yamaha 3800 skalowanie do 1080p

tomter

New member
Czy ktoś sprawdził czy Yamaha 3800 skaluje obraz podany po hdmi do 1080p, czy tylko po komponencie? W audio klanie gość twierdzi, że tak?
 

Glimmer Twins

New member
O ile dobrze rozumiem diagram zawarty w instrukcji obsługi oraz późniejszy opis (str. 89 instrukcji) to nie. Skalowany jest tylko obraz podawany z wejść analogowych (komponent, S-video, itp). Przejście sygnału z HDMI do HDMI ma tylko opcję "Through" , czyli po prostu przepuszcza podany sygnał bez skalowania.
 

supmario

Klub HDTV.com.pl
VIP
Pozwole sobie zgodzić się z przedmówcą. Ja mam model 1800 i "upscalowanie" jest dostępne po złaczu component (nota bene nie korzystam z tego bo TV mam podpięty do ampli poprzez HDMI).
 

lesli

New member
tomter napisał:
A model Yamaha 1900 ma taką funkcję(skalowania do 1080 p po HDMI)?

Nie kolego nie ma. Skalowane są tylko sygnały analogowe do wejść HDMI i do 1080p.
Sygnałów cyfrowych, które 1900 dostaje po HDMI nie skaluje, through only*.
Mam 1900 model od m-ca więc potwierdzam jak wyżej , istrukcja i odbiornik to potwierdzają.

Jeżeli zależy Ci na skalowaniu źródeł HDMI zaapeluj do właścieli Denonów o potwierdzenie informacji.
Jeżeli wybierzesz ampli ze skalowaniem źródeł cyfowych po HDMI powinieneś pamiętać aby:
- wyłaczyć skaler na rozdzielczość podstawową np. 576p/i w DVD lub dekoderze np. TV sat, podwójne skalowanie jest niewskazane;
To zależy zresztą od jakości skalerów, który jest lepszy w DVD czy ampli.
Decyzja należy do Ciebie
pzdr.
Leszek
 

dembol

New member
kaperecz nie siej zamętu owszem pierwsze modele rxv3800 i 1800 posiadaly wadliwy firmware ktory powodował dts bomby

problem od roku juz nie istnieje jest nowy firmware ktory trzeba wgrac ! do ampli ! ostatnie rxv3800 i 1800 juz maja fabrycznie nowy soft wiec nic nie trzeba robic dla starych trzeba wgrac nowy
aby wersja softu z 05.12 r4
zmieniona zostala na 05.13 r4
przecwiczone to mam na sobie takze prosze cie nei siej zametu bo mozesz sprawic ze wiele ludzi nie zdecyduje sie na ten model i kupi inne dziadostwo a rxv3800 to potezna porzadna maszyna!!
jeszcze raz APELUJE PROBLEM BOMBY ROZWIAZANY OD ROKU JUZ
 
Do góry