Yamaha 671 vs Onkyo 609 vs Denon 1912 vs Harman 260

optimuso

New member
Witam was serdecznie, na forum jestem od niedawna w dziedzinie audio juz troche. Sledzac wasze zapytania chce tutaj opisac moje doswiadczenia z wyzej wymienionymi amplitunerami. Mam okazje testowac nowe produkty wchodzace na rynek. Porownanie odbywalo sie na zasadzie brania kazdego amplitunera pokolei do domu i testowania go ok. 2 tygodni -odsłuch 20m2, kolumny Magnat Quantum 605, BD Panasonic 100, TV Panasonic 42G30 -pomijam kwestie wygladu Yamaha 671: Po wyjeciu z pudelka ogladam towar. USB jest HDMI jest typowe dla Yamahy guziki SCENE sa. Pure Audio jest, Z tylu Yamaha rownierz wyposazona jest bardzo dobrze, wszystkie potrzebne zlacza i gniazda. Odsłuch: W stereo bardzo przestrzenny dynamiczny dzwiek. zrownowazony jak na amplituner i szczegolowy. Bas krotki i gleboki. dzwiek bardzo uporzadkowany. W kinie dzwiek przestrzenny. Kalibracja Ypao odbiega jednak od slynnej Audyssey ktora mozna spotkac u reszty konkurencji. Wiec wiecej trzeba poprawic recznie. Funkcja silent cinema sprawdza sie nieco gorzej od audyssey Dynamic EQ. Skaler i konwerter obrazu obecny choc na stronie yamahy slabo o nim mowia. Onkyo 609: Gniazda jak u Yamahy full na pokladzie. USB, HDMI, Componenty, optyczne, coaxiale. Podswietlana galka jak w wyzszych starszych modelach Onkyo. Odsluch: W stereo musi sie podobac. Gora pasma jest lekko podbita. Dol i srodek na podobnym poziomie. W niektorych utworach wypada lepiej w innych nieco gorzej od Yamahay. Dynamika na tym samym poziomie. Jednak moc czuc wieksza. Glosniki graja nieco lepiej przy cichym sluchaniu od konkurenta. W kinie dzwiek sprawuje sie lepiej od Yamahy prawdopodobnie przez Audysseya ktory lepiej sobie radzi od Ypao. Technologia WRAT odczuwalna. amplituner przy duzym wysilku. Film W DTS HD dosc glosno radzi sobie bez problemow. Skaler obrazu do 4k bardziej na czasie, w koncu telewizory z 4k juz sie pojawiaja. Denon 1912: Od niego mialem najwieksze oczekiwania. Zmieniony nieco wyglad jak w przyadku Onkyo ida w kierunku prostoty. Zlacza fatalne. 1 coaxial 1 optyk brak wyjscia component. a Skalera na pokladzie brak - nastepuje wylacznie konwersja obrazu do HDMI. Odsluch: W stero dzwiek bardzo przyjemny. Cieply i z dynamika. Gory nieco mniej niz w obydwu poprzednich modelach. Dol miekki z Magnatami ok, z miekkimi glosnikami moze byc nieco "kluchy" slaba jak na ta klase mozliwosc regulacji tonow. Kino poprawne dynamiczne jednak oslabienie wysokich tonow nieco odczuwalne przy filmach z efektami. Harman 260: Zlacza prawidlowe. Ma 1 coaxiala wiecej niz Yamaha i Onkyo, wyjscie pre out, malo wejsc hdmi. jedyny w zestawieniu ktory nie mial LANA !! i 3D!!. Skaler obrazu Faroudja wystepujacy w poprzednich modelach Denona i Onkyo. Odsluch: dzwiek podobny do Denona z nieco wiekszym basem, co nie zawsze okazuje sie dobre. Na utworach z duzym basem dzwiek dudnial i wpadalw niewielki rezonans. W kinie kalibracja rownierz nieco przestarzala, Dynamika prawidlowa. Przy glosniejszym odsluchu amplituner sie grzeje i wylacza. Magnaty czasem rzekomo schodza do 4 OHM. amplituner wyraznie sobie z tym nie radzi. Kwestia awaryjnosci o ktorej czytalem zostala sprawdzona. Po tygodniu odsluch nastepowal bez suba gyz awari uleglo gniazdo "sub out" Podsumowanie: Harman przestarzaly, z prawidlowym stereo. slabo wyposazony. uwaga na dobor kolumn. Denon 1912 bardzo mnie zawiodl jesli chodzi o zlacza. w stereo z Magnatami przyjemny z miekkimi glosnikami bedzie slabo. kino zadna rewelacja. Onkyo 609 prawidlowo wyposazony, stereo poobne do denona, bedzie gral lepiej z miekkimi glosnikami ktore nie maja bardzo duzo gory. w kinie rewelacja. Yamaha w stereo nieco na czele. Gra dobrze z twardymi glosnikami. Kino w porzadku trzeba posiedziec przy ustawieniach. Oceny od 1 do 5. Mozliwosci, cena, jakosc Yamaha 4,5 Onkyo 4,5 Denon 3,5 Harman 2
 

marmac500

Klub HDTV.com.pl
VIP
No i super! Wreszcie jakieś bezpośrednie, rzeczowe porównanie konkurentów w identycznych warunkach odsluchowych.
 

ofis77

New member
Ciekawa ocena, godna uwagi przy wyborze.

Mam pytanko do optimuso.

Jak wygląda łatwość obsługi w testowanych amplitunerach i dostęp do poszczególnych funkcji, zarówno bezpośrednio z ampli jak i z pilotów, menu na tv oraz bezpośrednio na wyświetlaczu?
Czy i jak długo musiałeś je "rozgryzać"?
Co w Twojej ocenie jest fatalnie rozwiązane a co super na plus?
itp.

Wiadomo, że to jest kwestia przyzwyczajenia i gustu do pewnych rozwiązań (tak jak wygląd), lecz twoja ocena mogłaby być przydatna potencjalnym nabywcom (takim jak ja).
Mnie najbardziej interesuje porównanie Denon1912 z Onkyo609.
Pozdrawiam.
 

TomaszZz

New member
Na temat Onkyo:
Wszystkie ustawienia są dostępne z poziomu pilota POZA ZAPISYWANIEM STACJI RADIOWYCH
Nie wiem dlaczego tak akurat jest ale tak wymyślili ;)
 

optimuso

New member
Kwestia ustawien. Z kazdym ampli mialem juz do czynienia wczesniej. Z poziomu ampli w zasadzie tylko w onkyo zrobisz wszystko. Menu ma kazdy. Najbardziej rozwiniete graficznie Onkyo i Yamaha. Chodz tutaj raczejjest to kwestia softu i pewnie jakies poprawki wychodzic beda. Funkcje plus minus sa mniej wiecej takie same. Czesc amplitunerow faktycznie ma rozwiniete niektore rzeczy. Latwosc sterowania: Hmm Onkyo jest intuicyjne bardzo dobrze pogrupowane tematycznie z prostym wyborem harman tez tak ma jednak duzo bardziej ubogo. Yamahy tez nie zajelo mi dlugo zeby zobaczyc co jest co. W Denonie problemem jest to ze staraja sie wsadzic za duzo fukcj iw jedna grupe. wiec jak czegos szukasz glowna grupa moze byc mylna.

KOLEGO NA PANELU PRZEDNIM MASZ GUZIK MEMORY TAM ZAPAMIETUJESZ STACJE
 
Do góry