Xtreamer (Media Player & Streamer)

qqlek

New member
wifi

witam

właśnie postawiłem router z wifi w 802.11n
i transfery nie są powalające...
po ftp niby wchodzę na xtreamera ale nie mogę nic przesłać
w sambie mam jakieś 20 Mb/s po wifi (czyli 2 mega) (z kompa do routera mam 135 Mb/s)
ma ktoś lepiej?

próbował ktoś podłączyć antenkę wifi i dysk na usb przez hub usb?
musi być aktywny/z zasilaczem?
bo jak wiadomo złącza są za blisko siebie i nie zawsze to działa ze sobą
 

wrx

New member
Bez reklam
Chcialbym zapytac bardziej doswiadczonych kolegow:

dlaczego np. Xtreamer, a nie Popcorn Hour A-110?

Bo wlasnie zdalem sobie sprawe, ze mnie bardziej by odpowiadal ten drugi model, a kupilem Xtreamer'a, bo przeczytalem zachwyty na tym forum.
No i teraz chcialbym zeby ktos mnie pocieszyl ;).

EDIT: jedno pytanie jeszcze - czy mozna przez Wi-Fi przesylac pliki do dysku podlaczonego przez USB to Xtreamera?
 
Ostatnia edycja:

hatson

New member
wrx napisał:
EDIT: jedno pytanie jeszcze - czy mozna przez Wi-Fi przesylac pliki do dysku podlaczonego przez USB to Xtreamera?

Co do roznicy miedzy tymi dwoma, to cofnij sie kilka - kilkanascie watkow. Tam byla ostra debata na ten temat. Ogolnie wyszlo, ze sprzetowo kukurydza jest lepsza ale mi osobiscie to wisi. Pewnie i tak, zara wyjdzie cos nowego.

Dysk podpiety pod USB widzisz normalnie w sieci, wiec przegrywc mozesz.

Pawel
 

pitates

New member
Niekompletna paczka

Witam serdecznie i mam pytanko do tych co zamawiali 2 xtreamery ze sklepy jak do was doszły czy było to zapakowane w jednej paczce czy 2 osobne ponieważ ja dzisiaj dostałem xtreamera i było jedno pudełko z playerem i antena brak drugiego kompletu paczka nie była uszkodzona tylko waga się nie zgadzała deklarowana 2.7 a było 1.35 wygląda to tak jakby brakowało2 paczki ??? :( :confused:

pozdrawiam
 

Wilczy

New member
Witam wszystkich, to mój pierwszy post na tym forum, więc proszę o wyrozumiałość. ;)
Mam takie pytanie - czy Xtreamer upscaluje materiał DVD do formatów HD?
W instrukcji X'a nic o tym nie piszą (albo nie doczytałem), natomiast Ferguson Ariva ma tą opcję (->instrukcja pl).

Pozdro
Szymon
 

sanmarkoo

New member
pitates napisał:
Witam serdecznie i mam pytanko do tych co zamawiali 2 xtreamery ze sklepy jak do was doszły czy było to zapakowane w jednej paczce czy 2 osobne ponieważ ja dzisiaj dostałem xtreamera i było jedno pudełko z playerem i antena brak drugiego kompletu paczka nie była uszkodzona tylko waga się nie zgadzała deklarowana 2.7 a było 1.35 wygląda to tak jakby brakowało2 paczki ??? :( :confused:

pozdrawiam


Ja tylko dodam, że zmawiałem ze strony Xtreamera i kur..a byłem pewny, że jakiś skur... na polskiej stronie na poczcie będzie grzebał?! Nie myliłem się paczka była rozcięta z boku, nadszarpnięte oryginalne opakowanie. Potem jakiś kiep (może ten sam?) zakleił taśmą i opasał taśmami plastykowymi.
Zawsze będę powtarzał święte słowa mojego kolegi - "W tym kraju, to sama kur..a i złodziej"
 

sanmarkoo

New member
Wilczy napisał:
Witam wszystkich, to mój pierwszy post na tym forum, więc proszę o wyrozumiałość. ;)
Mam takie pytanie - czy Xtreamer upscaluje materiał DVD do formatów HD?
W instrukcji X'a nic o tym nie piszą (albo nie doczytałem), natomiast Ferguson Ariva ma tą opcję (->instrukcja pl).

Pozdro
Szymon
hatson napisał:
Tak, upscaluje.

Pawel

Moim zdaniem stacjonarne DVD robi to lepiej.
 
Ostatnia edycja:

Pamela0

New member
Ja również mam wrażenie, że film z płyty dvd na stacjonarnym odtwarzaczu wygląda o niebo lepiej, niż odtwarzany z iso przez xtreamera. Dlatego zaprzestałem archiwizacji swoich płyt dvd na iso
 

Seba_Fan

New member
Bez reklam
sanmarkoo napisał:
Ja tylko dodam, że zmawiałem ze strony Xtreamera i kur..a byłem pewny, że jakiś skur... na polskiej stronie na poczcie będzie grzebał?! Nie myliłem się paczka była rozcięta z boku, nadszarpnięte oryginalne opakowanie. Potem jakiś kiep (może ten sam?) zakleił taśmą i opasał taśmami plastykowymi.
Zawsze będę powtarzał święte słowa mojego kolegi - "W tym kraju, to sama kur..a i złodziej"

Pewnie w zyciu wyslalem odebralem wiecej paczek niz Ty i nie mialem przypadku, moze raz w zyciu, bo sobie listonosz pozyczyl, ale szybko zwrocil, poczta dosc sprawnie dziala, wiec jak bym tak nie ocenial.
Zglos to.
 

marcinlewan78

New member
Uniwersalny pilot do Xtremar-a

Witam serdecznie - mam pytanko czy ktoś wie jaki kod zdalnego sterowania przypisany jest dla X'a.
Posiadam amplituner Onkyo, który ma rozbudowanego pilota dla wielu urządzeń i umożliwia przejecie zdalnego sterowania, ale niestety trzeba wpisać kod zdalnego sterowania danego urządzenia.
Bardzo proszę o pomoc!!!!!!!
 

siwyyy77

Member
marcinlewan78 napisał:
Witam serdecznie - mam pytanko czy ktoś wie jaki kod zdalnego sterowania przypisany jest dla X'a.
Posiadam amplituner Onkyo, który ma rozbudowanego pilota dla wielu urządzeń i umożliwia przejecie zdalnego sterowania, ale niestety trzeba wpisać kod zdalnego sterowania danego urządzenia.
Bardzo proszę o pomoc!!!!!!!

A to nie jest tak, że obsługuje inne urządzenia ale tylko firmy onkyo;)
 

sanmarkoo

New member
Seba_Fan napisał:
Pewnie w zyciu wyslalem odebralem wiecej paczek niz Ty i nie mialem przypadku, moze raz w zyciu, bo sobie listonosz pozyczyl, ale szybko zwrocil, poczta dosc sprawnie dziala, wiec jak bym tak nie ocenial.
Zglos to.

Z pocztą, to ja mam odczynienia praktycznie na co dzień. Od 2001r posiadam na konto allegro, na początku coś sie kupiło, coś sprzedało, teraz wyłącznie sprzedaję. Mam parę tysięcy komentarzy, wiem co to znaczy nadać/odebrać przesyłkę.
Początek gehenny przechodziłem jak wreszcie nadeszły czasy gdzie w liście można było wysłać coś więcej niż paier... Można było wysłać, ale nie u mnie na poczcie... znudzna pani (jak z filmu Bareji) wiecznie terroryzowała mnie pytaniami "a co jest w środku...?" Nie raz nie wytrzymywałem i mówiłem, że bomba.
Rok temu kupiłem obiektyw na niemieckim ebay-u, ten sam schemat co z Xtreamerem, DHL do granicy, potem poczta polska. Paczka dotarła do mnie cała oklejona taśmą firmowa poczty, nie wiem, po co? bo oryginalne opakowanie było wręcz pancerne – co, znowu łapy kogoś swędziały? Nie robiłem afery, bo nic wtedy jak i teraz nie zginęło. Koleżanka jak wysyła do mnie paczki lub listy z USA, to od razu nanosi adnotację w języku polskim "dolarów nie ma". Dodam, że pracuje tam w polsko-amerykańskiej firmie pośrednictwo pracy oraz przesyłki zagraniczne. Również podziela moja opinię na temat poczty. Jeszcze parę przykładów w rodzinie i znajomych bym przytoczył. Mam ogromna nadzieję i pewnie nie tylko ja, że wreszcie wyrośnie jakaś zdrowa konkurencja? (nie mam tu na myśli firm kurierskich)
 
Ostatnia edycja:

tomek100

New member
bardzo byl bym wdzieczny jakby ktos potrafil prawie totalnemu laikowi opisac (w prosty sposob) co e-Tray potrafi ?
druga prosba to czy X widzi kazdy dysk zew z wlasnym zasilaniem posiadam WD MY BOOK HOME EDITION ?
 
Do góry