Xtreamer (Media Player & Streamer)

cezus

New member
@wrx:
dzięki za odzew

Wiem,że jest konwerter napisów- można konwertować poprzez zmianę samego rozszerzenia o ile "w środku" pliku txt mamy format inny niz tmplayer, można też użyć subedita lub subtitle workshop....Oczywiście wszystko można zrobić z poziomu kompa i przesłać np. przez LAN ale pytanie jest nadal aktualne- czy z poziomu xtreamera za pomocą explorera jest możliwość zmiany rozszerzenia pliku?? Chodzi mi o podłączenie napędu na usb i ewentualne zgrywanie i zmianę rozszerzenia bez użycia komputera.

Bardzo proszę o info

Pozdrawiam
cezus
 

razor85

New member
darko10 napisał:
w nawiązaniu do twoich połączeń, to masz chyba coś skopane.
ja mam livboxa (b,g) i na wifi śmiga wszystko oprócz dużych plików (mkv). mam też trochę muzyki w dts (pliki wav) i też jest ok. pingi mam na poziomie 3ms. oczywiście po kabelku lata już wszystko.
Testowałem dziś i jest duża poprawa - pingi na poziomie 1-2ms. Być może przy poprzedniej próbie wpakowałem się komuś na kanał radiowy i wzajemnie się zakłócaliśmy.
Kolejny problem to odczyt plików .aac - odtwarzanie jako takie idzie jednak problem jest z przewijaniem w przód/tył - po prostu nie można - nie tak jak w przypadku mp3.
 

xfranek

New member
Witam. Testuje już X-a przez 2 dni. Mam problem z polskimi znakami w napisach. Wgrałem firmware 1.0.3, ustawiłem napisy w settings na polski. I nie wyświetla dobrze wszyskich polskich znaków. Częśc jest oki ale część m.in "ś" zmieniona jest na jakieś krzaczki. Jak to poprawić?
 
Ostatnia edycja:

Matts

New member
Podpiełem czarny do czarnego,czerwony do czerwonego. Jeden kabelek zostawilem luzem. Obcielem oryginalne kable ok 3 cm za kostką i wszystko starannie polaczylem i zaizolowalem. Naprawde proscizna. Tylko radze odklejac obudowe z wyczuciem i bez pospiechu.
 

Astrin

New member
cezus napisał:
Oczywiście wszystko można zrobić z poziomu kompa i przesłać np. przez LAN ale pytanie jest nadal aktualne- czy z poziomu xtreamera za pomocą explorera jest możliwość zmiany rozszerzenia pliku?? Chodzi mi o podłączenie napędu na usb i ewentualne zgrywanie i zmianę rozszerzenia bez użycia komputera.

Niestety, nie ma możliwości zmiany rozszerzenia pliku.
 

cezus

New member
Dzięki za odpowiedź. Przeglądając fotki z exploratora na stronie xtreamera miałem nadzieję,że jednak będzie taka możliwość-menu zmień nazwę,klawiatura ekranowa. Tak czy owak xtreamer jest w drodze do mnie.

Pozdrawiam
 

marcinlewan78

New member
Witam serdecznie - mam prośbę do tych, którzy dokonywali zakupu xtremar-a na stronie: tranquilpc-shop.co.uk/acatalog/media_players.html (z przodu www) o rozszyfrowanie oferowanych sposobów wysyłki, tj:
"Shipping And Handling

Please select how you would like your purchase to be shipped to you.
Class of Service:
DPD – EU zone 4 (26.50)
Czy ?
Int Signed for (15.00)"

którą opcję wybieraliście i jak długo czekaliście?

chcę zakupić z oferowanym pasywnym chłodzeniem w związku z czym w chwili obecnej mogę taki zakupić chyba puki co tylko tam.
Serdecznie dziękuje za info.
 

all999

New member
marcinlewan78 napisał:
Witam serdecznie - mam prośbę do tych, którzy dokonywali zakupu xtremar-a na stronie: tranquilpc-shop.co.uk/acatalog/media_players.html (z przodu www) o rozszyfrowanie oferowanych sposobów wysyłki, tj:
"Shipping And Handling

Please select how you would like your purchase to be shipped to you.
Class of Service:
DPD – EU zone 4 (26.50)
Czy ?
Int Signed for (15.00)"

którą opcję wybieraliście i jak długo czekaliście?

Ja wprawdzie zamawiałem na stronie producenta ale mogę rozszyfrować wymienione opcję przesyłki. DPD to kurier, działający również na terenie Polski (Polska należy do EU zone 4). Int Signed for to usługa międzynarodowa Royal Mail czyli tamtejszej Poczty Polskiej:)
 

wtykacz

New member
montaz pasywnego chlodzenia (Xtreamer Side Cooler)

Tu mozna zobaczyc jak wyglada montaz pasywnego chlodzenia (Xtreamer Side Cooler)

filmik >> youtube

tu mozna kupic same chlodzenie lub caly komplet razem z Xtreamerem z zamontowanym przez sklep chlodzeniem pasywnym (koszt 8 funtow) lub do samodzielnego montazu.
 
Ostatnia edycja:

evvlin

New member
A jak jest z obsługą gwarancji przy zakupie na stronie "tranquilpc-shop.co.uk/acatalog/media_players.html"? Czy tak samo jak "shop.xtreamer.net"? Piszę ze popsuty przysyłają zamiennik, a stary wraca do sprzedawcy. Przerabiał ktoś ten temat?
 

Kowicz

New member
Witam

Czy ktoś przerabiał temat zmiany rozszerzenia napisów z txt na sub?

Z tego co zauważyłem to mają one tą samą budowę ale przetestuję to dopiero wieczorem w domu ;)
 

mary2222

New member
wtykacz napisał:
Tu mozna zobaczyc jak wyglada montaz pasywnego chlodzenia (Xtreamer Side Cooler)

filmik >> youtube

tu mozna kupic same chlodzenie lub caly komplet razem z Xtreamerem z zamontowanym przez sklep chlodzeniem pasywnym (koszt 8 funtow) lub do samodzielnego montazu.
Chłodzenie jest niezłe, ale co z zamontowanym dyskiem w X-e, w takim wypadku po wyłączeniu chłodzenia dysk może szlak trafić!?
 

ziupo

New member
mary2222 napisał:
Chłodzenie jest niezłe, ale co z zamontowanym dyskiem w X-e, w takim wypadku po wyłączeniu chłodzenia dysk może szlak trafić!?
A myślisz, ze w laptopach ten dysk jest jakoś specjalnie chłodzony poprzez wentylator?
Poza tym musiałbyś go dodatkowo podgrzewać świeczką żeby "się spocił".
 

FullObcyk

Member
Czy da się z tym sprzężyć dysk WD My Book Essential Edition 1 TB 3,5 cala z zewnętrznym zasilaczem? Czy można płynnie regulować położenie napisów góra, dół tak żeby nie właziły na obraz?
 
Ostatnia edycja:

pawel-t1

New member
artur25 napisał:
mam pytanko czy extreamer przpuszcza dzwiek hd po hdmi do zdekodowania w ampli??


Zależy co rozumiesz przez dzwięk HD. Jeżeli chodzi o DTS i DD to nie ma problemu puszcza po optyku i hdmi wystarczy wybrać w opcjach dzwięk 5.1. Co do TrueHD i MA to przepuszczać dopiero w wersji softu 2.0, która już jest prawie dostępna w wersji beta. Nie jestem pewien co do TrueHD bo gdzieś czytałem, że licencja jest zastrzeżona tylko dla formatu blu-ray, więc pewnie będzie dostępny tylko downmix do stereo.

Więcej info zanjdziesz tu:

http://forum.xtreamer.net/viewtopic.php?f=5&t=4389
 
Do góry