Xtreamer (Media Player & Streamer)

wojtiz

New member
adimg19 napisał:
1. Działa jako NAS
Jak sobie radzi w sieci przewodowej?
Jakie osiąga prędkości przy kopiowaniu i odczycie dużych i małych plików na dysk wewnętrzny lub podpięty dysk przez USB?
Czy będzie wydajnym dyskiem sieciowym, czy raczej "mułem" w tej dziedzinie ?
 

adimg19

New member
Przy kopiowaniu 8GB mp3 uzyskalem 3,9 MB/s, wiec przerzucenie jakiej wiekszej ilosci danych zajmuje sporo czasu, ale jako urzadzenie glownie do odczytu danych czy zapisu plikow sciaganych z internetu sprawdzi sie bardzo dobrze
 

hanti

New member
niedlugo bedzie 1.03 wersja co dokladnie poprawia nie wiadomo, i po tej 1.03 ma byc 1.04 na nowym sdk i robione calkiem od 0 firmware ktore ma byc "wyjebane" ;) bd iso support etc etc
 

maxxio27

New member
Witam , prosze o informacje jak wycofac zamówienie z tego sklepu i odzyskac kase , wkurza mnie czekanie miesiącami na jakąkolwiek odpowiedz i realizacje zamówienia .


pozdr


maxxio27
 

matias2004

New member
Trzeba napisac do nich mejla na adres sklepu extreamera , adres powinien byc podany w konfirmacji zamowienia.W mejlu potwierdzajacym zamowienie jest napisane , ze trzeba sie zarejestrowac , konto i takie tam.
Nie przyszedł mejl od nich?
 

hanti

New member
adimg19 nie mogę
maxxio27 mozesz tak jak pisze mattias2004, albo normalnie z konta paypal w "centrum rozstrzygania sporów" ;p powinines miec link do tego gdy wejdziesz w szczegóły tranzakcji, chyba ze minęło już ponad 45dni
 

ziupo

New member
Ew poczekać, bo teraz szybko nadrabiają zaległości i 2 oraz 3 dostawa są wysłane do EU. A zatem anulując mogą potrącić koszta, tak jak jest to napisane w regulaminie:
(3) In case you request canceling the order after shipment and before delivery will have to deduct from your refund payment gateway fees of 10 euro + 20 euro shipping charges.
Zatem wolałbym na Twoim miejscu poczekać i np sprzedać na Allegro.
Anulować możesz też poprzez wysłanie im wiadomości do Działu Sprzedaży: https://shop.xtreamer.net/account.php?action=inbox


hanti - w takim razie skąd wiesz, że "niedługo"? Podobno ma wyjść jeszcze w sierpniu, ale z drugiej strony nikt nic nie obiecywał. Wiadomo jedynie, że skupią się na sieci, poprawieniu problemów z kodekami divx oraz dźwięku DTS i DD THD, ponadto drobne poprawki językowe [nie wiem czy PL też dotyczą].
 

pawel-t1

New member
maxxio27 - miesiącami czekanie na odpowiedź?? A próbowałeś coś kiedyś do nich napisać? Bo ja kilkakrotnie, i jakoś nigdy nie czekałem na odpowiedź dłużej niż 2-3h...Jak masz zamiar teraz zrezygnować to przekieruj swoj order na mnie oddam Ci kase a później sprzedam na allegro za 3 razy tyle :p
 

maxxio27

New member
Witam , wycofałem to zamówienie , kasa nie wpłyneła jeszcze na konto , ale pewnie dzisiaj wpłynie , słuchajcie panowie , dla mnie firma która cos sprzedaje musi to mieć na stanie- a nie dopiero jak dostanie kasę zamawiać to w chinach ,a poźniej wraz z jakąs partia towaru testowac na userach zreszta jeszcze na dodatek za ich kasę , naczytałem sie dużo dobrego o tym sprzecie , a zarazem też duzo o chorobach wieku dziecięcego tego urządzonka , więc bycie betatesterem za własną kase mi sie nie usmiecha , poza tym sprzedaż tego urządzenia za 3 razy wiecej na allegro ??:) w polsce jest sklep internetowy ktory oferuje w sprzedaży xtreamera za 600zł , jaka to jest róznica wiec do tego co my płacimy w euro ?? 90zł ?? Niestety z tego co zobaczyłem w środku urządzenia to jak dla mnie wszystkie problemy tego sprzetu głośny wiatrak a zarazem mało wydajne chłodzenie wiąża sie z tym że procesor zawarty w urządzeniu po prostu pracuje na granicy swoich mozliwości albo tez fabrycznie został podkręcony do tego aby wszystko chodziło szybko płynnie ale nie cicho , dlatego tez MVIX zastosował wentylator taki a nie inny , dlaczego w Popcornie A-110 jest tylko mały radiator ? Nie chce z tego miejsca "obrzydzać" innym uzytkownikom tego zakupu , ale ja póki co poczekam aż sie rynek troszke napełni i zobaczymy jaka bedzie awaryjnośc tego urządzenia po 6 miesiącach użytkowania . Pozdrawiam


maxxio27
 

ziupo

New member
Widać mało wiesz, bo krótko żyjesz albo mało rzeczy zamawiałeś przez Internet poza Polską.
Ja regularnie swego czasu zamawiałem różne rzeczy z Chin, z hurtowni, czasem przez przedstawicieli i nauczyłem się, że ciężko jest trafić coś na stanie i to w takiej ilosci sztuk w jakiej zamawiam. Zdarza się, że na stanie jest 20, 50szt, ale nikt nei trzyma powiedzmy 500 czy 1000, o większej ilości nawet nie mówię. To ni jest zwykły sklep jaki masz na rogu albo za blokiem, że idziesz, płacisz i zaraz wysyłają.
Nie bardzo rozumiem czego oczekiwałeś po nowym produkcie, którego produkcja ma zaledwie 3 miesiące.
Poza tym zamawiając nigdzie nie było napisane, że produkty są na stanie [in stock]. Wystarczyło natomiast na bieżąco prowadzić rozmowy z działem sprzedaży, a nie panikować.
W ogóle nie rozumiem tej paniki na forum. Nie wiedzą przecież jak przydzielane są numery zamówień.

Weź pod uwagę, że te 600zł dotyczy tylko samego odtwarzacza. A gdzie antena i wysyłka? I skąd masz pewność, że oni maja te sztuki na stanie?

Wiele firm tak robi, np Sony Ericsson czy Nokia. Też wypuszczają telefony, które od początku są wadliwe [programowo], ale w trakcie aktualizacji usuwaja te wady. To też jest robienei z userów betatesterów. Wystarczy wspomnieć platformę A2 w przypadku SE i końcowe wyparcie się na użytkownik tych telefonów. Do dziś nie naprawili znaczących błędów, a ludzie te telefony kupują.

PCH a Xtreamer to 2 różne urządzenia o 2 różnych chipsetach. Nie wiedziałeś? oO Poza tym popatrz na stosunek możliwości/ceny. Wątpie aby PCH spadł do 500zł/nowy. A cena X zależy od kursu €, ja kupiłem za mniej niż 500zł :D

A odnośnie aktualizacji, to kolega się pomylił. Wersja 1.03 jeszcze przez jakiś dłuższy czas nie wyjdzie, b jest pisana na nowym SDK. To tak jakbyś uczył się pisać w nowym języku, trzeba wszystko przeczytać, przejrzeć, przetestować. Wszystko jest inne.
http://forum.xtreamer.net/viewtopic.php?f=28&t=2285 <- dowód.

PS: Jeszcze wszystkiego nie napisałem, bo muszę wyjsć, ale później jeszcze dopiszę ;)
 
Ostatnia edycja:

maxxio27

New member
Witam ponownie , przyjacielu @ziupo :) aktualizacja firmware nie załatwi problemu sprzętowego "wyjacego" wentylatora :) tak samo nie poprawi szybkości działania sprzętu w sposób widoczny dla użytkownika , jeżeli dany sprzęt jest w czymś ograniczony swoja architekturą hardware to cobys mu nie napisał i zoptymalizował kod firmware to niestety nie polepszy to jego właściwości , to że firmy poprawiaja babole jakie robia w sofcie to normalna sprawa i tak musi być tak robi nawet microsoft sprzedając swoj nowy system win 7 , ale MVIX nie napisało mi w zamówieniu że towar bedzie u mnie w wrześniu czy w pażdzierniku , tylko że 10.08.2009 , zacznie sie przetwarzanie mojego zamówienia , poza tym poważna firma która sprzedaje taki towar w momenciu kiedy nie ma go na stanie pisze że najblizsza dostawa bedzie za miesiąc lub 2 , a nie ludzie denerwuja się że napisali tak a jest inaczej , nie każdy musi czytać ich forum i dowiadywac sie na nim że jest opóźnienie z powodu chociażby promieniowania kosmicznego w chinach , poza tym sprzet pomimo swoich możliwości to w tej chwili jak doczytałem sie na ich forum z problemami z pcb - płytka drukowana( zanieczyszczenie w trakcie produkcji ) , to juz sie dla mnie zrobił totalny low-end , ktora szanująca sie firma pisze o takich rzeczach podając to do wiadomości użytkowników - szary użytkownik nie wie nawet co to jest pcb i na tym to polega żeby rozdziawił buźke że to firma w ktorej kupił mocno wyreklamowany i zaje*** produkt stara sie usunąc wszystkie błędy produkcji podczas sprzedaży urządzenia a oni podaja to jako powód opóźnienia , jak to wpływa na wizerunek firmy w przyszłości ?? MVIX to jak dla mnie w tej chwili firma jednego produktu , która pewnie za rok zniknie i pojawi sie jako nowa odsłona następnego taniego produktu , to że dają antenke za darmo to i przedłuzyli te promocje dalej to mnie nie dziwi wogóle , to zabiegi marketingowe żeby ludzie nie rezygnowali z zamówień .
A propo ceny 600zł to firma która sprzedaje przez internet w Polsce napisała jasno że dostawa dopiero we wrześniu a koszt wysyłki z Polski to wybacz napewno nie 20 euro :) , poza tym PCH a Xtreamer chipsety różne , z różnego przedziału czasowego więc jesli wychodzi nowy procesor DSP od innego producenta który ma być szybszy i wogóle super to chyba wg mnie powinien być bardziej energooszczędny czyli ma mniej sie grzać a jesli grzeje sie mocniej to tutaj od razu można spodziewać się że nic za darmo musi byc wykrecony fabrycznie wyżej żeby podołać temu co robi , tutaj można polemizować na temat czestotliwości taktowania , prędkości zastosowanych pamięci .

pozdrawiam

maxxio27
 

ziupo

New member
Z tą szybkością X póki co nie ma sobie równych więc nie wie wiem o co Ci chodzi. Wentylator, no cóż, zobaczę jaki będzie w 4 dostawie, ale w razie czego zamówię sobie jakiś wydajny, ale cichy (tak, to możliwe do zrobienia).
Problem z płytą główną został już rozwiązany. Napisał to sam Admin forum.
Xtreamer jest tylko jedna z firm wchodzących w skład całej spółki i nie można oceniać całej spółki po jednym produkcie jednej firmy. Zwłaszcza, że producent stara się wyeliminować wszytskie wady. Powiedz mi, który producent wymienił Ci wadliwą sztukew taki sposób w jaki robi to X? No który? Co najwyżej mogą zaoferować odebranie produktu przez kuriera, ale nei dostarczy Ci od razu nowego produktu, a X tak robi. Składasz reklamację i przywożą Ci nowy odtwarzacz, a tamten zabierają.
A dodatkow odo tych, którzy zamówili odtwarzacze z 1 serii dostana gratis wentylator wraz z instrukcją wymiany i to za darmo.

600zł + 20zł za kuriera, a ja dałem mniej niz500zł za wszystko [odtwarzacz, antenka i wysyłka]. A tutaj oni takze czekają na tą samą dostawę i ciekawe co zrobią jeśli nie dojdzie na czas :D Aha i nie zapominaj, że nie dodają gratis antenki. Pewnie powiesz: "niepotrzebna mi i tak", ale po co płacić za coś, co można mieć za darmo i potem to np sprzedać?

Eh co do chipsetów, to widzę, że mylisz pojęcia. Procek w X pracuje na nominalnej (natywnej) częstotliwości i jest obecnie najlepszym, chipsetem Realteka. Możesz go porównać do najnowszej Sigmy.
Aponadto w urządzeniu pracuje także dysk i jego też trzeba chłodzić.

Generalnie nie wiem po co na siłę szerzysz taką czarną propagandę. Nie chcesz - nie kupuj. Proste. Równie dobrze mógłbym jechać i to równo po WDTV albo PCH, a tego nie robię. Dlaczego? Nie jestem zawistny, ale wyrozumiały. Niestety odnoszę wrażenie, że ostatnimi czasy wyrozumiałość, cierpliwość i inteligencja to chyba cnoty nieosiągalne dla dziesiejszego społeczeństwa.
 

maxxio27

New member
Witam, słuchaj chodzi o szybkość z jaka chodzi sie po menu X-a , to zależy od tego jak jest zrobione menu .

poniżej przedstawie test z jednego forum niezależnego odnośnie X-a i PCH

Ogólnie CPU / wydajność pamięci: Xtreamer o 10% szybciej. Czego oczekiwać od różnicy w szybkości zegara (400 vs 300 MHz)?

Przepustowość sieci (odczyt danych z komputera przez przewodowe łącze Ethernet):

Samba:
Popcorn-100: 58 Mb / s (64% CPU)
Xtreamer: 51,2 Mb / s (69% CPU)

NFS (UDP):
Popcorn-100: 89,5 Mb / s (23% CPU)
Xtreamer: 94,6 Mb / s (80% CPU)

tylko że może nie wszyscy wiedza ze X działa z predkością procesora 450mhz :) co przy tej wydajności jaką reprezentuje sigma przy 300mhz ma sie nijak do 50% większego taktowania X-a , dlatego mamy głośny wentylator i dość duże chłodzenie jak na chipset tej klasy :)
Niestety jak to zwykle Realtek to praktycznie wszystko co zawiera te chipy -karty sieciowe , karty muzyczne ... etc, etc .... to chipy które wspomagane są oprogramowaniem korzystając z mocy procesora :( to tez tutaj po wynikach widac że interfejs sieciowy wykorzystuje moc jednostki centralnej do komunikacji po lanie , co tez przypuszczam ma znaczenie w odtwarzaniu filmików z Yotube , kiedy one niestety sie rwą i klatkuja .

Oczywiście wszystko jest kwestia wyboru jaki produkt wybierzemy osobiście podoba mi sie X i jego cena , gorzej z jego dostępnościa i niedopracowaniem technicznym .Dlatego póki co poczekam na dopracowanie tego sprzetu .

A propo wymian X-a , to dobry chwyt marketingowy , na tym to polega żeby użytkownik sie poczuł że firmie od której kupił towar na nim zależy itd . a z drugiej strony nie zastanawiałeś sie nad tym że oni wiedzą że ten towar ma wady i dlatego go tak wymieniają aby wyprowadzić z użytku sprzęt który był niepełnowartościowy albo z wadami fabrycznymi , robia to dlatego żeby żaden z użytkowników ich nie pozwał , bo jakby nagle zrobił sie szum wokół firmy to pozwy zbiorowe rozłożyłyby taką firmę na łopatki :) A firma ktora wymieniała sprzet na podobnej zasadzie to seagate :) zgłaszasz dysk na stronie , dostajesz RMA , wysyłasz do wa-wy do serwisu Seagate - a z Irlandii dostajesz z fabryki drugi dysk :)


pozdrawiam


maxxio27
 

ziupo

New member
Po 1 znasz architekturę tego chipsetu, że kierujesz się częstotliwością? To nie jest kluczowy argument.
Fakt, procesor X został zaprojektowany do odtwarzania filmów a nie łączenia się z internetem, ale jednak X radzi sobie z tym.

Mówisz o tym porównaniu czy jakimś innym: http://www.mpcclub.com/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=22279 ? To teraz podejdź do sprawy obiektywnie i po pierwsze zwróć uwagę na jakiej wersji firmware był robiony test [data] oraz czego tamten użytkownik nie skonfigurował.
To trochę tak, jakbyś próbował osiągnąć max prędkość auta na 3 biegu ;)


Rozumiem, że nie masz żadnych objekcji do reszty z wymienionych zalet X'a.
 

maxxio27

New member
Jaka może być architektura procesora do przetwarzania mediów ??:) Toż to nadal te same podstawy co każdy procesor DSP z przetwarzaniem równoległym , z dołożoną warstwą sprzetową-programową do obsługi HD a w przypadku tego procesora również do obsługi dvb-t czyli set-top-box , itd ..... napisałes wczesniej że ten wentylator ma służyc do chłodzenia dysku i owszem , ale jesli dysku nie montujemy do środka to czy nie powinien sie sam zwolnić do min ?


pozdrawiam


maxxio27
 

ziupo

New member
Niekoniecznie. Gdyby tak było, to po co byłoby to rozróżnienie na Sigme i Realteka? Widocznie "czymś" :hmm: się różnią i to "coś" decyduje o wyborze przez producentów sprzętu.
Myślę, ze tak, ale konstrukcja została tak, a nie inaczej zrobiona, że bez dysku pewnie i tak trzeba tak samo dmuchać na procesor. Zresztą dyski 2,5'' jednak tak bardzo się nie grzeją.
 
Do góry