Xtreamer (Media Player & Streamer)

hanti

New member
dzisiaj albo jutro ma byc kolejna wersja beta ;) ta 2.0 co do tej pory byla miala jeszcze dosyc sporo bugow.

anyway jesli ktos odtwarza z pc lub laptopa po kablu filmy i narzeka ze sie cos przycina rozwiazniem jest korzystanie z NFS instrukcje mozna znalesc na forum lub nawet jest na youtube jak to wszystko zainstalowac ;)
rozwiazuje to tez problemy uzytkownikow z win7 (nie trzeba obnizac bezpieczenstwa w ustawieniach sieciowych systemu aby cos dzialalo) ..

a jesli chodzi o dzialanie to ts. z 40mbit bitrate chodza bez zajakniecia ;) juz nie mowiac o najwiekszych 1080p mkv
jesli dalej sie cos tnie to prawdopodobnie wina chlodzenia i trzeba zmienic chlodzenie na scythe ;) opisy tez na forum xtreamera

potrzebny programik hanewin NFS server
 

siwyyy77

Member
Kilka prostych pytań...
Mam kilka filmów HD i o ile z plikami mkv nie mam problemów, wskazuje i odtwarza to nie bardzo wiem jak odtwarzać filmy z plikami m2ts:confused: Tz jak kliknę na pojedyńczy plik to odtwarza, jak zrobić aby szło od początku i druga sprawa jest to film z polskimi napisami... w którym katalogu ich szukać i jak ustawić na Xtreamerze aby były polskie napisy...
Wiem pytania laickie ale pierwsze kroki stawiam w HD do tej pory tylko divx i z tym nie było problemów:)
 

andrewawa

New member
Zanika 1080p

Czy spotkał się ktoś z takim problemem, że X blokuje możliwość wyświetlania w 1080p50/60 ? Zostaje tylko 480p, 720p i 1080i :confused:
Posiadam sony KDL40W5500
 

Marek24K

New member
Czy spotkał się ktoś z takim problemem, że X blokuje możliwość wyświetlania w 1080p50

Też mam podłączonego xtreamera do 40w5500 i u mnie od razu przełącza się na 1080p w ustawieniach hdmi mam na auto.
 

andrewawa

New member
U mnie też tak było przed wczoraj,że były dostępne wszystkie tryby 1080p50/60, a wczoraj już tylko 1080i. Zmieniałem w TV na auto i pozostałe, ale nic to nie dało:| Dzisiaj spróbuje przywrócić Xa do ustawień fabrycznych.
Poza tym czasami mi się zdaża, żenie czyta plików srt,ssa do filmu, mimo, że ich widzi (ten sam w srt i ssa)pomaga wyłączenie i włączenie pilotem w Xie:cool:
ale wiem, że tak być nie powinno :confused:
 

ekran

New member
Przesuwanie czasu napisów

Czy ktoś korzystał z przesuwania czasu wyświetlania napisów (przyciski w pilocie). Wielokrotnie próbowałem z marnym skutkiem.
 

cezus

New member
A może ktoś wie w jaki sposób ustawić tło napisów? Info ze strony:
xtreamer.pl
Obsługa napisów do filmów...

...Odtwarzacz wyświetla napisy w dolnej części ekranu. Pozwala na zmianę ich koloru, koloru tła, wielkości i położenia. Dedykowane przyciski pilota pozwalają na łatwą synchronizację napisów z obrazem.
 

Astrin

New member
cezus napisał:
A może ktoś wie w jaki sposób ustawić tło napisów?
Nie da się ustawić tła dla napisów. Pewnie chodzi o "zarys", czyli linię obrysowującą napisy.

Dla mnie, wyświetlanie napisów to największa wada tego odtwarzacza. Wspomniana linia obrysowująca napisy jest za cienka i jakiego koloru bym dla niej nie ustawił, napisy na jasnym tle są słabo czytelne, a na białym prawie w ogóle ich nie widać. Mam nadzieję, że zostanie to poprawione w nowej wersji FW.

Mam także problem z niektórymi napisami w formacie klatkowym. Przyspieszają, dopiero po ich wyłączeniu i włączeniu są wyświetlane poprawnie.
 

rrr4

New member
Ponieważ chciałem kupić jakiegoś playerka , rozebrać, trochę przerobić i wsadzić w inną obudowę mam w związku z tym kilka pytań do posiadaczy w/w playera może ktoś zna odpowiedź.

1. Rozumiem że bez problemu można podłączyć BD pod jedno USB do xtreamer-a i będzie działał ?
2. Czy można podłączyć huba usb np pod drugie wejście usb i do niego podłączyć antenę wifi i np pendrive?
3. Jakie dyski można podłączyć do xtreamer-a pod wew. złącze wszystkie 2,5 cala czy da się jakoś podłączyć 3,5 cala za pomocą np adaptera ?
 

cezus

New member
Matts napisał:
W koncu pojawilo sie dlugo oczekiwane radio internetowe :))
Niestety jest u mnie problem z 1080p 60Hz z reszta jest Ok!
@Matts
Wgrywałeś bete z linka:
rapidshare.com/files/300493494/Xtreamer_2.0.0b4.rar

W moim przypadku po wgraniu tej wersji uratował mnie Xtreamer 1.0.1 emergency firmware. Żeby było śmieszniej, próbowałem dwukrotnie(dwa różne nośniki i ponowne pobranie pliku).Po odratowaniu b2 weszła bez problemu.

---
edit:
pobrałem z linka od kol ziupo i jest ok
 
Ostatnia edycja:
Do góry