Yamaha 1067+PS3 i brak sygnalu 5.1

wrx

New member
Bez reklam
Mam taki problem.
Odtwarzam film BD z audio 5.1, a amplituner Yamaha 1067 pokazuje, ze otrzymuje sygnal PCM 2ch.
Polaczenie jest przez HDMI.
W PS3 ustawilem, ze dzwiek jest "bitstream", jesli to ma jakies znaczenie.
Co moze byc nie tak?
 

Kerhold

New member
A Xboksie jest dźwięk 5.1? Jeśli jest, to po prostu w PS3 trzeba ustawienie zmienić ze stereo na 5.1, tak jak w Xboksie. Nie mam PS3, więc nie wiem dokładnie, gdzie.
 

wrx

New member
Bez reklam
Ja znam.
To wina PS3.
Trzeba wejsc w ustawienia dzwieku, tam w HDMI i zamiast auto, zaznaczyc manual i przejsc dalej.
A pozniej zaznaczyc formaty dzwieku, ktore obsluguje nasz ampli.
I po sprawie.
Co prawda, na razie widzialem, ze PS3 wysyla DD tylko, ale jak bede mial chwile, to sie jeszcze pobawie z innym materialem.
Niezly debilizm, skoro tryb auto "rozpoznal", ze ampli obsluguje tylko PCM...
Czyli "auto" nie zawsze jest najlepszym trybem!
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
auto jest dobrym trybem tylko po zmianie z tv na ampli trzeba to zrobić jeszcze raz :) i będzie zaznaczone to co sam pozaznaczałeś.
 

redlum

New member
Bez reklam
Pewnie chodzi o to - ze jak dajesz auto - to PS3 otrzymuje info od TV/amplitunera jakie tryby on przyjmuje i takie sobie PS3 zapisuje jako możliwe do użytku. Jak np na starym TV odpalałeś tryb auto - było zapisane tylko 2ch - a teraz jakbyś odpalił na nowym amplitunerze - to by zaznaczyło prawie wszystkie tryby.
 

wrx

New member
Bez reklam
Ale PS byla odpalana tylko na projektorze FullHD, zanim zostala podlaczona do ampli - to moze byc przyczyna?
 

redlum

New member
Bez reklam
tzn na projektorze bez amplitunera? Jeśli tak - to pewnie zapamiętało ustawienia że projektor nie ma wcale głośników - lub coś tam z wyjściem na słuchawki - temu miałeś 2ch. Jeśli nie - to nie mam pojęcia. W każdym razie nie ma co się tym przejmować skoro teraz wszystko działa jak należy.
 

wrx

New member
Bez reklam
Tak, tak wlasnie robilem.
Wiesz, zawsze lepiej wiedziec co i jak dziala - moze komus sie przyda rowniez.
 
Do góry