeszcze trochę czasu na "ślubne"TAK dla KD, trzeba niekiedy zewryfikować oczekiwania i do sprawy podejść tzw. przyszłościowo jako że nie jest to zakup za 2 stówy....
Dzięki KaDet za wsadzenie kijaka do mrowiska-zawrzało nieco:mrgreen:.
Z zebranych danych/opini i po odsłuchu Yamaszity zaczynam skłaniać się ku Japońcom mając doświadczenia w wyborze LCDka; trzeba kierować się osobistymi doznaniami i świadomością,że w końcu zostanę z ustrojstwem sam na sam a niechciałbym po zdjęciu zasłonki ryknąć z przerażenia.... Do kolegi BN: zakładam że w magazynie znajdzie się jakaś jeszcze/już RXV767?!
I czy 767 uciągnie proponowany zestaw głośników J606? a także na ile skoczy nam deficyt budżetowy:cry:???
Pzdr.
 

killpit

New member
Osobiście polecam koledze odsłuchać :)
Sam mam Yamaszkę RX-V1800 i to przynajmniej jest wygląd prawdziwej Yamahy tak samo jak modelu 765 ale te najnowsze modle wyglądają jakby chcieli połączyć H/K z Yamahą totalna porażka (moim zdaniem)
Natomiast w kinie Yamaha jest OK w stereo przeciętna ale polecam koledze zanim zdecyduje odsłuchać inne też ampli może H/K260,Onkyo 608 i Pioneera 920 warte uwagi modele.
Nie znając innych dzwięków znamy tylko to co słyszeliśmy :)
 

pisio

New member
767 ma dodatkowo Tryb Pure Direct hm 765 tez to ma ale doradzcie jak podpiac w 765 suba zeby gral na stereo w trybie Pure Direct bo jak slucham muze w stereo to wylacza mi suba i nie umie dojsc do tego czemu a tak na marginesie glosniczki jbl80 graja super pomieszcenie 25m/kw
 
Ostatnia edycja:

python636

New member
Mam pytanie do użytkowników Yamaszki RX-V 767, ma ktoś instrukcję obsługi w j. polskim do tego modelu ?? Najlepiej w formie elektronicznej, będę wdzięczny.
 
Do góry