Xtreamer ultra

pkomp

New member
strasznie obleśny jak na komputer....w miarę mały to plus
fajna klawiatura - wręcz wypasik :)

czekam na coś na platformie zacte od amd - będzie to sporo lepsze o ile się pojawi w ciągu 2 miesięcy.....
 

Enjama

New member
A można tam zainstalować dysk ? Nie mogę znaleźć informacji o tym ?

Zastanawiam się nad zakupem playera teraz i nie wiem czy czekać jeszcze, i co będzie lepsze nowa sigma czy ten Intel ?
 

lukasz.ku

New member
Biorac pod uwage specyfikacje Xtreamera Ultra mysliscie, ze warto poczekac?
Na chwile obecna zdecydowalem sie na Popcorna A-210, ale nie wiem co byloby lepsze.
 

TurboDymo

New member
Czas na decyzje o kupnie...

Witajcie,
a wiec skoro dostępność tuż tuż proszę o parę informacji:
coś wyczytałem, że jako, że sprzedaja "toto" z boot'em systemu lunux na Pendrajwie. Co to za ustrojstwo? zakładam, że to nie calkowita instalacja systemu, a tylko wystarczająca do uruchomienia XMBC. Ale czy na tym pójdą wszystkie formaty włączając rmvb, obrazy Blue_ray?

A co w przypadku gdybym chciał na to jeszcez wrzucić youtube w HD, jakąś przeglądarkę (operę choćby), uruchamiać filmiki VOD (np. iplex) czy cos napisać (open office)? Czy system z Pen'a mi starczy czy będe musiał dokupić za 400zl WIN 7 albo bawic sie w Linux'a i jakieś ubuntu czy podobne, którego nie znam?

Kolejna sprawa - dysk twardy - tutaj trzeba by coś kupić z 1tb minimum, a na 2,5" to kosztuje strasznie...

do tego jakis zewnętrzny napęd - pytanie jaki? na USB 2.0 to Blue-ray zakładam miałby zbyt mały transfer by plynnie filmy szły, jak podlącze napęd pod eSATA to już instalacja większego, zewnętrznego dysku odpada:( Bo kupować duży dysk, by chodził na USB 2.0 to też pomyłka...

proszę przekonajcie mnie za albo przeciw temu "ULTA" w porównaniu do eeebox'a EB1501p... który można kupić juz z pilotem, windowsem 7, napęcem DVD i dyskiem 250mb, a w razie co podłączyć coś pod USB 3.0 albo eSATA...

Proszę o wszystkie "za" i "przeciw".

p.s. czy ten eeebox wypusci mi sygnał DTS do ampitunera i resztę kodeków HD?
 

pastooh

New member
Przedewszystkim nie mozes porownywac ultry z popcornem :) Popcorn to player a ultra to komp :) Wiec chyba nie tzreba tlumaczyc jakie sa roznice. Napewno z doswiadczenia moge powiedziec ze zaden player nie ma i chyba nie bedzie mial takiej funkcjonalnosci jaka daje oprogramowanie XBMC.

Mozesz to sobie sprawdzic sciagajac XBMC na kompa i po malych ustawieniach i sciagnieciu paru wtyczek mysle ze nikt nie ebdzie mial watpliwosci ze XBMC to najlepsze oprogramowanie do multimediow. Glowna jego cecha jest genialna biblioteka np filmow z paroma widokami roznymi w zaleznosci od skorki :) na internecie znajdziesz miliony screenow filmikow.

Oczywiscie A210 bardzo dobry player no ale inna klasa niz HTPC jakies z XBMC na pokladzie.
Witam

zamierzam zakupić jakiś hd player bo mam panasa 50g20e i nie chce mi się za kazdym razem przerabiac plików, kopiowac na karty i dopiero oglądać


wiem ze porównywanie samo w sobie playera i ultra jest bez sensu ale mam pytanie do użytkownika slr czy możesz odnieść się do poniższych funkcji-parametrów-możliwości prodigy vs. ultra
1. czy oba mają możliwość wyboru ścieżki dźwiękowej
2. czy oba mają możliwość wybór wielkości czcionki (ew. kolor, format, typ czcionki)
3. przy ultra jest opisane jak jest chłodzony (hybryda) a przy prodigy nie wiem czy dobrze zrozumiałem? jest passive ale dla wew hdd przewidziano wentylator? jeśli tak to czy można go wyłączyć jak nie ma w środku hdd?
4. czy prodigy można updateowac jeśli chodzi o kodeki?


dodatkowo: ile mhz ma procek w prodigy? wyczytałem ze 500mhz ale czy to prawda?

a teraz prośba o poradę: potrzebuje playera w zasadzie tylko do odtwarzania filmów mkv; raczej nie potrzebuje mieć internetu; nie korzystam z portali społecznościowych ani you tube; ani tez vod

wpadł mi w oko prodigy bo jest nowy więc powinien mieć lepsze bebechy i aktualne kodeki - na tym mi zależy
również musi być audio DTS passthrough ale to chyba ma już prawie każdy...

wydaje się że prodigy spełni te wymagania ale może jeszcze czegos nie wiem - o czym jeszcze powinienem pamiętać wybierając player?
 

pastooh

New member
Prodigy jak i Ultra nie ujrzaly jeszcze swiatla dziennego lecz bazujac na tym co teraz jest na rynku to juz ci pisze ...
:)
Dziękuję - odpowiedziałeś prawie na wszystko ale rozumiem że jak nie miałeś ich jeszcze w ręku to trudno wypowiadać się jednoznacznie
rozumiem że Icybox i HP też masz w ofercie więc polecasz to co sprzedajesz (?) - fajne opisy na sklepie:eek:k:
wiem że nie ma co porównywać atoma i procka w playerze -tego nie robię
co do kodeków zastanawia mnie czy nowe firmware'y mogą dodawać nowsze wersje jakichś kodeków? czy to tylko update softy urządzenia? bo jeśli nie można updatować kodeków to może się okazać za parę lat że urządzenie do wymiany...
co do samych procków to tylko czytałem opinie że realteki jako słabsze od sigmy nie dadzą sobie rady z plikami z dużym bitrate

może moja logika jest błędna ale stwierdziłem żeby kupić coś nowego bo będzie lepiej 'okodekowany' .... plus usb3.0 i 1gbit lan... no właśnie po co w tych playerach LAN? można ssać po skrętce filmy ze stacjonarnego kompa? (mam win7 64bit) pewnie trzeba by uruchamiać jakiś serwer albo co?
bo do internetu to mam zwykłego kompa

natomiast istotnym parametrem są pieniądze - jak zawsze chciałoby się jak najlepiej za małą kasę co z reguły jest niemożliwe i trzeba iść na kompromis
myślałem o xtreamer SW ale jak za 100pln więcej mogę mieć nowszy player to brałbym prodigy...

podobnym rozwiązaniem jest ariva 210 z jednym minusem - ma wiatraczek (nie wiem jak głośny) - cenowo podobna do icyboxa
z porównania na papierze więcej kodeków obsługuje ariva... ? maja ten sam procek realteka
czy można gdzieś sensownie porównać/zobaczyć procki realteka żeby stwierdzić który jest nowszym rozwiązaniem a który starszym? bo numery nic mi nie mówią...

co do wyboru ścieżki audio to miałem na myśli te z plików mkv np mam rosyjski jako pierwszy i angielski jako drugi; u znajomego domyślnie łyka pierwszy i nie da się zmienić (ale jedzie bezpośrednio usb=>TV) i o to mi chodzi - czy te playery xtrewer SW, icybox ariva (nie wiem czy wiesz) będą to mogły zrobić?

chłodzenie - z tej strony Xtreamer Prodigy Announcement! (na samym dole) wynika ze prodigyu będzie miało wiatrak i opcjonalnie passive (ciekawe czy z dopłatą?)
Swoją drogą kiedy będzie ten sprzęt dostępny? w końcu za chwile kwiecień? :D

będę wdzięczny za komentarz
 

pastooh

New member
Co do chlodzenia Prodigy bedzie to takie cos:
VOLTY.PL Chłodzenie Xtreamer iCeCube - Xtreamer

Stosowane jest obecnie w modelu iXtreamer i bedzie stosowane w Prodigy, cene masz podana.
tak - właśnie wyczytałem ze to opcja ale nie byłem pewny - dziękuję
Co do zmiany sciezek dzwiekowych jak pisalem bez problemu kazdy z playerow moze po nich "skakac" jak tobie sie podoba tak samo z napisami.
to jest ekstra!
Co do bitratu filmow i ich obslugi... nie mozesz planowac zakupu playera i myslec ze ci podziala bez zajakniecia w dzisiejszych casach przez pare lat do przodu :) wiadomo ze wyjda nowe kodeki czy cos i kazdy z playerow moze przy tym kleknac
myślałem że są jakieś urządzenia które mają możliwość updatu kodeków.... no ale nie znam się na tym za dobrze :/
:) Na realtekach obecnych na rynku filmy z bitratem do 40 Mbps dzialaja bez problemu... z osobistych testow AVATAR pelne BD w postaci pliku ISO bez zajakniecia z dzwiekiem HD po sieci.
100Mbps to ~12MB/s a realnie wyciąga się 5-7MB (zależy od kabli i urządzeń); z krótkich obliczeń wychodzi że ten Avatar 40Mbps faktycznie powinien pójść na LAN100Mbps

Pytales po co w playerze siec LAN :) juz ci tlumacze... masz cos na kompie i to udostepniasz w sieci (prawa myszka na katalogu danym i "udostepnij") player ma mozliwosc przegladania sieci i na liscie zobaczysz swojego kompa a w nim udostepniony katalog z filmem no i sobie naciskasz play na pliku i ogladasz film :) bez jakiegokolwiek przenoszenia danych na player, wszystko leci po sieci w strumieniu. Tak samo jest z kazdym innym materialem typu muzyka, zdjecia. LAN przyda ci sie takze do updatow softu przez internet np lub do ogladania YouTuba czy innych serwisow internetowych lub telewizji internetowej albo radia.
OK! - udostępnianie po LAN jest fajną rzeczą tylko pociągnę jakąś odpowiednią skrętkę

Sprzety byly zapowiedziane do sprzedazy w kwietniu lecz z tego co juz wiem najpewniej w maju dopiero je zobaczymy na PL rynku w dystrybucji PL. Co do cen tez nalezy je obecnie traktowac jako orientacyjne.
tego niestety się spodziewałem
naczytałem się dość a i piany nabiłem w tym wątku wystarczająco ;-) - przed świętami podjadę na Gliwicką :wink:; macie tam podpięte playery żeby można było zobaczyć jak działają?


PS
Piszac o IcyBox i HP MP 200 dalem ci alternatywy i tak sa one dostepne i w sprzedazy od reki i jak podales czego potrzebujesz od playera to one to spelniaja. Bo tak naprawde sieci LAN 1gbit i tak nie wykorzystasz bez routera z gbitem a do ogladania filmow przez kabel z kompa siec 100 mbit wystarcza w zupelnosci. USB 3.0 tez kwestia sprzetu po drugiej stronie :) czyli czy masz dysk USB z interfejsem USB 3.0? Pozatym i gbita jak i USB 3.0 to ich predkosci dopiero ci sie przydadza w momencie zgrywania danych np na dysk wewnatrz playera co nie bedzie mialo miejsca jezeli bedziesz z komputera pliki po kablu odtwarzal a dysku w playerze wogole nie bedziesz mial zamiaru montowac :)
LAN - faktycznie myślałem że mam router 1Gbps ale to jest wrt160n a więc 100mbps; w tym momencie to bez sensu; faktycznie mam zew. dysk USB 3.0 po to aby karmic hdplayera ;-) ale LAN

pozdrawiam i dziękuję za odpowiedzi
 

czajaPL

New member
podobno coś wyleciało ze specyfikacji jaka miała być pierwotnie w produkcji
może ktoś wie co?


czaja
 

combo106

New member
Oficjalne potwierdzenie z Xtreamera dla dystrybutora na PL odnosnie Xtreamer Ultra i co bedzie w komplecie:

Kod:
- Zasilacz
- RAM: DDR3 4gb
- PENDRIVE: Usb 8gb booting OS ( macbuntu, xbmc, boxee, freeNas)
- PILOT: MCE compatible RC
- MINI KLAWIATURA z MYSZKA: Li-ion wireless mini keyborad with mouse pad
- KABEL: hdmi 1.4a cable
- PRZEJSCIOWKA: DVI to VGA gender
- aiwi - motion detect game license key

Wszystko spoko lecz cena niestety jest inna niz zapowiadana :(
- 1500-1600 zl BRUTTO

Planowana sprzedaz pierwsza polowa maja juz z PL z 24 miesieczna gwarancja i serwisem w PL.

Szczegolow wiecie gdzie szukac.

PS
Jezeli sa osoby juz zdecydowane na zakup prosze o jakies info na maila i sie juz przyrezerwuje sztuki jakies.


Czy na tym sprzęcie moge odpalic podgląd kamer przez internet? Na tym zalezy mi szczególnie, mam w firmie rejestrator Samsunga, który podgladam przez internet za pomoca przeglądarki IE lub specjalnego programu Samsunga o nazwie SNM-128S. Czy dzieki temu urządzeniu bedę mógł z tego korzystać? Czy ten program Samsunga będzie można w Xtreamerze zainstalować?
 

kenwo

New member
Xtreamer ULTRA to jest ZWYKLY komputer PC w ladnej obudowie i mini ksztalcie :) Spelnia wszytskie standardy normalnego PCta :) Wiec jezeli dotychczas ogladasz podglad z kamer na kompie to na tym bedziesz mogl robic to samo lecz np podlaczonym do duzego TV. Przy okazji po odpaleniu XBMC bedziesz mial domowe centrum multimediow :)

Z jednym ALLE :cool:
Posiadam Xtreamera Ultra i po wsadzeniu szybkiego dysku ( SeagateŸ MomentusŸ XT) grzeje się jak ........ dysk z górną klapką osiągnął 58 C po zdjęciu 49 C podejrzewam że producent wypuści w opcji boczną klapę ( po stronie dysku) z aktywnym chłodzeniem ( przydało by się)

Poza tym fajna sprawa gdyby nie ten grzejący się hdd

Pozdrawiam
 

Theseus

New member
Podobno Ultra nie obsłuży Dolby True HD i DTS-HD MA i ponoć nie jest to tylko kwestią licencji, ale ograniczeniem hardware'owym.
 

Vaderus

New member
Bez reklam
...
Posiadam Xtreamera Ultra i po wsadzeniu szybkiego dysku ( SeagateŸ MomentusŸ XT) grzeje się jak ........ dysk z górną klapką osiągnął 58 C po zdjęciu 49 C podejrzewam że producent wypuści w opcji boczną klapę ( po stronie dysku) z aktywnym chłodzeniem ( przydało by się)

Poza tym fajna sprawa gdyby nie ten grzejący się hdd

Pozdrawiam

1. Jak wrażenia z użytkowania?
2. Zadowolony jesteś?
3. Jak jakość obrazu?
4. Czy odtwarza 24p?
5. Co z audio DolbyTrueHD i DTS HD MA po HDMI?
Mam wielką chęć kupić Ultra na dniach...ale...
 
Do góry