Xtreamer (Media Player & Streamer)

Seba_Fan

New member
Bez reklam
zlacze sata jest znacznie lepsze od usb (szybsze) ale do odtwarzania filmow nie potrzeba tak szybkiej zlaczki jaka jest sata ale o tym bylo setki razy!
kwestia czy chcesz miec wew czy na zew.
 

pawel-t1

New member
Nas

Jak uruchomić tryb NAS tak bym z kompa stacjonarnego mógł wykryć po wifi HDD z X'a po jego wyłączeniu? W ustawieniach zmieniłem tak by po wyłączeniu NAS włączał się z automatu po przyśnięciu power off i tak się dzieje ale gdy NAS się aktywuje przestaje mieć dostęp do dysku X'a z kompa. Wyskakuje tylko info o braku dostępu do zasobów. Gdy X jest normalnie włączony dostęp jest ale tak się ślamazarzy, że nie idzie nic przegrywać.
 

xamen

New member
Witam,

mam X'a już około miesiąca i ciągle mnie czymś zaskakuje. Zainstalowałem najnowszy soft, podpiąłem go do sieci po kabelku do rutera (wyjście przez UPC).

I kilka pytań:

1. Czy możecie polecić program do hurtowej zmiany napisów z txt? SRT v1.1 jest dobry, ale gdyby można mu zapodać listę plików do konwersji, to byłby prawie idealny ;)
2. W otoczeniu sieciowym nie widzę Samby - tak jak jest to pokazane w instrukcji polskiej; widzę tylko samego X'a. Czy to jest normalne pod Vistą?
3. Kolejne pytanie o dostęp do X'a przez www/ftp. Zarejestrowałem własną domenę moja_domena.myxtreamer.net, ale niestety po wpisaniu w przeglądarce adresu pojawia się komunikat o przekroczonym limicie czasu połączenia. Jak to rozwiązać?
4. Nie mam wewnętrznego HDD w X'ie. Czy mogę dodać jakoś własne stacje radiowe?
5. Mam problem z poprawnym odtwarzaniem CHD-Transformers-1080p-DiSC1.mkv (7,93GB) i CHD-Transformers-1080p-DiSC2.mkv (4,35GB) {H.264/MPEG-4 AVC, avc1 (H.264/MPEG-4), 1920x800}. Obraz pikselizuje się i pojawia się dużo zielonego koloru na całym ekranie. Na kompie wszystko chodzi OK. Jakieś pomysły z czego to wynika i jak to usunąć?

Ponadto wszystkim co update'ują swojego X'a przypominam, że po fakcie należy od razu przywrócić ustawienia fabryczne. Inaczej mogą pojawiać się błędy, o których tu niedawno czytałem...

Pozdro,
x.
 

maxxio27

New member
wrx napisał:
Drodzy uzytkownicy Xtreamer'a! :)
Powoli dojrzewam do zakupu tego urzadzenia i mam w zwiazku z tym pytanie:
czy podlaczenie zewnetrznego dysku twardego jest rownie wydajne, co instalacja dysku wewnatrz urzadzenia?
Czy przy odtwarzaniu, np. .mkv, moga wystepowac jakies problemy z racji szybkosci/przepustowosci USB 2.0?

EDIT: bylby to dysk 2.5" bez wlasnego zasilania.


Witam , uzywałem w takiej konfiguracji i nie zauwazyłem problemu poza tym predkość po USB na poziomie 20MB-ajtów /s co daje nam około 160Mb-itów /s to chyba raczej zaden mkv nie ma bitrate większego niż 40Mb-itów , bynajmniej ja takiego nie widziałem a ostatnio oglądałem THE ONE w formacie T2S wielkość pliku ok 22gb i chodziło płynnie po usb :)


pozdrawiam


maxxio27
 

wrx

New member
Bez reklam
maxxio27 napisał:
Witam , uzywałem w takiej konfiguracji i nie zauwazyłem problemu poza tym predkość po USB na poziomie 20MB-ajtów /s co daje nam około 160Mb-itów /s to chyba raczej zaden mkv nie ma bitrate większego niż 40Mb-itów , bynajmniej ja takiego nie widziałem a ostatnio oglądałem THE ONE w formacie T2S wielkość pliku ok 22gb i chodziło płynnie po usb :)


pozdrawiam


maxxio27
Dzieki.
Moze zle wyrazilem swoje obawy, co do "przepustowosci". Ale wazne, ze wszystko bedzie dzialac ;).
 

Ciasteczkowy

New member
wrx napisał:
Ale wazne, ze wszystko bedzie dzialac ;).
Ja nie byłbym tego pewien, wszak instrukcja Xtreamera zaznacza, iż mogą nie działać z urządzeniem dyski bez własnego zasilania:
Instrukcja PL napisał:
UWAGA! Odtwarzacz nie zapewnia zasilania zewnetrznych dysków twardych oraz napedów CD/DVD poprzez złacze USB. Wydajnosc pradowa złaczy wystarczy do zasilania pamieci pendrive, karty WiFi itd. Niektóre dyski USB moga zadziałac bez dodatkowego zasilania, ich praca może byc jednak niestabilna.
 

wrx

New member
Bez reklam
Ciasteczkowy napisał:
Ja nie byłbym tego pewien, wszak instrukcja Xtreamera zaznacza, iż mogą nie działać z urządzeniem dyski bez własnego zasilania:
A widzisz!:confused:
Podejrzewam, ze pomoglby taki podwojny kabel USB...
Czyli dalej jestem w kropce - przyjdzie odtwarzacz, to sprawdze - jesli nie, to kupie wewnetrzny dysk i juz.
 

mp3zenek

New member
nowy firmware

Witam

I znow pojawila sie nowa wersja oprogramowania :)

adres strony: gator884.hostgator.com/~xtreamer/Xtreamer_2.0.2.zip

Xtreamer 2.0.2 release notes(from v2.0.1 patch)

Bug fixed:


1. Executing “Restore Default’ from setup menu, NFS share file deleted if there exists NFS mount shares.

2. Subtitle cut when display resolution 576p/PAL with Pan Scan 4:3 aspect ratio selected.

3. FTP server multiconnection support.

Pozdrawiam
 

mackiewicz

New member
napisy nie znikają

mam problem z napisami zewnętrznymi, nie znikaja w odpowiednim momencie, tzn. napis zmienia sie dopiero jak pojawia się następna kwestia, w momencie kiedy aktorzy nic nie mowia wyświetla się cały czas ostatni napis. Firmware 2.0.1, na poprzednim bylo to samo. Napisy srt konwertowane subtitle workshop z txt.
 

ziupo

New member
Może tak są zbudowane napisy? Niektórzy tłumacze/korektorzy tak robią anpisy, że ostatnia kwestia jest wyświetlana do następnej kwestii.

Jesli nie, to zrób powrót do ustawień fabrycznych.
 

xamen

New member
ja konwertowałem napisy tym samym programem do suba i efekt był taki sam. znane nam odtwarzacze pod windowsa same ucinaja napisy, nawet jesli nie ma w pliku z napisami czasu zakonczenia. X widac tak nie robi. Ostatnio korzystam z SRT v1.1 i napisy sa dobrze przekonwertowane :)
 

marwac

Member
Xtreamer eTRAYz

czytam, czytam ten watek i dojrzałem do zakupu zestawu Xtreamer + eTRAYz. do końca listopada promocja, z dostawą "tylko" 203 euro lub 285,34 $.najlepsza z zon zakup zaakceptowała jako mój prezent pod choinke :):D
 

hatson

New member
Witam,

Dzisiaj przyszlo to cudo. Jeszcze nie podlaczalem bo jestem w robocie ale wieczorem mam co robic :) Pewnie juz bylo ale nie umiem znalesc. Jak jest z wsadzeniem dysku do srodka ? Czy mozna to zrobic bez utraty gwarancji ? Zostal mi po Laptopie 250GB Sata i chcialem go wykorzystac.

Pozdrawiam
Pawel
 

wiatrak

Active member
Bez reklam
Można:
Strona z instrukcji obsługi X'a.
_
 

Attachments

  • Screen_2.jpg
    Screen_2.jpg
    59 KB · Wyś: 102
Ostatnia edycja:

cactusek

New member
Bez reklam
Witam
Przeczytalem te 21 stron w pare godzin i musze sie upewnic pytaniami o pare rzeczy. Wiec po kolei:
1. Jaka jest obecnie max predkosci po wi-fi i po kablu? Czy da sie ogladac plynnie po kablu material w HD ? bezposrednio z sieci, np z laptopa ? Bo rozumiem ze wifi nie wydoli.
2. Czy moge z poziomu X-a przegladac wszystkie udostepnione katalogi na laptopie ? Ile trwa przegranie po kablu np 1GB filmu?
3. Czy wiatraki w dostarczanych obecnie X-ach ciagle sa takie glosne?
4. Czy po zwyklym wylaczeniu pilotem X-a podpiety do niego dysk po usb tez usypia?
5. Ktos wie czy mozna zmusic jakis program typu napiprojekt lub podobny do sciagania napisow od razu w formacie srt, bo domyslnie jest txt i chyba napiprojekt tego nie potrafi zmienic. Ale sa juz klony tego programu wiec moze...
6. Załóżmy ze mam lapka i router polaczony po wifi i do tego routera kablem podpiety jest Xtreamer. Czy teraz odpalajac film przez siec z tego laptopa bedzie on chodzil plynnie?
7. Czy wczytuje on napisy do filmow tylko o tej samej nazwie pliku co film czy mozna wczytac dowolne napisy z dysku ?
8. Jaka jest waszym zdaniem najwieksza obecnie wada Xtreamera?
Na razie tyle :)
 
Ostatnia edycja:

barcik

New member
X wrażenia

Witajcie,

Jestem od niedawna posiadaczem X`sa i napisze parę słów by podzielić się wrażeniami.

Zamówiłem ze strony producenta 12 paźdz, wysyłka 19 paźdz - dostarczono pocztą polską 26 paźdz (wysyłka z niemiec) - przesyłka zwykła bez podpisu. Produkt starannie zapakowany. Po podłączeniu kablem hdmi + optyk (przez amplituner) rozkoszowałem się odbiorem. Zakupiłem dysk SATA wew Seagate 360 GB 8MB wsadziłem w obudowę Welland. Dysk jest widziany przez X`s jakieś 10 sekund po starcie menu. Oczywiście pierwsze wrażenie negatywne to przeraźliwy jazgot - dlatego zamówiłem z angielskiej strony - Radiator (w przeliczeniu z przesyłką76 zł - czas oczekiwania 5 dni) w obudowie i mam wyłączony wiatrak. Oczywiście wcześniej miałem także wyłączony wiatrak i wszystko chodziło pięknie i cicho - lecz bałem się trochę o żywotność sprzętu.

Minusy:
- Jazgot wiatraka który trzeba wyłączyć bo przeszkadza zwłaszcza w nocy:hmm:
- Często nie pobiera IP adresu po wifi (może to być wina routera:roll: )
- Bardzo słabe transfery po Wifi (zrzucanie pliku 200 MB trwa u mnie z 10 minut:evil: )
- Pilot wątpliwej jakości, łapie sygnał tylko precyzyjnie ustawiony (zamieniłem na harmony 555)
- Przewijanie filmu w trakcie odtwarzania pozostawia wiele do życzenia:rolleyes:
- Troszeczkę gorszy obraz filmów kodowanych w divix niż w stacjonarnym odtwarzaczu DVD.

Plusy:
- Rewelacyjny drzwięk i obraz filmów HD (dts piękna sprawa):krol:
- Proste i ładne menu w HD (od versji 2.0)
- Szybkość ładowania plików (zwłaszcza zdjęć w wys rozdzielczości), przełączania się miedzy utworami filmami etc.
- Szybki start ( u mnie trwa to ok 18 sekund)
- Jeszcze nie trafiłem na plik który nie został odtworzony przez X
- Przydatne funkcję podczas odtwarzania filmów Go2, resume filmów, zoom, info.
- duży plus za to że coś się dzieje w świecie firmware - liczne update`y.

Ogólnie jestem pozytywnie zaskoczony tym sprzętem i polecam każdemu miłośnikowi kina w dobrej jakości.:)


Pozdrawiam


Bart
 

0kili0

New member
A ja mam jedno pytanko. Mam podłączonego x'a do amplitunera przez hdmi - zarówno obraz jak i dzwięk. Czy bedzie lepiej jak dzwięk podłącze przez optyka ?
 
Do góry