Xtreamer (Media Player & Streamer)

ziupo

New member
Mam taką małą prośbę do użytkowników Xreamera.
Czy moglibyście sprawdzić jak [albo cz yw ogóle] Xtreamer radzi sobie z streamingiem ASF/ASX? Mam tu na myśli głównie materiały ze strony http://www.tvp.pl.
 

qqlek

New member
napisy

Witam
pytam bo nie znalazłem w temacie
czy napisy można płynnie przesuwać po ekranie?
chodzi mi o położenie/wysokość pod filmem,
bo w WD spaprali w ostatnim sofcie i po przesunięciu znikają
 

Luzman7

New member
ziupo napisał:
Oto fragmenty listu, który dzisiaj otrzymałem kilka godzin po złożeniu zamówienia:


To znaczy, że 25 zostanie wysłany z EU czy z miejsca produkcji do EU, a dopiero potem do mnie?
Eh 4 transza...

A na koniec jeszcze to:


Taa, ile razy już to słyszałem, mam nadzieję, że tym razem bycie beta testerem nie zakończy się fiaskiem [video K850i].
No, ale pożytek na pewno będą ze mną mieli, zwłaszcza jeśli sprzęt mi się spodoba ;)
Spoko ja też sie ciesze ......
Order Status: Awaiting Fulfillment
Order Date: 4th Aug 2009 @ 1:01 PM
Czyli rozumiem ze sobie panowie lecą w kulki bo 19-tego juz mamy a pisali ;
We will process your order for shipment on august 15th 2009 Delivery will take few working days after and will be handled with Courier Company.
No cóz juz nie wiem czy mam sie śmiac czy płakać :???: ...
 

pawel-t1

New member
Luzman7 - no to jedziemy na tym samym wózku, ja też zamówiłem 4, i tez dostałem info, że wyślą 15 i TEŻ mam ciągle awaiting fulfilment...Ciekawe, w którym raju podatkowym siedzi sobie teraz Xtreamer Sales Team :twisted:
 
Ostatnia edycja:

ziupo

New member
4 sztuki czy 4 sierpnia?
Nie wiem jak Wy, ale ja nie mam zamiaru wypisywać jakichś bzdur na forum X licząc na powazną i znaczącą odpowiedź ze strony producenta. Jedyny efekt w postaci szybszej wysyłki może przynieść bezpośredni kontakt z producentem a dokładniej działem wysyłkowym. Obecnie wiem, że X jest po raz kolejny intensywnie testowany i zmieniony zostanie wentylator.
Teraz wentylatory wymienia Mvix w Europie przed wysyłką do klienta końcowego, a nie o to chodzi przecież.
Ponadto zasilacz jest niedostosowany do angielskich parametrów prądu i odtwarzacze łapią bricka.
Ja cierpliwie czekam do 25, a potem albo w międzyczasie będę się z nimi komunikował.

Takie krzyczenie po nich na ich forum nic nie da, a przynieść może odwrotny skutek (tak samo jak nie przezywa się kelnera zanim nie przyniesie Ci zupy ;)).
 

Teodoryk

New member
pawel-t1 napisał:
Teodoryk - skąd takie info?

- The fan is loud. Ok, no surprise here, i read about it a lot in the forums but was hoping that my expectations where lower than what other users had so i could live with it. But. It's really noisy. Even on low. Have to think about modding it

Just did a test with a 1st and 2nd batch xtreamer. I thought the 2nd batch fan was loud (can hear it in a quiet room from 5 meters distance) but the 1st batch xtreamer sounds like a turbine The loudness of 2nd batch fan can be compared with the sound of an laptop running at full speed. The loudness of the 1st batch fan is absolutely not acceptable. I hope Xtreamer sends replacement fans to their first batch customers.

Well my fan (2nd batch) makes a high pitched noise, even when i install firmware 1.02, i guess i will be modding the xtreamer with the harddisk cooling fan, discussed in an other topic on this forum.

I've got a Batch 2 XTreamer. Didn't do much testing, but it was initially set on middle and loud. I set it to low and it was still loud (didn't change much). Firmware is 1.01.
Ridiculous enough so that I have no use for the device.

wystarczy??
 
Ostatnia edycja:

adimg19

New member
Ja dostalem Xtreamera 2 dni temu, wiec jesli ktos czeka na dostawe z drugiej partii to moze odetchnac z ulga, bo na dniach powinien sprzet dostac. Tylko sprzet dostarczy poczta, a nie kurier. Kurierem paczka dociera tylko do Niemiec.

Jak narazie kilka godzin zabawy i jestem bardzo zadowolony. WDTV, ktorego mam (juz niedlugo :p ) nie umywa sie do X'a

Co do wentylatora... rzeczywisice go slychac, ale spodziewalem sie, ze bedzie duzo glosniejszy. Zobaczymy czy w nocy bedzie mi przeszkadzal, bo X'a wykorzystuje tez jako NAS dla sciaganych, dzieki EeePC, torrentow :D
 
Ostatnia edycja:

ziupo

New member
adimg19 - Pozwól, że zadam pytanie: głośniejszy od X'a? Mam jeszcze małą prosbę, czy mógłbyś sprawdzić jak Xtreamer radzi sobie z streamowaniem materiałow z www.itvp.pl?

Teodoryk - Fakt, jest jeszcze uciążliwy, słyszałem, że niektórym kojarzy sie z dźwiękiem wydobywającym się ze starych TV [?]. Jednakże jest już prostszy sposób na wyciszenie: odwrócić na wwiewanie powietrza do obudowy. Oczywiscie trzeba go otworzyć żeby to zrobić, ale to najprostszy i najtańszy sposób na cichszy wentylator.
 

adimg19

New member
Masz na mysli Xboxa? Bo jesli tak to duzo cichszy, ale jak sie teraz wsluchuje to jest to dosc irytujacy, wysoki dzwiek... niezalezeni od ustawionych obrotow. Chyba jednak go jakos zmoduje, bo w nocy bedzie mnie wkurzal :p

Co do streamowania z itvp, to nie widze opcji dodania innych serwisow, poza tymi juz wprowadzonymi w firmware
 

drozol

New member
adimg19 napisał:
J Jak narazie kilka godzin zabawy i jestem bardzo zadowolony. WDTV, ktorego mam (juz niedlugo :p ) nie umywa sie do X'a
A mógłbyś troszkę rozwinąć temat "nieumywania". Tzn. interesuje mnie co (poza dodatkowymi wrażeniami generowanymi przez wentylator) jest lepsze w Xtreamerze w stosunku do WDTV ???
 

ziupo

New member
adimg19 napisał:
Masz na mysli Xboxa? Bo jesli tak to duzo cichszy, ale jak sie teraz wsluchuje to jest to dosc irytujacy, wysoki dzwiek... niezalezeni od ustawionych obrotow. Chyba jednak go jakos zmoduje, bo w nocy bedzie mnie wkurzal :p

Co do streamowania z itvp, to nie widze opcji dodania innych serwisow, poza tymi juz wprowadzonymi w firmware

Tak, chodziło mi o Xboxa [w domyśle 360].
To odwróć go tylko tak żeby dmuchał do, a nie z odywarzacza. Dźwięk powinien został w części wchłonięty przez obudowę, co lekko zniży dźwięk wentylatora.

A co do TVP, to chyba jedynie poprzez MediaJukebox to da się zrobić... a szkoda.
 

adimg19

New member
drozol napisał:
A mógłbyś troszkę rozwinąć temat "nieumywania". Tzn. interesuje mnie co (poza dodatkowymi wrażeniami generowanymi przez wentylator) jest lepsze w Xtreamerze w stosunku do WDTV ???

1. Działa jako NAS
2. Ma szybszy procesor
3. Na starcie masz siec przewodowa i bezprzewodowa, bez kombinowania z drogimi kartami i alternatywnym firmware
4. Bardzo szybkie menu
5. Szybkie przegladanie zdjec nawet o duzej rozdzielczosci
6. Dostep do danych na dyskach przez przegladarke internetowa i mozliwosc dodawania plikow przez nia plikow
7. Downmix do stereo ze zrodel dzwieku DTS

Narazie tyle przyszlo mi do glowy
 

matias2004

New member
Ciezka robota czytanie , post nr.55
Jesli chodzi o nieumywanie to wd tv mozna sobie darowac , nie wiem czy po roku od ukazania wd juz jest oficjalny release firmware czy dalej bety?
 

adimg19

New member
Oczywiscie, ze sa oficjalne, a ostatnio nawet dosc czesto sie ukazuja. Tyle, ze raczej poprawiaja bledy, bo ze wzgledu na chocby brak obslugi sieci, WDTV jest funkcjonalnie dosc mocno ograniczony
 
Do góry