Xtreamer (Media Player & Streamer)

rangerek

New member
qqlek napisał:
pasywne chłodzenie już w sprzedaży
spoko ale jezeli to można kupic luzem to pewnie nie stracisz gwarancji przy montażu?
a jeśli tak to można sobie wg własnych upodobań dorobić radiator :)
pytanie jak to odprowadza ciepło :)
jako że będę oglądał 720tki max to spróbuję się obyć bez wiatraka włączonego a jak będzie gorąco to pomyśle o modzie
 

neoandrew

New member
Witam, przeczytałem wszystkie strony tego wątku, jednak mam kilka pytań.
Z tego co widzę torrenty już można uruchomić więc nie będę musiał mieć włączonego pc (mam router).

Jednak jak wygląda sprawa z tym dyskiem 2,5" , czy tam w środku x jest złącze sata ? Bo mam dysk 3,5" sata2, czy jest możliwosć aby go tam jakoś podpiąć na jakim "przedłużaczu" ( nie muszę mieć dysku w x bo korzystam także z niego na pc).

Czy jeśli nie ma możliwości podłączenia dysku 3,5" to mogę zapisywać pliki z torrenta na podłączony usb flash ? Bo rozumiem pliki avi idą gładko z pena ? (w sumie zależy mi tylko na standardowych 350/700 mb).

I jeszcze ważna sprawa, mam w tv tylko wejście scart, z tego co widzę jedyna analogowe wyjście video w x to video composite, wiecie czy są jakieś kable/przejściówki z tego złącza na popularne ojro, bo z cyfrowego hdmi to raczej opcji nie ma.

Ktoś może zapytać po co mi x jak mam tv z scartem i zależy mi głównie na standardowych filmach sd, a to raczej sprzęt hd, otóż mam dosyć ciągłego włączania pc, a chciałbym też mieć coś z dostępem do neta i torrenta w dodataku z perspektywami na przyszłość, bo teraz to oglądam filmy na tv z kompa poprzez długi kabel i jakość na tv jest najwyżej średnia, x najbardziej mi pasuje - jakby ktoś mógł odpowiedzieć na pytania będę wdzięczny.
 

wiatrak

Active member
Bez reklam
Są przejściówki (przewody) Scart-Cinch, oczywiście pozwalają tylko na transmisję sygnału composite video...

W X'ie jest złącze SATA, ale ponieważ przeznaczone jest tylko dla dysków 2,5", to brak w nim napięcia zasilającego +12VDC (jest tylko +5VDC), a takiego z kolei do pracy potrzebują dyski 3,5". Myślę że kombinacja z zewnętrznym zasilaczem mogła by się udać...
 

Seba_Fan

New member
Bez reklam
sa zewnetrzne zasilania, nie sa drogie, sam mam takie, ale jednak to kiepskie rozwiazanie, jak dla mnie X powinien miec miejsce na 3,5 dysk, no coz tak to bywa
 

lisq1

New member
Panowie wiem że wątek nie o tym ale ponieważ wcześniej mi doradziliście to pomocy plz! Przerabiam napisy z txt do srt (żeby w xtreamerze działały) programem Subtitle Workshop. Niestety ale napisy idą szybciej, zaczynają tak samo ale potem coraz szybciej i szybciej? Zaznaczam że fps filmu i napisów mam teki sam. Pomocy. Ewentualnie może inny program?
 

all999

New member
lisq1 napisał:
Panowie wiem że wątek nie o tym ale ponieważ wcześniej mi doradziliście to pomocy plz! Przerabiam napisy z txt do srt (żeby w xtreamerze działały) programem Subtitle Workshop. Niestety ale napisy idą szybciej, zaczynają tak samo ale potem coraz szybciej i szybciej? Zaznaczam że fps filmu i napisów mam teki sam. Pomocy. Ewentualnie może inny program?

Wpisz w guglu srt v 1.1, szybciej i prościej się chyba nie da i żadnych problemów z nim nie miałem.
 

ziupo

New member
Najprostsze rozwiązania: pobierać napisy w .SRT. Szybciej i prościej niż konwertować.

X w wersji 3,5" też wyjdzie, ale trochę później.

Pendrive może działać tak samo jak dysk.
 

neoandrew

New member
Dziękuję wszystkim za odpowiedzi.

Wracając do złącza, x ma takie pl.wikipedia.org/wiki/Composite_video, czyli pojedynczy cinch, wiecie gdzie znaleźć do tego przejściówkę na euro ? Bo na allegro coś nie widzę.

EDIT:
Ok, już nie trzeba, doszedłem do tego że kabli takich nie ma, trzeba mieć taką przejściówkę allegro.pl/item760354828_przejscie_euro_rca_s_video_tania_wysylka.html
 
Ostatnia edycja:

lisq1

New member
all999 napisał:
Wpisz w guglu srt v 1.1, szybciej i prościej się chyba nie da i żadnych problemów z nim nie miałem.
U mnie srt 1.1 nie czyta formatu mkv:???: W subtitlu workshopie się okazało że niektóre napisy są dobrze przerobione a niektóre lipa:hmm: No i nie mam pojęcia co jest nie tak? Na szczęście byłem "cfany" i zostawiłem w folderkach wersje txt:-D Zanim dojdzie do mnie xtreamer to sobie od nowa zrobię:cool:
 

all999

New member
lisq1 napisał:
U mnie srt 1.1 nie czyta formatu mkv:???: W subtitlu workshopie się okazało że niektóre napisy są dobrze przerobione a niektóre lipa:hmm: No i nie mam pojęcia co jest nie tak? Na szczęście byłem "cfany" i zostawiłem w folderkach wersje txt:-D Zanim dojdzie do mnie xtreamer to sobie od nowa zrobię:cool:

Nie ma potrzeby żeby czytał, wczytujesz napisy i zapisujesz, tyle:)
 

sihborx

New member
problem z wiatrakem

Witam
Parę dni temu wreszcie dostałem swojego X-a.
Po podłączeniu zabrałem się do testów. I wszyto było oki. Filmy czytał jak leci.
Trochę miałem obaw dot. głośności wiatraka ale ku mojemu zdziwieniu chodzi w miarę cicho (nie głośniej niż laptop).W ustawieniach prędkości - poziom średni. Wczoraj zaliczyłem dwa filmy w mkv i wszystko było oki....
do dziś rano. Włączam X-a a tu ......... Wiatrak tak zaczął brzęczeć że zgroza. Jakby gdzieś stykał się z obudową . Potrząsnąłem nim troszkę i teraz te dziwne chrobotanie zniknęło ale wentylator teraz działa o wiele głośniej (jakby był na max obrotach)
Czy spotkał się ktoś z czymś takim
Bo chyba szlag mnie trafi jak będę musiał odsyłać
pozdrawiam
ps- i jak go zareklamować
 
Ostatnia edycja:

neoandrew

New member
neoandrew napisał:
Jeszcze jedno pytanie, czy radio internetowe można podać własne ?

Prosiłbym o odpowiedź na powyższe pytanie jak ktoś ma tą maszynkę.

I czy może mi ktoś powiedzieć dlaczego skoro jest dostęp do portali nie mogli dać jakiejś przeglądarki ? Czy jest w ogóle planowanie dodanie obsługi klawiatury usb, skoro jest ekranowa, zwykła znacznie ułatwiłaby sprawę.
 

kojer

New member
Odnosnie radia to pewnie nikt ci nie odpowie bo będzie ono dopiero w nowym firmware które powinno wyjść na dniach. Możesz zapytać na forum xtreamera albo poczytac tam wątki na temat radia.
I czy może mi ktoś powiedzieć dlaczego skoro jest dostęp do portali nie mogli dać jakiejś przeglądarki?
Pewnie by mogli, ale wymagałoby znacznie więcej roboty. Może kiedyś
Czy jest w ogóle planowanie dodanie obsługi klawiatury usb, skoro jest ekranowa, zwykła znacznie ułatwiłaby sprawę.
Niie mam pojęcia, ale w założeniach to raczej nie ma być zastępnik komputera tylko maszynka do odtwarzania filmów obsługiwana pilotem.
 

muszyna2

New member
Witam. Zastanawiam się nad wyborem właśnie między xtreamerem a lg bd390. Różnica w cenie to około 400zł więc nie mało i tu mam pytanie czy tak na prawdę warto? Czy olać napęd i zainwestować w xtreamera? Co o tym sądzicie? Pozdrawiam
 

kojer

New member
Pamela0 napisał:
Wątpię, żeby w poniedziałek. Podobno od niemieckiego DHLu przejmuje w Polsce Poczta:(
No niestety, u mnie się zatrzymało na: 10.10.09 01:15 Departure from outward Office of Exchange in Country of Origin Departure from outward Office of Exchange in Country of Origin
 

zarluk

Member
Paczki DHL przejmuje poczta, paczki GLS trafiają do nas kurierem.

Czy LG BD390 czy Xtreamer odpowiedź będzie można dać za kilka dni gdy pojawi się nowe firmware 2.0 z wsparciem odczytu płyt BD z plików ISO oraz wsparciem menu BD.

Xtreamer potrafi odczytać płytę BD udostępnioną z PC lub laptopa.
XTREAMER MEDIA PLAYER + Commercial Blu-Ray - na youtube
 

neoandrew

New member
kojer napisał:
Niie mam pojęcia, ale w założeniach to raczej nie ma być zastępnik komputera tylko maszynka do odtwarzania filmów obsługiwana pilotem.
Oczywiste, ale tak wklepywać ekranową w szukajke youtube to też przeginka mała, jeśli nie będzie wsparcia klawiatury to w sumie bez sensu jest ten ich dostęp do portali, bo wpisywanie to będzie gehenna.
 
Do góry