Xtreamer (Media Player & Streamer)

ronin

New member
OK jak najbardziej słuszna uwaga, problem w tym że nie mam jeszcze Xtreamer Side (odtwarzacza) i tak naprawdę nie wiem czy brać jego (jeśli NAS Xtreamer eTray to i odtwarzacz Xtreamer) czy np. któryś z nowych modeli HD Dune lub Prime'a czy Popcorna.

Ale akurat w tym przypadku o którym piszesz mam wyjście awaryjne czyli możliwość puszczenia tego po kablu LAN. O ile pamięć mnie nie myli i wystające przewody, to przy budowie domu akurat ten kabel położyłem, więc pytanie pozostaje z maleńka zmianą dotycząca nie wifi ale LAN.
 

luznyPL

New member
OK jak najbardziej słuszna uwaga, problem w tym że nie mam jeszcze Xtreamer Side (odtwarzacza) i tak naprawdę nie wiem czy brać jego (jeśli NAS Xtreamer eTray to i odtwarzacz Xtreamer) czy np. któryś z nowych modeli HD Dune lub Prime'a czy Popcorna.

Ale akurat w tym przypadku o którym piszesz mam wyjście awaryjne czyli możliwość puszczenia tego po kablu LAN. O ile pamięć mnie nie myli i wystające przewody, to przy budowie domu akurat ten kabel położyłem, więc pytanie pozostaje z maleńka zmianą dotycząca nie wifi ale LAN.

U mnie po kablu LAN bez problemu leci materiał 1080 50p to jest około 28Mb/s.
Długość kabla 3m.
 

Mariusz_76

New member
Dla mnie zwycięzca testu jest jeden

Popcorn hour - czyta najpopularniejszy format plików tekstowych .txt.
Xtreamer tego nie ma - więc, ja jako świadomy konsument mam go również w d..ie.
Tak jak on mnie.
Kupię popcorna bo on szanuje życzenia swoich klientów.:popcorn:
 
Ostatnia edycja:

BundyPL

New member
Z innej beczki - ściągnąłem najnowszy soft do xtreamera i niestety są z nim pewne problemy. Mianowicie podczas przeglądania zawartości udostępnionych dysków xtreamer potrafi się zawiesić. Ma ktoś podobny problem czy tylko ja mam takiego pecha?
 

radoskur

New member
Ja myślę o zakupie tego odtwarzacza i mam w związku z tym 3 pytania:

1. Czy z obsługą dźwięku HD (DTS HD 7.1, DD TRUE HD 7.1) są jakieś problemy? Słuchy mnie doszły że dźwięk czasami rwie.
2. Czy podczas oglądania filmu w "1080p24" oraz z dźwiękiem HD 7.1 obraz nie traci płynności?
3. Czy po podpięciu wewnętrznego dysku twardego i podłączeniu Xtreamera przez USB do kompa zostanie wykryty jako dysk zewnętrzny? (nienawidzę wgrywać filmów po LAN-ie)


Serdecznie dziękuję za odpowiedzi - pomoże mi to w podjęciu decyzji.
 

tobas

New member
To i ja dołączę się z pytaniem, bo na drugim forum cisza ;)

1. Jak oceniacie jakość obrazu z Xtreamera? Najlepiej w porównaniu do LG BD-390 albo Dune 3.0
2. Czy w połączeniu z eTrayz po LAN, będzie płynnie odtwarzać MKV o rozmarze ok. 40GB? Może ktoś z Was wykorzystuje np. kompa do takiej transmisji.
 

ziupo

New member
Płyty BD czyta, ale nie takie, jakie są wytłaczane z filmem, tylko takie z danymi. Czyli można wypalić na niej kilka[naście] filmów w HD albo xvid.
 

czaras

New member
Widze, ze wiele osob ma pytania odnosnie mozliwosci strumieniowania po lanie i wifi, wiec dziele sie moimi spostrzezeniami. Uzywam X'a od roku lub dluzej. Po lanie leci wszystko co tylko dusza zapragnie, po wifi moze wam sie ciac video hd z wysokim bitrate'em. Nie przycielo mi nigdy filmu w 720p, ktory zajmowal te najczesciej spotykanie 4,3GB. Filmy w 1080p tez ida po wifi, ale z niskim i srednim bitratem. Mialem film Apocalypto w 1080p zajmowal cos ok.20GB czy nawet wiecej-w tym przypadku odpalilo mi na kilka sekund i zaraz w pierszej scenie poscigu zaczely sie ciecia.
Aha i wazne info odnosnie mojej konfiguracji: laptop laczy sie z ruterem po wifi a ruter mam juz podpiety do X'a kablem.
Jesli chodzi o BlueRay'a, wlasnie jestem po pierwszych probach odpalenia folderu, ktory zawiera zrzut z BR i X przy probie wejscia do tego folderu od razu sie pyta czy odtworzyc folder, potem juz standardowo wybierac mozna sciezki dzwiekowe i tekstowe. Oczywiscie dziala plynnie i bez zaciec, a sredni bitrate dla filmu to 39 MBps.
 

NET24

Klub HDTV.com.pl
VIP
Firmware 2.5.2

Opublikowana została nowa wersja oprogramowania systemowego (firmware) dla odtwarzaczy Xtreamer, Xtreamer Sidewinder oraz Xtreamer PRO, o numerze 2.5.2.
Najbardziej widoczne zmiany znajdują się w sekcji serwisów internetowych, która w głównym menu zmieniła nazwę na Xtreamering. Pojawio się wiele nowych grup i aplikacji - dostępnych do załadowania i instalacji przez internet. Niemal wszystkie sekcje powstają przy aktywnym wsparciu społeczności użytkowników odtwarzacza.

Wprowadzone zmiany:

•Przeprojektowana sekcja serwisów internetowych, nazwana Xtreamering, rozszerzona o nowe grupy, m.in xVOD, Games, XTPhotos, xKartina-IPTV.
•Dodana opcja odtwarzania zawartości folderów (przycisk PLAY na foldrze).
•Radio internetowe zostało przesunięte do menu głównego
•Poprawiona zgodność z zasobami udostępnianymi przez Windows 7 z Live Essentials 2011

linki
zwykły Xtreamer PL - Wsparcie dla odtwarzacza Xtreamer
Pro Xtreamer PL - Wsparcie dla odtwarzacza Xtreamer PRO
 

1.pepe

New member
Czy mógłby ktoś dokładnie wyjaśnić krok po kroku, jak mam przygotować dysk czy pendrive do instalowania tych wszystkich programów które znajdują się na forum Xtreamer'a.
To są jakieś pojęcia linuksowe a ja nigdy nie miałem do czynienia z tym systemem.
Nie wiem co to jest ten "mod pack (XMP)", sda1, nie mogę się w tym wszystkim połapać.

Dowiedziałem się że sda1 to jest nazwa partycji, ale ile ma być tych partycji i jakie oraz jakiej wielkości tego nie wiem.
Może przyda się to także dla innych zaczynających przygodę z Xtreamer'em i chcących wykorzystać wszystkie jego możliwości.
Jeszcze raz bardzo proszę żeby ktoś to dokładnie opisał.
 

BundyPL

New member
To upgrade the firmware please:

1. Download the firmware file.
Ściągnij plik z nowym softem.
2. Save the file on your computer (any directory) and unzip\unrar it.
Rozpakuj go na swoim komputerze.
3. Copy the firmware file to a USB memory stick (formatted FAT32) and use the USB host port on your Xtreamer.
Przegraj rozpakowany plik na pendrive (najlepiej do głównego katalogu) i włóż go do xtreamera.
3. Turn on your Xtreamer player and navigate to the SETTINGS -> SYSTEM menu options.
Włącz Xtreamer i przejdź do ustawienia->System.
4. Find and select the FIRMWARE UPGRADE option
Tam znajdź opcję Aktualizacja oprogramowania i kliknij na niej ENTER na pilocie
5. Navigate to the USB memory attached to your Xtreamer player containing the firmware update file.
Przejdź do pendrive'a i znajdź na nim plik, który tam przegrałeś.
7. Once you have located the file, highlight the file and press ENTER on your remote to begin the upgrade process.
Zaznacz ten plik i wciśniej Enter na pilocie
8. The Xtreamer will reboot and the process will be done in matter of few minutes. Once done the Xtreamer will reboot itself.
Wszystko się automatycznie zaktualizuje i zrestartuje w ciągu kilku minut.

 

1.pepe

New member
Jak długo trwa zmiana skina?
Ja wszedłem w "TV Skin" wybrałem folder ze skinem, zaznaczyłem wszystkie pliki, kliknąłem "Zastosuj" i pokazało się małe okienko "Loading", no i trwa to już chyba 15 min.
 

idzipl

New member
Witam,

Przejrzałem cały temat i nie znalazłem jednoznacznej odpowiedzi.

Zamierzam kupić xtreamera. Wyczytałem już, że nie ma znaczenia 5400 czy 7200. Zastanawiam się natomiast na ile zadowolony będę z dysku wewnętrznego. Xtreamera zamierzałem połączyć z routerem kabelkiem. Filmy planowałe zgrywać z lapka który łączy się z routerem po wifi. Jakie trasfery udaje się osiągnąć ? Jeżeli każdorazowo przy zgrywaniu filmów na dysk xtreamera miałbym czekać wieki albo wyciągać go z obudowy i podłączać do lapka to raczej nie ma to sensu. W takiej sytuacji prościej jest przepiąc dysk zewnętrzny. Zależało mi jednak aby całość nie zajmowała dużo miejsca, a podłączony dysk zewnętrzny potencjalnie będzie budził większe zainteresowanie 1,5 rocznego dziecka :)

Rozważałem zakup:

- WD Scorpio Black WD5000BEKT (2,5", 500GB, 16MB, SATA/300, 7200)
- Samsung SpinPoint MP4 HM640JJ 640 GB
- WD Scorpio Blue (8MB, 5400)

Z góry dziękuję za odpowiedź.
 
Do góry