Xtreamer (Media Player & Streamer)

starteroz

New member
Proszę napiszcie mi w jaki sposób Xtreamer może odtwarzać pliki z komputera podłączonego do sieci ? Na jednym z telewizorów w domu korzystam z PS3 Media Server zainstalowanym na komputerze, czy z niego Xtreamer będzie potrafił korzystać ?[/QUOTE

Nie ma problemy z odtwarzaniem plików z komputera (oczywiście bezpieczniej jest po LAN ze względu na szybsze łącze) w pierwszej kolejności należy skonfigurować komputer( udostępnić katalog) włączyć Media Librarty w Xtremerze następnie wybierasz NAT i uruchamiasz interesujący plik(może będziesz musiał wpisać ID i hasło, ale to jest uzależnione jak skonfigurujesz sieć w kopie), co do PS3 Media Server nigdy nie korzystałem, ale myślę, że jeżeli terewizor porafi pobrać dane to XT też sobie poradzi (ale to są moje domysły)
 

kys

New member
wsparcie zakup

Domyślam się, że nie będzie zbyt wielu chętnych... ale spróbuję... wierząc w dobrotliwość forumowiczów :smile:
Przechodząc do rzeczy:
Czy ktoś z posiadaczy Xtreamera, który nie planuje zakupu wersji "pro" mógłby mi na priva udostępnić numer seryjny i skan dok. zakupu, tak bym mógł kupić nowa wersję, po niższej cenie (dla posiadaczy)? Nic nie tracisz, ja zyskam! Chętnie się jakoś odwdzięczę... np. wiedzą informatyczną.
No i obiecuję szczegółową recenzję....
 
Ostatnia edycja:

xgrzesx2

New member
Zdecydowałem się w końcu i zamówiłem Xtreamer. Mam nadzieje, że będe zadowolony.

Skąd najlepiej pobierać pliki mkv ?
Spotkałem się z filmamy w jakości HD i były to pliki AVI. Jaka jest ich jakość w porównaniu do mkv ?
 

dakkon7

New member
witam

czy jak się wyłączy playerka pilotem który ma podłączony dysk twardy 2,5 calowy to zostaje odcięte zasilanie całkowicie czy tylko przechodzi w standbay? jednym słowem czy dysk nadal działa czy jest całkowicie wyłączony??
 

sec

New member
Czy ktoś może mi powiedzieć jaka jest możliwość uruchomienia na xtreamer Jdownlader? Czy ktoś to zrobił?
 

xgrzesx2

New member
Zapytam z ciekawości. Na wszystkich zdjeciach Xtreamer ma niebieską diodę. Ten który kupiłem po włączeniu ma diodę zieloną a po wyłączeniu czerwoną. Czy dioda na niebiesko zapala się w jakichś określonych sytuacjach ?
 

xgrzesx2

New member
Mam jeszcze dwa pytania:
1. Nie wiem jak przejść do określonego czasu trwania filmu. Używam funkcji Goto podaje czas, naciskam OK i nic.
2. W niektórych filmach przewijanie działa mi max 2x. Czy nie można przewijać szybciej ?
3. Coś mi się chyba przestawiło bo naciskając przyciski numeryczne z funkcjami zamiast danej funkcji na ekranie pojawia się cyferka. Co zrobić aby działały funkcje ?

Mam wgrany najnowszy firmware 2.3.1
 
Ostatnia edycja:

xgrzesx2

New member
Mam jeszcze jeden problem. Przy odtwarzaniu filmów (mkv) nie mam polskich znaków w wyświetlanych napisach. Ustawiałem już wszystkie kodowania (UTF-8, Polskie, Środkowoeuropejskie) i nadal nie ma polskich znaków. Ktoś wie jak rozwiązać ten problem ?
 

kys

New member
Domyślam się, że nie będzie zbyt wielu chętnych... ale spróbuję... wierząc w dobrotliwość forumowiczów :smile:
Przechodząc do rzeczy:
Czy ktoś z posiadaczy Xtreamera, który nie planuje zakupu wersji "pro" mógłby mi na priva udostępnić numer seryjny i skan dok. zakupu, tak bym mógł kupić nowa wersję, po niższej cenie (dla posiadaczy)? Nic nie tracisz, ja zyskam! Chętnie się jakoś odwdzięczę... np. wiedzą informatyczną.
No i obiecuję szczegółową recenzję....

Dodam, ze odwdziecze sie przelewem :) i przypominam, ze nic nie tracisz....
 

xgrzesx2

New member
Mam Xtreamera oraz laptopa podłączonego do routera. Znam IP Xtreamera ale nie bardzo wiem jak w laptopie z Windowsem XP podłączyć do jako dysk sieciowy. Proszę napiszcie jak to zrobić. Xtreamera nie widzę też w otoczeniu sieciowym...

Edit: Edit udało się podłączyć jako dysk sieciowy ale nadal nie wiem czemu nie jest widoczny w grupie roboczej (nazwa grupy w konfiguracji Xtreamera jest prawidłowa)
 
Ostatnia edycja:

xgrzesx2

New member
Czemu w niektórych filmach przewijanie jest tylko maksymalnie 2x ?
Nie działa mi funkcja "Idź do" wybierając czas. Jakiś błąd w firmware ?
Mam firmware 2.3.1.
 

anx239

Member
Czemu w niektórych filmach przewijanie jest tylko maksymalnie 2x ?
Nie działa mi funkcja "Idź do" wybierając czas. Jakiś błąd w firmware ?
Mam firmware 2.3.1.

Miałem ten sam problem. Okazało się, że plik nie był wgrany w całości do XT.
To znaczy niby pokazywało wielkość prawidłowo ale po wgraniu jeszcze raz było OK.
 

piterrrr

New member
Witam

Witam mam pytanie związane z radiem internetowym w xtreamerze mianowicie chodzi mi o nowe stacje jak je zapisać w roższeżeniu PLSX, co prawda było juz o tym wcześniej ale jak ktoś sugerował wystarczy zmienić roższeżenie PLS i dodac x niestety nie da się zmienić roższeżenia zapisanego pliku tylko nazwę i to nie działa, ściągnełem gdzieś z forum plik z roższeżeniem plsx i stacja działa jednakże po zmianie nazy jest kicha, jest może jakiś program w którym da się zapisać w tym formacie plsx? proszę o pomoc szukałem już po forum niestety nic nie znalazłem a zależy mi na polskich stacjach radiowych.
 

Bajek

New member
Czy zamówił już ktoś Xtreamer'a PRO?
Zastanawiam się kiedy pojawią się jakieś pierwsze opinie. I czy w ogóle warto go kupować, czy może kupić tańszą wersje bez PRO.

Przy okazji fajna sprawa jeżeli chodzi o cenę. Wersja bez antenki tańsza o 20E (cena anteny) ale i wysyłka tańsza bo 20E a wersja z anteną 35E.
 

KubaArek

New member
Bez reklam
Witam mam pytanie związane z radiem internetowym w xtreamerze mianowicie chodzi mi o nowe stacje jak je zapisać w roższeżeniu PLSX, co prawda było juz o tym wcześniej ale jak ktoś sugerował wystarczy zmienić roższeżenie PLS i dodac x niestety nie da się zmienić roższeżenia zapisanego pliku tylko nazwę i to nie działa, ściągnełem gdzieś z forum plik z roższeżeniem plsx i stacja działa jednakże po zmianie nazy jest kicha, jest może jakiś program w którym da się zapisać w tym formacie plsx? proszę o pomoc szukałem już po forum niestety nic nie znalazłem a zależy mi na polskich stacjach radiowych.

ja mam Hyundaya L110 i u mnie odbiera radio z plików pls ale dla spokoju sprawdziłem czy da radę zmienić rozszerzenie na plsx (można zmieniać bez problemu) oczywiście musisz pls widzieć w nazwie pliku po kropce jeżeli nie widzisz to Narzędzia/opcje folderów/widok przy ukryj rozszerzenia znanych typów plików nie może być ptaszka - piszę jak jest w Win XP ,pewnie w winnych systemach będzie inaczej .
 

hanti

New member
Czy zamówił już ktoś Xtreamer'a PRO?
Zastanawiam się kiedy pojawią się jakieś pierwsze opinie. I czy w ogóle warto go kupować, czy może kupić tańszą wersje bez PRO.

Przy okazji fajna sprawa jeżeli chodzi o cenę. Wersja bez antenki tańsza o 20E (cena anteny) ale i wysyłka tańsza bo 20E a wersja z anteną 35E.

jak dostane pro to cos tu napisze, ale raczej wielkich roznic nie bedzie
 

hanti

New member
ok ;) ale wysylka dopiero na 20 kwietnia niby zaplanowana, a po doswiadczeniach z xtreamerem "jedynką" pewnie "pare" dni dodatkowych bedzie trzeba poczekac ;d
 
Do góry