Yamaha 485 - jak to jest z dekodowaniem ???

AdamWWW

New member
Witam,
od wielu lat byłem posiadaczem ampli philipsa (stary model), i napiszę krótko - jeśli sygnał dostawał DolbyDigital lub DTS to na wyświetlaczu pojawiała się taka adnotacja... Lata minęły zachciało mi się czegoś z dostępem do netu i o lepszej jakości i wypadło na Yamahę 485. Tylko, że 485 ma jakieś ''dziwne'' :) DSP CInema i moje ustawiena to:

- TV połączony przez Opti (hdmi po ARC jakos nie udaje mi się połączyć)
- żródła dzwięku to, z dysku dts, dolby itd... lub PS4 tak samo dts lub dolby
- w ustawieniach Yamachy mam Input:pCM, DSP/Surround: (do wyboru do koloru, sporo ma tego yamaha, niektóre programy naprawdę świetnie brzmią) i najważniejsze WYBÓR DEKODERA: ....

No właśnie wybór dekodera - cokolwiek nie ustawię to mam tylko DPL Movie/Music lub Neo:6 Cinema/Music. Dzwięk, nie powiem jest ekstra ale niepokoi mnie to, że na wyświetlaczu nie ma dts lub dolby. Dodatkowo w danych technicznych tych formatów jest multum, dolby true hd, digital plus, dts hd, master itd. Co jeszcze to to, że świeci się na wyświetlaczu adnotacja 'virtual', tak jakby system dostawał stereo i wirtualnie tworzył po głośnikach symulację dźwięku przestrzennego (bo własnie tak było na moim starym philipsie).

Może ktos ma z Was yamachę i potwierdzi, że ten system Cinema DSP już w sobie zawiera te dekodowania sygnałów?
 

drosophilia

Active member
Bez reklam
a ta yamaha nie ma trybu "auto suround"? wowczas powinien sie wyswietlac symbol sygnalu przesylanego do Yamahy. ARC ustaw w amplitunerze na "ON".

Byc moze TV "wypluwa" po optyka tylko sygnal stereo i dlatego nie masz DD, DTS....
Filmy z dysku ogladasz rowniez podlaczajac go do TV?

Na PS4 ustaw dzwiek na PCM, wowczas bedziesz miec Dolby True HD, DTS MAster Audio...
 
Ostatnia edycja:

Nikodem19

Klub HDTV.com.pl
VIP
Po optyku nie będzie napisane DD,DTS.
Napisy będą po HDMi.
Natomiast na wyświetlaczu Yamahy wyświetla się
układ głośników tj.6 szt. to dżwięk przestrzenny, 3 szt. to stereo .
 

drosophilia

Active member
Bez reklam
moze masz ustawione HDMI w Yamaszce na "OFF"? Posprawdzaj wszystko dokladnie. Na pewno cos jest wylaczone i dlatego tak jest jak piszesz.

W jaki sposob masz podlaczone PS4?
 
Ostatnia edycja:

AdamWWW

New member
Ok, już wszystko gra. Na spokojnie to przerobiłem i błąd byłw tym, że ARC nie działa jeśli kabel optyczny jest podłaczony. Więc go wywaliłem. Dałem ARC Yamaha - ARC TV i wszystkie inne elemnety po hdmi tylko do yamahy, aby sterowała wszystkim. Dodatkowo w ps4 zaznaczyłem dts, a w TV (i tu był ten największy problem), prócz ARC na on to jeszcze CEC na on...Tylko kurczę musiałem wejsć w ten CEC dodatkowo w opcje zaawansowane - jakby nie mogły być przypisane do SETUP AUDIO... Za stary już jestem na to :)

... no i pojawiły się wszystkie dekodery DD, DTS itd.
 
Do góry