Xtreamer (Media Player & Streamer)

Seba_Fan

New member
Bez reklam
a jak mu walnie to kto pokrywa koszt wysylki?

kolega pewnie chcial zeby go przekonad do kupna ale nie pod wzgledem kasy a sprzetowej
 

wiatrak

Active member
Bez reklam
Na samym początku, przy reklamacji dostawałeś za free nowy odtwarzacz, uszkodzony odbierał kurier; albo i nie odbierał.
Ale to się chyba skończyło, były opinie iż X chce kasę za przesyłki przy reklamacji. Moim zdaniem w takiej sytuacji nie warto oszczędzać niecałej stówy, kupując w Polsce masz dwu letnią gwarancję.
 

matias2004

New member
Jak się zepsuje wysyła się na swoj koszt najtansza przesyłką pocztową do niemiec na wskazany adres , mnie wyniosło coś koło 20 zeta.Skanuje sie kwit z poczty i wysyła im na mejla , oni potwierdzaja i wysyłają nowy sprzet,trwa to mniej niz 2 tyg i sprzet jest w domu.Po otrzymaniu zepsutego urzadenia i sprawdzeniu zasadnosci reklamacji , te 20 zeta ma się mozliwość odzyskania przy zakupie czegoś u nich w sklepie.Mieli oddawac paypalem ale zerwali umowe z paypalem i nie oddaja.
Gwaranacja jest na 2 lata .
XTreamer Support System :: Xtreamer Warranty

Wymaga to strasznego trudu , ale czasem trzeba zapoznac sie z warunkami gwarancji.
 

Wegorz

New member
Witam,
czy ktos sprobuje mnie przekonac do xtreamera ;-)
pzdr
mkm27

Małe porównanie X vs. WD:

+ do X'a wkładasz dysk 640GB i masz przenośny dysk, możesz ściagac torrenty i RS bez kompa, zostają dwa wolne porty USB
+ WD nie obsługuje menu DVD i chapteringu
+ X ma full opcji do napisów, WD ma za wysoko napisy i nie można regulować ich położenia
+ w X masz dużo lepiej rozwiązane menu, pilot dużo lepszy
+ w X masz super rozwiązane przewijanie filmu (oprócz normalnego przewijania masz możliwość skakania +30s, +3 min, -10s -30s a także możliwość przejścia do dowolnego rozdziału lub czasu)

Wady X:
- dłużej się włącza
- nie ma wyjścia component (ale w WD i tak max to 1080i)
- trochę szumi defaultowy wiatrak, więc radiator koniecznie

Pzdr
 

wa2

New member
xtreamer vs WDTV Live
z mojego punktu widzenia.
- cena prawie 50% drozszy (za tą cenę można mieć WDTV Live + 250GB dysk),
- mniej wydajny chipset realteka,
+ pilot lepszy
+ przewijanie w WDTV live tylko 2x,4x,8x,16x i +-10minut
+ Menu DVD (dla mnie nie istotne),


X ma full opcji do napisów, WD ma za wysoko napisy i nie można regulować ich położenia
Z napisami nie ma problemu są na dole, ale nie można ich regulować.
 

matias2004

New member
Właśnie ten post z forum X'a miałem na myśli...

Właśnie w tym poście jest cytat z info od xtreamera odnośnie wysyłki , napisane jest jak byk , żeby wysłać normalną pocztą , koszt przesyłki nie powinien przekroczyć 10 euro.Chłopczyk nie przeczytał i sie szarpie.U mnie to wyniosło chyba 6 euro , trwalo 2 tygodnie zanim dostałem nowego_Oni wcale nie czekają z wysylką aż przyjdzie im zepsuty , wysyłaja od razu (jak sa na stanie) jak dostaną scan z kwitu pocztowego.Jedyny minus to to że nie dają zwrotu kasy tylko kredyt w sklepie online.Jak dla mnie ok , gdyż X walną mi na becie ktorej nie powinienem mieć i w dodatku obudowa była z tzw śladami po tuningu.Sprobujcie tego u lokalnych sprzedawców w Polsce.:grin:
 

cosby

New member
Mam jeszcze jedno pytanie:

Czy podpinając X'a przez HDMI a dźwięk z X'a przez chinche do zestawu audio nie będzie czasem on opóźniony w stosunku do obrazu? Miałem taki efekt na Fergusonie - do tego stopnia jest to irytujące że zostałem z dźwiękiem tylko z TV.

Wczoraj testowałem grafikę i przez HDMI puściłem obraz na TV a dźwięk zostawiłem na głośnikach Creativa podpiętych do kompa i dźwięk miał opóźnienie prawie pół sek (albo odwrotnie - nie pamiętam)... da się to obejść?
 

brejhart

New member
Małe porównanie X vs. WD:

+ do X'a wkładasz dysk 640GB i masz przenośny dysk, możesz ściagac torrenty i RS bez kompa, zostają dwa wolne porty USB
...
Pzdr
Czy Xtreamer naprawde potrafi ściągać torrenty i pliki np. z RS.
A nie jest tak, że ściąganie torrentów i z RS'a jest możliwe za pomocą eTRAYz a nie samym Xtreamer'em?
 

Wegorz

New member
Czy Xtreamer naprawde potrafi ściągać torrenty i pliki np. z RS.
A nie jest tak, że ściąganie torrentów i z RS'a jest możliwe za pomocą eTRAYz a nie samym Xtreamer'em?

IMHO da się, tylko są dwa warunki:
1. Musi być dysk wewnętrzny.
2. System plików musi być ext3, bo inaczej się linki symboliczne nie tworzą, a myk jest taki, że Xtreamer domyślnie robi NTFS, więc trzeba ręcznie sobie utworzyć partycję ext3.

Poczytaj opis usera "adimg19" (z tego samego wątku :))
http://www.hdtv.com.pl/forum/sprzet/40977-xtreamer-media-player-streamer-43.html

Oczywiście to samo możesz robić na eTrayzie.

Pozdro.
 

ziupo

New member
Tu chodzi tylko o obsługę NTFS w linuxie zainstalowanym w Xtreamerze. Jak wiadomo jest t mocno okrojony system, ale parę rzeczy można do niego doinstalować.

Ja bym na Twoim miejscu spróbował jDownloadera albo plowshare - wymaga wget, nie wiem czy jest w X.
 

akubit

Klub HDTV.com.pl
VIP
Mam jeszcze jedno pytanie:

Czy podpinając X'a przez HDMI a dźwięk z X'a przez chinche do zestawu audio nie będzie czasem on opóźniony w stosunku do obrazu?

U mnie opóźnienie jest niezauważalne, a właściwie to zauważalne jako pogłos, gdy włączone są głośniki telewizora. Dlatego wciskam MUTE na TV. Połączenie przez kabel optyczny.
 

lisq1

New member
BLU-RAY Samsunga BD-1600 ma jedną zasadniczą wadę: nie ma złącza USB :D Mam sporo MKV w wielkości nie wchodzącej na płyty, a jeśli nawet niektóre mają mniej niż 8GB to szkoda kasy na dwuwarstwówki. Niewątpliwie zaletą szitsunga jest odczyt BD, no i pytanie jak sobie poradzi z MKV w 1080p
 

Gee

New member
Posiada, posiada :) Jedno USB z przodu (po odchyleniu klapki) a drugie z tyłu.

Pozostaje tylko jakość MKV 1080p
 

lisq1

New member
No to inne pytanie: czy to złącze obsługuje peny i dyski NTSF?:D Bo jeśli tak to szitsung zaczyna być ciekawy a jeśli nie to wracamy do mojego poprzedniego posta.
 

adimg19

New member
A swoją drogą niektórzy uzytkownicy piszą, że nawet przy wyłączonym całkowicie wiatraczku filmy HD chodzą bez przycinek. Coś mi sie przypomina, że ktos tam wyłączył na tydzień wiatraczek i nic sie nie dzieje z urzadzeniem.

Ja wylaczylem wiatraczek zaraz po zakupie (sierpien), bo byl koszmarny glosny. Nie mam zadnych problemow z dzialaniem X'a
 
Do góry