Xtreamer (Media Player & Streamer)

maanmy

New member
Osobiście nie używam dysku wew , jest to zbyt uciążliwe jak dla mnie , jestem zwolennikiem podpięcia na usb zew dysku . Kupiłem przedłużkę usb i mam dysk w dyskretnym miejscu i nawet wypięcie dysku i podłaczenie do pc w takiej formie jest wygodniejsze . Po sieci kopiowanie plików to masakra jak pisałem lepiej wypiąc i wpiąć dysk do pc . Takie są moje spostrzezenia , mam ixa od tygodnia i jedyne co mnie zastanawia to ,,pływający '' dzwięk z empetrójek . Nie mam pojęcia czy to wina ostatniego softu . Gdy podpinam dysk do mojej wiwy dzwięk jest stabilny i nie pływa .
 

pkomp

New member
dokładnie - dyski 2.5" są zbyt małe na filmy....szczególnie takie co maja po 10 giga albo i więcej....są do kupienia niedrogie obudowy nawet na dwa dyski 3.5 cala z usb
 

tomud

New member
dokładnie - dyski 2.5" są zbyt małe na filmy....szczególnie takie co maja po 10 giga albo i więcej....są do kupienia niedrogie obudowy nawet na dwa dyski 3.5 cala z usb

Wszystko zalezy od podejscia :) Jako glowny magazyn to i tak najlepiej uzyc jakiegos NAS-a i sie nie meczyc. Prawde mowiac przy HD to 2TB mozna szybciutko zapchac. Osobiscie sobie poskladalem z 4 hotswapami i prawde mowiac jak sie mysli to takie 8TB tez mozna szybko zapchac (a jak sie bedzie chcialo jakis minimalny poziom bezpieczenstwa np. RAID 5 to jeszcze mniej zostaje).

Do Xtreamera najpierw mialem wpakowac jakis maly dysk tak dla wygody instalowania roznych dodatkow i pracy nad wlasnymi aplikacjami, ale wkoncu wyladowal 640GB. Moze zbyt wiele sie na nim nie upcha ale jest to wygodne, np. idac do znajomych/rodziny nie trzeba tachac zbyt wiele sprzetu :)

Tak wiec wszystko jest wzgledne i trzeba sobie postawic za i przeciw co sie komu oplaca :)
 

maanmy

New member
Dzięki ale jestem tam zalogowany ( na ogólnym forum ) , mimo to nie chce mnie przekierunkować do tego działu , wyskakuje błąd :(
 

DANIEL111

New member
Witam moje pytanie może jest banalne no ale chciałbym wiedzieć
Gdzie są instalowane na xtreamerze slide aktualizacje ?
Czy na dysku? Jeśli tak to jak podepne inny dysk?
 

tomud

New member
Dzięki ale jestem tam zalogowany ( na ogólnym forum ) , mimo to nie chce mnie przekierunkować do tego działu , wyskakuje błąd

Czasami tamto forum ma takie "odpaly", najlepiej przejsc do dzialu recznie go znajdujac.

Witam moje pytanie może jest banalne no ale chciałbym wiedzieć
Gdzie są instalowane na xtreamerze slide aktualizacje ?
Czy na dysku? Jeśli tak to jak podepne inny dysk?

Aktualizacje czego ?

Jesli chodzi o firmware to nie jest zapisywane na dysku tylko w pamieci flash, natomiast wszelkie dodatki (Xlive, xmp itp.) instaluje sie owszem na dysku - jednak je mozna doinstalowac bez wiekszych problemow po wymianie dysku.
 

tomud

New member
Wysztko dokladnie opisalem na forum Xtreamer-a, wystarczy dokladnie przeczytac - w sumie tam najlepiej bylo zadac te pytanie.

Nie ma tutaj jakiejkolwiek filozofii wystarczy tylko przekopiowac katalogii w odpowiednie miejsce tj. do katalogu scripts. Podczas kopiowania nalezy zwrocic uwage aby nie zmienic wielkosci liter.
Ale tak jak wspomnialem najpierw dokladnie przeczytac przynajmniej poczatek tematu na w/w forum, jest wszystko wyjasnione.
 
Ostatnia edycja:

tomud

New member
hmmm

jaka nowsza wersja ? Wersje owszem roznia sie, ale nie sposobem instalacji :) Aktualna to 1.2.1 i tak samo po rozpakowaniu ma sie katalog xIpla ktory nalezy przegrac do katalogu scripts (tam gdzie inne skrypty).

Tak jak mowilem wszystko jest opisane, a jak by wystepowaly jakies istotne roznice do wersji 1.0.0 to bylo by to uwzglednione w opisie instalacji.
 

tomud

New member
ale jakiego znowu gotowca ?

Tutaj plik ktory jest na forum jak:
Kod:
http://hotfile.com/dl/93909063/d4aac5f/xIpla_1.2.1.zip.html
Tak jak mowilem rozpakowac i wgrac do scripts...

Aby pokazalo sie w menu i ma sie soft 2.5.2 lub nowszy nalezy podmienic Xtreaming, czyli sciagnac ta paczke:

Kod:
http://hotfile.com/dl/93910183/3aa3fd4/Xtreamering_fw2.5.2_xIpla_mod.zip.html
rozpakowac i podmienic nia to co jest obecnie na XT.

Jak ma sie starszy soft to nalezy recznie dodac do xLive... opisane w temacie na forum Xtreamera...

Zreszta wszystko co tutaj napisalem znajduje sie na wspomnianym forum...

...a jak juz zadziala to wziasc sobie dla wyluzowania browara, usiasc w fotelu i zapuscic ferdka ;)
 
Ostatnia edycja:

ziupo

New member
iXtreamer nie jest już taki nowy, najnowsza wersja X'a to odtwarzacz stacjonarny, czyli Xtreamer z DVD i czytnikiem kart, ale bez miejsca na dysk.
 

pkomp

New member
dziwne że ixtreamer jest 200 zeta tańszy mimo że automatycznie jest lepszy dzięki dokowaniu i wiekszemu dyskowi niż sidewinder....o dziwo z tego linka tez znacznie tańszy jest pro.....to dobre ceny??
 
Do góry