Xtreamer (Media Player & Streamer)

macpet

New member
Zakup

Panowie jestem nowy na forum ale nie znalazłem postu o zamówieniu takiej paczki Xtreamer + eTRAYzze strony extreamnet mianowicie interesują mnie koszty przesyłki, wie ktoś może coś na ten temat czy 198 oiro to jest kwota do zapłaty z przesyłką czy może przesyłkę liczy się osobno za każde urządzenie.
Dzięki za odpowiedz.
 

Ciasteczkowy

New member
Panowie jestem nowy na forum ale nie znalazłem postu o zamówieniu takiej paczki Xtreamer + eTRAYzze strony extreamnet mianowicie interesują mnie koszty przesyłki, wie ktoś może coś na ten temat czy 198 oiro to jest kwota do zapłaty z przesyłką czy może przesyłkę liczy się osobno za każde urządzenie.
Dzięki za odpowiedz.
Po przeczytaniu tego:
shop.xtreamer.net napisał:
(2) You will be required to pay the shipping as per both devices.
(3) You will be required to pay for the 802.11n sepratley as this offer do not include the USB Antenna for free.
Uznaję, że ten zestaw nie ma sensu. Zauważ, że koszty jego wynoszą 198€ + 45€ (przesyłka), czyli 243€. Kupując oddzielnie płacisz: 99€ (Xtreamer) + 20€ (przesyłka) + 99€ (eTRAYz) + 25€ (przesyłka), czyli... 243€. Ale dlaczego opłaca się bardziej ten zestaw? Zwróć uwagę na to, iż kupując Xtreamera dostaniesz także darmową antenkę WiFi.
 

PLuszcz

New member
A rmvb?

Ten palyer jest OK, ale nie odtwarza wszystkich rozszerzeń jak np. .rm (bmvb). Mam HD streamera który odtwarza wszystkie pliki łącznie z obrazami płyt (.ISO), .rmvb, .flac, mp4, itp. Do tego można podłączyć dysk 3,5" do 2 TB. Oczywiście może służyć jako serwer, ściągać pliki bit torrent po wifi.
Cena Xtreamera tez nie powala...

Jak ktoś chciałby więcej info to proszę na priva...
Tym czasem jak znajdę trochę więcej czasu, zamieszczę trochę szczegułów...

Pozdrawiam
PLuszcz
 
Ostatnia edycja:

macpet

New member
Zakup

hmmm ale chyba bardziej sie opłaca kupić tam niż u nas. Na allegro najtaniej Xtreamera znalazlem za 540 bez antenki plus antenka 100 plus eTRAYz 550 no i koszty przesylki to i tak drozej niz tam.
 

hanti

New member
Ten palyer jest OK, ale nie odtwarza wszystkich rozszerzeń jak np. .rm (bmvb). Mam HD streamera który odtwarza wszystkie pliki łącznie z obrazami płyt (.ISO), .rmvb, .flac, mp4, itp. Do tego można podłączyć dysk 3,5" do 2 TB. Oczywiście może służyć jako serwer, ściągać pliki bit torrent po wifi.
Cena Xtreamera tez nie powala...

Jak ktoś chciałby więcej info to proszę na priva...
Tym czasem jak znajdę trochę więcej czasu, zamieszczę trochę szczegułów...

Pozdrawiam
PLuszcz

xtreamer tez odtwarza te pliki co wymieniles + wiele innych tak samo dysk 2tb tez mozna podlaczyc oczywiscie zewnetrzny
dodatkowo nie tylko obsluguje iso z dvd ale i z bd w dodatku w dvd iso dziala menu z plytek
pozdr
 
Ostatnia edycja:

ziupo

New member
Mam taką małą prośbę. Nie wiem czy problem tkwi w Xtreamerze czy w moim TV, ale dotyczy z poprawnego wyświetlana zdjęć. A dokładniej mówiąc chodzi mi o to, że zdjęcia są na siłę rozciągane na całą szerokość TV.
Zmieniałem ustawienia wyświetlania obrazu, ale to nie pomaga. Oczywiście X podpięty po HDMI, dodam tylko, że Xbox360 nie ma problemów z tymi zdjęciami.

Jedno zostało zrobione specjalnie w 16:9 a drugie w normalnej skali, te 16L9 powinien rozciągnąć także w pionie, a u mnie X pozostawia czarne pasy.

 

lisq1

New member
Kolega ma xtreamera i dysk zew. 2,5" SAMSUNG HXMU032DA. Kolega ma też problem z tym sprzętem. Mianowicie po wgraniu na ten dysk paru filmów z PC typu: avi, mkv, rmvb okazało się że niektórych z nich nie czyta, wywala to kółeczko przekreślone albo komunikat błąd strumienia. Pliki DVD czyli vob czyta normalnie tak jak i mp3. Czy to może być wina dysku? Jeśli tak to czy może ktoś ma jakiś pomysł co z tym zrobić?
 

pitates

New member
problem z plikami

Witam
Musi kolega miec coś nakichane albo sam sobie zgrywał filmy w jakiś dziwnych formatach ponieważ xtreamer raczej nie ma problemów z tymi plikami ja osobiscie się nie spotkałem fakt miałem problem ale z moimi plikami które sam sobie przerabiałem kiedyś w kompie ale tak to raczej wszystkie czyta albo może są żle przekopiowane i tu jest problem

Pozdrawiam :D
 

andrewawa

New member
Potwierdzam, że wszystkie popularne pliki video i audio czyta bez żadnych problemów o ile są poprawnie zrobione. Praktycznie nie mam żadnych problemów z odczytywaniem różnych formatów z dysku zewn czy pena. Jedyny problem miałem z muzyką we flaqu, która ogólnie chodzi, ale jednej płytki nie było słychać mimo, że widziałem jak idzie po odliczaniu czasu w xie. Okazało się, że to wina mojej wiekowej Yamahy, która przetwarza jedynie 48khz próbkowania na wejściu optyki TosLinka :cool:
 

lisq1

New member
To że ma nakichane to wiem, bo filmy ma ode mnie a na moim zestawie xtreamer + 3,5" dysk chodzi wszystko super.:D Osobiście nigdy jeszcze się nie natknąłem na niedziałający film. Coś jest chyba z jego dyskiem :hihi:
 

lisq1

New member
Ten dysk nie ma zewnętrznego zasilania, pobiera z usb. Znaczy xtreamer podaje za małe zasilanie? :( To lipa, a jak by podpiąć go (dysk) do obu gniazd usb?:fool:
 

akubit

Klub HDTV.com.pl
VIP
Nawet w instrukcji jest napisane, że dyski powinny mieć zasilanie zewnętrzne. Niektóre, o małym poborze prądu pójdą, ale mogą się pojawić różne dziwne objawy i awarie.
Żeby podłączyć dysk, nie mający zewnętrznego zasilania, trzeba użyć specjalnego kabla z dwoma końcówkami USB i jedną z nich zasilić ze źródła o większej wydajności prądowej, niż Xtreamer.
 

lisq1

New member
Acha i wszystko jasne, szkoda że instrukcji nie dają :cool: Ciekawe czy by działał ten dysk w takiej konfiguracji: wpinam w niego kabel usb a drugi podwójny koniec wpinam jeden w xtreamera a drugą wtyczkę do laptopa?
 

pp56825

New member
Czy xtreamer potrafi streamowac na PS3 HD?
Jak klient BitTorrent?
czy pokazuje polskie znaki i odtwarza napisy txt i czy mozna zmienic kolor czcionki?
 

wędrowycz

New member
Problem jest bo dysk ten nie ma złącza na zasilanie zewnętrzne :(
Jest na baterie słoneczne? ;)
Zewnętrzne styki usb to zasilanie, wewnętrzne dla transmisji danych.
Jeżeli wyciągniesz dysk z obudowy, to możesz go podpiąć przez odpowiednią przejściówkę sata>usb (+zasilanie). Tutaj znajdziesz coś dla siebie http://allegro.pl/16561_dysk.html
Wersja hardcore, to pozostawienie dysku w obudowie i modyfikacja kabla usb, tak aby zasilanie było brane z zewnątrz a nie z xtreamera.

Oba rozwiązania mają wadę. Dyski będą pracować, mimo, że xtreamer będzie wyłączony.
 
Do góry