yamaha 457

avidya

New member
Witam,
ponad rok temu zakupilem zestaw kina domowego z amplitunerem yamahy 457. Teraz, kiedy zaczynam myśleć o zakupie Playstation 3 zastanawiam się jak te dwa urządzenia będą wspólpracować. Wiem, że ampli nie jest najnowszy, i z tego co wiem to nie ma zlącz hdmi. Czy w takim razie będę mógl podciągnąć (na czym polega optyczne polączenie) konsolę tak, żeby cieszyć się dźwiękiem dolby digital z gier i filmów blue ray?
 

ArtS007

New member
Bez reklam
A jak masz obecnie podłączone DVD do tego amplitunera? Konsolę połączysz kablem optycznym z amplitunerem i prześlesz nim sygnał Dolby Digital.
 

avidya

New member
ojej, zagiąleś mnie :) dvd do ampli mam podciągnięte kablem, jak resztę kina.
A wlaśnie chcialem spytać o to polączenie optyczne. Jakto wygląda? I rozumiem, że z moim apli nie będzie problemu jeśli chodzi o wspólprace tyh dwóch urządzeń?
 

avidya

New member
To dość szybko. Kurczę, nie lubię, jak rynek zmusza mnie do szybkiej zmiany sprzętu :)

A co do 457, to staralem się czytać opisy tego amplitunera w sieci (teraz nie mam do niego dostępu) i nie doczytalem się wyjścia optycznego. Pytalem w sklepie internetowym (bezpieczniej będzie nie wymieniać nazwy), ale pracownik nawet nie nie wiedzial o istnieniu takiego amplitunera...
Czy ktoś, kto jest pewien, może mi powiedzieć czy ampli 457 ma wyjście optyczne?
wielkie dzięki
 
Do góry