Xtreamer (Media Player & Streamer)

chokai

Klub HDTV.com.pl
vip
Taak, to rzeczywiście dramat.
Zwłaszcza że co druga osoba ma w domu odpowiedni zestaw audio żeby to pociągnąć, a prawie każdy film jest w DTS-HD.

Po co to siać panikę, skoro jeszcze teraz nawet nie wszystko wychodzi w "zwykłym" DTS-ie a ile minęło lat odkąd pojawił się na rynku?
 

kyzer

New member
Najważniejsze żeby sobie poradził z zejściem do dd czy coś żeby było 5.1 i dało się film odtworzyć jeśli już w ogóle się taki trafi, dla ludzi którzy mają odpowiedni sprzęt są odtwarzacze z innej pułki.
 

Maniaczek

New member
Witam!
Czy filmiki z Youtube można oglądać w pełnym ekranie (zarówno te w SD jak i HD)?

Czy podpinał ktoś zewnętrzne dyski USB:
- WD Passport
- Samsung S2
?

Czy działają bezproblemowo?

Czy można zainstalować jakieś inne skórki (nie bardzo podoba mi się czerwono-czarne menu)?
Jeśli można to jak mniemam są to skórki nieoficjalne więc gdzie takowe można znaleźć.

Czy jest możliwość wyświetlania zawartości dysku jako miniaturek okładek zamieszczonych w katalogu z filmem?

Czy filmy w SD (DivXy, RMVB etc.) są w jakiś sposób skalowane do HD tak aby nie drażniła w nich aż tak bardzo pikseloza?
 
Ostatnia edycja:

ziupo

New member
W żaden sposób z SD nie zrobisz HD upscalingiem. Możesz ewentualnie puścić SD w oryginalnej [natywnej] rozdzielczości, czyli z czarnymi paskami na około.
Oczywiście odtwarzacze tylko powiększają taki obraz do odpowiednich wymiarów i ewentualnie korygują różnice w proporcjach obrazu.
 

magilla

New member
Witam!
Czy filmiki z Youtube można oglądać w pełnym ekranie (zarówno te w SD jak i HD)?

Czy podpinał ktoś zewnętrzne dyski USB:
- WD Passport
- Samsung S2
?

Czy działają bezproblemowo?

Czy można zainstalować jakieś inne skórki (nie bardzo podoba mi się czerwono-czarne menu)?
Jeśli można to jak mniemam są to skórki nieoficjalne więc gdzie takowe można znaleźć.

Czy jest możliwość wyświetlania zawartości dysku jako miniaturek okładek zamieszczonych w katalogu z filmem?

Czy filmy w SD (DivXy, RMVB etc.) są w jakiś sposób skalowane do HD tak aby nie drażniła w nich aż tak bardzo pikseloza?

WD Passport u mnie działa.Samsung działa i jeszcze sprawdzałem na Toshiba dysku.
Zero problemów Skiny idzie zmieniać.
 

Maniaczek

New member
W żaden sposób z SD nie zrobisz HD upscalingiem. Możesz ewentualnie puścić SD w oryginalnej [natywnej] rozdzielczości, czyli z czarnymi paskami na około.
Oczywiście odtwarzacze tylko powiększają taki obraz do odpowiednich wymiarów i ewentualnie korygują różnice w proporcjach obrazu.
Nie chodzi mi o to aby z SD zrobić HD. Chodzi mi tylko o upscaling. Jak odtwarzacz radzi sobie z filmami w niskiej rozdzielczości. Czy dokonuje upscalingu?

Skąd pobrać SKINy do tego odtwarzacza?

Czy jeśli kupię zupełnie nowy dysk SATA do laptopa (np. Samsung HM641JI - HDD SAMSUNG 640GB 2,5" SATA | 100% New (941574850) - Aukcje internetowe Allegro ) to czy po wsadzeniu go od razu do Xtreamer'a będę miał możliwość sformatowania i przygotowania do użytku posiłkując się tylko samym odtwarzaczem?

Czy w odtwarzaczu jest możliwość zmiany widoku katalogów tak aby były one miniaturkami okładek (coś na wzór folder.jpg w windowsie)
 

etemmu

New member
Z tym brakiem HD to zaden dramat - umowmy sie, kiedy format HD zastapi DVD odtwarzacze BR na plyty beda w cenie 300zl. Poza tym, kto sciaga obrazy BR 50gb ? Dobre mkv na dzien dzisiejszy i jutrzejszy z dts spokojnie wystarczy, nie popadajmy w obled. I tak na razie 90% luda oglada divx albo mkv . Inna sprawa - ilu ludzi ma ampli i glosniki pozwalajace poczuc roznice miedzy zwyklym dts dts-hd ?
 

magilla

New member
Możesz sformatować z poziomu odtwarzacza bez problemu.Skiny pobierzesz jak się zalogujesz na www xtreamera . wpisując jego ip w przegladarkę,i tam kolejno : konfiguracja/Tv skin/View All Skins i tam sobie ściagasz.
 

mp3zenek

New member
Witam

Maniaczek - Po wsadzeniu dysku do odtwarzacza i jego uruchomieniu w ustawieniach wybierasz formatuj dysk (lub pochodna nazwe) i xtreamer ci go farmatuje i robi co trzeba i po tej operacji mozesz go uzywac do woli.

Co do widoku to osobiscie tego nie sprawdzalem na nowym sofcie ale na starym nie pokazywalo okladek w samym odtwarzaczu no chyba ze sie zrobilo widok na pliki graficzne i jak w katalogu z filmem byl jakis obrazek to go pokazywalo.
Jest tez program Movie JukeBox (na stronie producenta) ktory potrafi sam sciagnac z internetu okladke i opis filmu i w tym programie sa juz ladnie pokazane okladki. Na samym odtwarzaczu w starym sofcie nie bylo takich mozliwosci. A w nowym sofcie tego nie sprawdzalem bo nie mam takiej potrzeby bo jak najedziesz na plik z filmem to w okienku odtwarzacz ci go odpala i mozesz zobaczyc co to za film.

Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

xgrzesx2

New member
Czy wiecie coś na temat nowych wersji XTreamer z cichym wentylatorem ?

Na jednej z aukcji znalazłem taki oto dodatkowy opis:

"MODEL Z NAJNOWSZEJ DOSTAWY POSIADA NOWY WENTYLATOR
KTÓRY PRACUJE ZDECYDOWANIE CISZEJ NIŻ POPRZEDNI !!! JEST PRAKTYCZNIE WOGÓLE NIESŁYSZALNY. PRODUCENT ZDECYDOWAŁ SIĘ NA WYMIANĘ Z UWAGI NA SKARGI DOTYCZĄCE ZBYT GŁOŚNEJ PRACY MODELI WPROWADZONYCH NA RYNEK JAKO PIERWSZYCH."


Czy faktycznie są nowe wersje wentylatorów ? Jeśli tak to jak je odróżnić przy zakupie ?
 

NET24

Klub HDTV.com.pl
VIP
Panowie poszukuje opisu jak załadować do eTRAYz pluginy: storage.to, megashares, hotfile.com, netload.in i inne. Działają mi tylko rapidshare.com, megaupload.com
 

brandt78

New member
Na wdtv live YouTube smiga bez problemu.
Caly ostatni update firmware byl dedykowany zmianom w obsludze YouTube.
Problem nie lezy po stronie YouTube, tylko poroducentow wlasnie takich sprzetow, ktorzy nie dostosowali sie do nowych wymogow Google. I nie moga miec na legalu obslugi YouTube dopoki tego nie zrobia...
Niestety jednym z takich nowych wymogow jest brak odtwarzania filmow w jakosci HD na playerach/telewizorach :/
 
Do góry