XR-85X90K - konfiguracja

ABKK

Member
Witajcie. Dzisiaj zakupiłem XR-85X90K.
Przesiadłem się ze starego LG 32 całe.
Powiem kawał byka 🤪
IMG_7622.jpeg


Mam kilka pytań na szybko:

1. Co mam w nim ustawić oprócz podstawowych rzeczy jak wyszukanie kanałów czy połączenie internetu?
2. Jak go przetestować/sprawdzić czy nie posiada jakiś wad ukrytych lub defektów produkcyjnych?
3. Dokupiłem do niego pada PS5. Można jakoś zmienić domyślne ustawienia przycisków? (Czyli który przycisk do czego ma służyć).
Bo widzę w niektórych aplikacjach różnie te przyciski działają i ciężko się połapać.

IMG_7627.jpeg

4. Tak samo którym przyciskiem mam wywołać funkcje wyszukiwania głosowego?
5. Czy oprócz pada polecacie jeszcze coś typu klawiatura lub mysz?
 

luck76

Well-known member
A co z resztą pytań?
A co?
Uprzejmie dziękuję za grzeczne pytanie :)
Tak poważnie, musisz cierpliwie poczekać, nie każdy używa padów do sterowania tv.
Generalnie zasada prosta. Włączasz 1szy raz TV. Jak ogarniasz Google TV, to możesz kombinować a jak nie to lecisz z kreatorem - dokładnie tak jakbyś instalował system. Potem instalujesz interesujące Cię apki.
Warto zarejestrować TV co da Tobie bonus w Bravia Core. Na koniec ustawienie odpowiednich ustawień połączeń HDMI i kalibracja TV.
 

negathio

New member
Panowie, czy zamawiał ktoś z was i posiada kalibrację x90k? bez znaczenia na to ile cali. Ja mam akurat 65. Jeśli ktoś ma i chciałby się podzielić - odpłatnie - to zapraszam do kontaktu. Ja mam kalibrację profesjonalną którą ktoś się podzielił na tym forum w tamtym roku chyba ale do x90j i nie przekłada się dobrze na x90k.
 

marekDKL

New member
Ogromne dzięki za konfigurację obrazu 👍 Mam jeszcze jedno pytanie. Podczas oglądania treści w wysokiej rozdzielczości, momentami obraz nie jest zbyt płynny. Widoczne w szczególności podczas scen akcji np w serialu Wiedźmin. Pomogła edycja trybu kliszy oraz motionflow. Jest już OK, ale chętnie zerknę na ustawienia ruchu, kogoś kto ma to dopieszczone 😉
 

Hubertx

New member
Dzień dobry, Napisałem do Panów PW, ale napisze jeszcze tu prośbę o ustawienia / kalibracje dla 75X90K.
Będę wdzięczny.
pozdrawiam.
 
Do góry