Xtreamer (Media Player & Streamer)

kap_sel

New member
Witam
Witam mam takie pytanko dawno nie sciągałem z rapida przez etrayz i nie miałem problemu do dnia dzisiejszego pobiera mi tylko 1M i jest koniec mimo tego że link jest aktywny i na kompa sciagam normalnie z hotfile smiga elegancko nie wiem co sie stało czy rapid coś zrobił i zablokował sciaganie z etrayz możecie to sprawdzicu siebie i dać ewentualnie jakieś sugestie kontom jest wszystko ok
pozdrawiam

Tak już jest od dłuższego czasu z Rapidshare.Ma to zostać poprawione w następnym sofcie.
W międzyczasie możesz spróbować "pyLoad" albo "DownloadDaemon" z eTrayz AppInstallera.
 

NoTes

New member
Odtwarzanie plików AVCHD.

Witam wszystkich.
Przyznam, że bardzo zainteresował mnie ten odtwarzacz, a szczególnie w wersji PRO, ale w moim przypadku byłby on pewnie bardziej wykorzystywany do oglądania sekwencji filmowych nakręconych kamerką Canon-a, dlatego mam takie pytanie: Czy ktoś z forumowiczów odtwarzał (przez opcjonalny czytnik uniwersalny :mrgreen:) "surowy" materiał zapisany bezpośrednio na karcie pamięci SDHC lub zmontowany materiał video z innego nośnika. Format AVCHD jest jednym z bardziej wymagających formatów więc dla odtwarzaczy poprzeczka jest nieco wyżej podniesiona. Generalnie chodzi mi o jakość obrazu, a przede wszystkim o jego płynność. Do tej pory odtwarzałem przy pomocy kamery, ale nastał ten dzień, w którym ponad wszelką wątpliwość dojrzała konieczność zakupu jakiegoś odtwarzacza. Jakieś informacje na ten temat były, ale bardzo dawno i nie wiem, czy nadal są aktualne. Proszę o stosunkowo pozytywne ustosunkowanie sie do mojej prośby/pytania :mrgreen:
ZdRuFkA.
 

luznyPL

New member
Witam wszystkich.
Przyznam, że bardzo zainteresował mnie ten odtwarzacz, a szczególnie w wersji PRO, ale w moim przypadku byłby on pewnie bardziej wykorzystywany do oglądania sekwencji filmowych nakręconych kamerką Canon-a, dlatego mam takie pytanie: Czy ktoś z forumowiczów odtwarzał (przez opcjonalny czytnik uniwersalny :mrgreen:) "surowy" materiał zapisany bezpośrednio na karcie pamięci SDHC lub zmontowany materiał video z innego nośnika. Format AVCHD jest jednym z bardziej wymagających formatów więc dla odtwarzaczy poprzeczka jest nieco wyżej podniesiona. Generalnie chodzi mi o jakość obrazu, a przede wszystkim o jego płynność. Do tej pory odtwarzałem przy pomocy kamery, ale nastał ten dzień, w którym ponad wszelką wątpliwość dojrzała konieczność zakupu jakiegoś odtwarzacza. Jakieś informacje na ten temat były, ale bardzo dawno i nie wiem, czy nadal są aktualne. Proszę o stosunkowo pozytywne ustosunkowanie sie do mojej prośby/pytania :mrgreen:
ZdRuFkA.
Z Panasonica TM700 materiał AVCHD odtwarza wiec z Canona tym bardziej będzie .
 

Jasob

Member
Witam, jakim programem przerabiacie napisy txt, żeby xtreamer widział dobrze wszystkie polskie litery? Wmuxowane napisy idą bez problemu jednak nie mogę dojść, żeby zewnętrzne txt przerobić na srt bez straty polskich "ś" "ź". Próbowałem programu srt 1.4 jednak nie dawal rady. Pochwalcie się swoim sposobem
SubEdit robi to w parę sekund.
 

NoTes

New member
Oczywizda i inne mniej wymagające również, ale skoro 1080/50p z TM700 Panasonica odtwarza to jestem spokojny, bo reszta 1080/50p to "małe leszcze" są :mrgreen:. O tym co posiadam to mówili inni i ja też tak słyszałem, ale to nieprawda jest :mrgreen:.
ZdRuFkA.
 

drjones

Member
Co działa?

Czytając forum (szczególnie dział sprzętowy odtwarzacze multimedialne) od niemal roku właściwie zdurniałem do końca. Tak rozbieżnych opinii naczytałem się o każdym playerze, że mam kilka pytań do użytkowników Xtreamera.

Co tak naprawdę działa poprawnie na najnowszym sofcie, a co z długiej listy pobożnych życzeń producenta to lipa. W szczególności chodzi mi o:

- pełna obsługa HDaudio (passstrough - na wyjście HDMI/downmix do 5.1ch na wyjścia (SPDIF/HDMI)/downmix do 2.0 na wyjścia (SPDIF/HDMI/ANALOG),
- odtwarzanie zabezpieczonych (CSS) DVD z zewnętrznych napędów USB,
- odtwarzanie zabezpieczonych (CSS) BD z zewnętrznych napędów USB,
- transfer danych przez sieć kablową (rzeczywiste transfery) - nadal tak żałosny jak na początku kariery Xt Mk1?
- transfer przez WiFi (rzeczywiste transfery) - nadal tak żałosny jak na początku kariery Xt Mk1?
- Jukebox - czy działa poprawnie?
- YouTube wreszcie chodzi?
- czy ktoś zmodyfikował soft by łykał rozszerzenia *.TXT?
 

luznyPL

New member
Oczywizda i inne mniej wymagające również, ale skoro 1080/50p z TM700 Panasonica odtwarza to jestem spokojny, bo reszta 1080/50p to "małe leszcze" są :mrgreen:. O tym co posiadam to mówili inni i ja też tak słyszałem, ale to nieprawda jest :mrgreen:.
ZdRuFkA.

Panasonic TM700 nagrywa obraz z 1080p przy 50 klatkach na sekundę a Canon HF100 1080p przy 25 klatkach
na sekundę bo przy 50 klatkach jest to już tylko 1080i.
Prędkość przesyłu danych przy najwyższej prędkości :
Panasonic TM700 : 28Mb/s
Canon HF100 : 17Mb/s
Widać że materiał z panasonica jest "cięższy" do odtworzenia.
 

NoTes

New member
Nareszcie jakiś merytoryczny post, a nie przechwałki. Zaraz, zaraz!!! A gdzie ja ostatnio napisałem, że będzie to materiał z HF100? Mam już skleroze, czy to "pomroczność jasna". Czyżby jakieś kłopoty z umiejętnością czytania tekstu ze zrozumieniem? Poza tym, czy TM700 zawsze nagrywa 1080/50p??? Można nią przecież nagrać materiał o niższej rozdzielczości i jakości, więc stwierdzenie, że skoro z Panasonica TM700 odtwarzacz materiał odtworzy, to z Canona tym bardziej, ani mnie, ani nikomu nic nie mówi, a może jeszcze w błąd wprowadzić. Canona HF100 znam "na wylot", a jego parametry jak pacierz (cokolwiek miałoby to znaczyć). Skoro ze stanadardem materiału Full HD przy 50 pełnych klatkach (obrazach) na sekundę odtwarzacz sobie radzi i płynnie odtwarza, to uważam, że jak dla mnie jest OK, chyba, że jest co innego co utrudnia bądź w inny sposób dyskwalifikuje ten odtwarzacz do tego celu to proszę o informacje.
Chociaż tyle dobrego z tego wszystkiego, że przynajmniej Kolega wydaje się wiedzieć co ma i o czym pisze, a nie jest tylko teoretykiem-gawędziarzem jak niektórzy.
ZdRuFkA.
 

t06l

New member
Witam, niestety mogę odpowiedzieć tylko na dwa twoje poniższe pytania :)

W szczególności chodzi mi o:
- pełna obsługa HDaudio (passstrough - na wyjście HDMI
- czy ktoś zmodyfikował soft by łykał rozszerzenia *.TXT?


- passstrough działa przynajmniej dla DTS MA - sprawdzone
- oficjalnie soft nie będzie czytał .txt - chyba że jakiś mod - w tym temacie polecam ToSrtConverter - hurtowa konwersja napisów z .txt do formatu .srt.
pozdrawiam
 

meriox

Member
Czy ktoś z użytkowników wie po czym można rozpoznać starą wersję z zamontowanym pasywnym chłodzeniem od wersji sidewinder, która ma fabrycznie zamontowane chłodzenie pasywne?
Niby różnią się prockami ale jak to sprawdzić???
 

harman11

New member
Witam wzystkich jestem na etapie kupna dysku do xtreamera proszę o rade jaki wybrać, czy lepiej jakiś zewnętrzny czy lepiej montowany w x. Proszę o konkretny model.
 

drjones

Member
Mamy chyba dowcip roku

Drodzy koledzy mamy chyba dowcip roku. Otóż dobrze znany nam Xtreamer pod marką TrekStor pojawia się w dystrybucji link do TrekStor która branduje Xt, Nawet chip.pl wygenerował mu "recenzję". Oczywiście cudów nie ma, nawet softu osobnego nie ma, działa ten sam co w zwykłych Xt. Tylko cena jakby mniejsza niż Sidewinderów bo po 480 PLN (a nawet za 423 znalazłem) chodzi. Nasuwa to podejrzenie, że Xt spróbował opchnąć stare MK1 dodając im radiatory. Jednak specyfikacja mówi o obsłudze DTS-HD MA i TrueHD... Ciekawe. Gdyby to był faktycznie XtSW to TrekStor będzie najtańszym źródłem na rynku.
 
Ostatnia edycja:

ronin

New member
Mam pytanie do użytkowników Xtreamer eTray.
Sam zamierzam kupić ten NAS ale nurtuje mnie jedno.
Czy połączony do routera TP-Linka po LAN-ie i z routera następnie bezprzewodowo do XTreamera Slide (tez zamierzam go kupić) bez problemu odtworzy filmy HD zrzucone do mkv z dźwiekiem Hd (DTSHD czy DD+), pwoedzmy w jakości min. 20 mbps
Z tego linka i testów pclab wychodzi, ze nawet z normalnymi 12-15 mbps plikami mkv może on mieć problemy. Czy poradzi sobie przynajmniej z pełnym 1080p?
YouTube - XTreamer poor eTRAYz (NFS) performance
 

NET24

Klub HDTV.com.pl
VIP
Najpierw może przetestuj sobie wifi ile osiągnie ci mega z innego kompa. Bo według mnie będzie się cięło chyba że kupisz jakiś drogi serwer z super transferem a wifi będzie w N.
 
Do góry