Xtreamer - problemy

xgrzesx2

New member
Mam spory problem z odtwarzaczem Xtreamer.
Urządzenie działało bez większych problemów a że jestem zwolennikiem aktualnego firmware urządzenia w pewnym momencie po aktualizacji do nowszej wersji pojawiły się następujące problemy:

- po uruchomieniu urządzenia, w telewizorze słychać szum. Szum cichnie po włączeniu filmu.
- w czasie odtwarzania filmu, co pewien czas obraz znika, po czym pojawia się ponownie tylko obraz jest różowy a następnie obraz robi się prawidłowy. Trwa to może ze 3 sekundy i w czasie filmy występuje kilkanaście razy.

Próbowałem chyba już wszystkiego, przywracałem ustawienia do fabrycznych, zmieniałem najróżniejsze ustawienia i nic nie pomaga. W międzyczasie pojawiły się dwie nowe wersje firmware, po aktualizacji do nowszych wersji problem nie ustąpił. Próbowałem też wgrywać firmware do wersji jaką miałem na samym początku (wtedy kiedy było dobrze) i to też nie rozwiązało problemu.

Bardzo proszę Was o sugestie co możne być przyczyną tych problemów.

Będę wdzięczny za pomoc !
 

andrew k

New member
Na Realteku 1073 (niby to "samo" co Twój 1283 tylko mam mniej pamięci) wchodzimy ptrzez putty na "sprzęt" i wydajemy komendę:
Kod:
echo "        " | dd of=/dev/mtdblock/0 bs=2048 seek=8192
[ENTER], po chwili
Kod:
reboot
[ENTER]
z pendrivem z oprogramowaniem w slocie USB). Ta metoda kasuje wszystkie śmieci po poprzednich softach.
Można sporóbować też
Kod:
kill -6 1
[ENTER]. Oczywiście próby robisz na własną odpowiedzialność. Ale przed wizytą w serwisie to nie zaszkodzi.
 
Do góry