Xiaomi Mi TV Stick

johnybiu

Member
Hej forumowicze,
Co powiecie na temat na Tv boxa od Xiaomi o nazwie Mi tv stick?
Czy to dobra alternatywa do streamingu w Tv bez Smart TV.
Oczywiście nie jest on potrzebny do niewiadomo jakiegoś ciężkiego użytkowania a do np. oglądania YouTube lub np. wppilot.
Chciałbym przeczytać wasze opinie na ten temat bo wiem też z internetu, że nie jest Mi Tv stick demonem szybkości.
A dlaczego akurat ten sprzęt bo u mojej mamy wisi Tv i nie ma już w nim Smart TV a wszystkie mi boxy są podstawkami ( oprócz Amazona)
 

Kirek50

Moderator
Bez reklam
Jeżeli masz dobry i mocny router WiFi to dla korzystania z Netfliksa, HBO GO, PrimeVideo i ewentualnie innych urządzenie jak najbardziej OK. Kodi też można wykorzystać, ale 1GB RAM daje o sobie znać.
 

Kirek50

Moderator
Bez reklam
W zasadzie ma służyć do VoD i w tym zastosowaniu się sprawdza. Podczas dwudniowych testów nie zauważyłem żadnych problemów z Netflix, PrimeVide, HBO GO (czasem problemy z uruchomieniem aplikacji, ale to charakterystyczne, bo HBO jakoś nie chce się popracować nad kodem i uruchomić więcej serwerów), VOD TVP, Player, Ipla.
 

johnybiu

Member
Bardzo dziękuję za wyczepujacą odpowiedź. Czyli podjąłem dobrą decyzję z rezygnacji Cyfry i korzystanie z wp pilot. Mam nadzieję że się to opłaci.
 

kola01

Well-known member
Bez reklam
Hej forumowicze,
Co powiecie na temat na Tv boxa od Xiaomi o nazwie Mi tv stick?
Czy to dobra alternatywa do streamingu w Tv bez Smart TV.
Oczywiście nie jest on potrzebny do niewiadomo jakiegoś ciężkiego użytkowania a do np. oglądania YouTube lub np. wppilot.
Chciałbym przeczytać wasze opinie na ten temat bo wiem też z internetu, że nie jest Mi Tv stick demonem szybkości.
A dlaczego akurat ten sprzęt bo u mojej mamy wisi Tv i nie ma już w nim Smart TV a wszystkie mi boxy są podstawkami ( oprócz Amazona)

Wszystkie Mi Boxy są problematyczne, kapryśne, przycinają się co jakiś czas, mają problemy z płynnością niektórych filmów na NETFLIXie (zależy od FPS filmu), nie chcą działać po uruchomieniu, wymagają bardzo silnego i stabilnego sygnału WiFi itp. W dodatku TV stick został wykastrowany z pamięci RAM i ma jej już nieprzyzwoicie mało co dodatkowo pogarsza i spowalnia jego działanie.
Ogólnie da się go użytkować o ile masz nieprzeciętną cierpliwość i potrafisz powstrzymać serię przekleństw pod jego adresem.
I nie spodziewaj się, że sytuacja się poprawi, że Xiaomi jakimiś poprawkami polepszy stabilność bo robią to już od wielu lat i jeśli coś naprawią to jednocześnie kilka innych rzeczy zepsują. Tak jest od wielu lat w przypadku Mi Boxa 4K/S a mi TV stick to dosłownie wykastrowana z pamięci i portów wersja "S".
Reasumując, jest on wart tyle ile kosztuje, czyli niewiele. Moim zdaniem szkoda nerwów. Kup sobie TV z wbudowanym dobrym smart TV (np. LG, Samsung), lub kup NVIDIę Shield TV i wrzuć między TV a ścianę. Pilot działa na BT, więc urządzenie nie musi "widzieć" się z pilotem.
 
Ostatnia edycja:

kola01

Well-known member
Bez reklam
FPS filmu i Netflix? Hmmm... Coś chyba kolega przekombinował myślowo :)

Chodzi o dopasowanie ilości klatek filmu z ustawieniami odświeżania. Netflix na Mi Boxach nie radzi sobie na tym polu i w średnio 1/4 - 1/3 filmów, na ruchomych scenach widać co chwilę szarpnięcia (np co 10 sekund). Nie wiem czy bardziej jest to wina NETFLIXA czy samego urządzenia ale np taka Nvidia Shield zdecydowanie lepiej sobie z tym radzi (u mnie wręcz całkiem dobrze), pomimo, że też jest na Android TV 9 i zapewne korzysta z tej samej aplikacji Netfilx.
 
Ostatnia edycja:

kristof11

Member
Kupiłem sticka dla mojej 7 letniej córki, ponieważ ma w swoim pokoju tv bez smarta. Używany jest głównie do Netflixa i Yotuba. Demonem szybkości to on nie jest, ale dla niej w zupełności wystarczy. Jest malutki, zasilany z usb, także załącza się razem z tv, nie zauważyłem aby się coś zacinało. Pilot bluetooth rewelacja. Od routera oddzielają go dwie ściany(jedna betonowa) i przedpokój, nie ma problemu z sygnałem. Ogólnie córka bardzo zadowolona. Widzę , że cena spada, pewnie za kilka miesięcy będzie go można kupić za stówkę
 

johnybiu

Member
Panowie a uciągnie to urządzenie IPTV? Bo ostatnio dużo o tym czytam i się zastanawiam nad tym rozwiązaniem. Czy wybrać inne urządzenie?
 
Ostatnia edycja:

arpiotom

New member
Xiaomi mi tv stick problem z ekranem

Xioami mi stick tv podłączony do tv Sony co jakiś czas podczas odtwarzania filmów (np. Netflix) powoduje niewłaściwe wyświetlanie na ekranie. Ekran staje się blady i niebieskawy. Pomaga wyłączenie sticka, ale i wyjęcie na chwilę z gniazda HDMI. Zmiana portu HDMI nie pomaga.***

Gdzie szukać przyczyny?***
 

kola01

Well-known member
Bez reklam
Rozumiem, że podłączasz sticka pod zasilacz, nie USB w TV. Jeśli nie to koniecznie podłącz zasilacz a jeśli tak, to możliwe, że stick Ci się gotuje. Problem był już opisywany na forum MI.
 
Do góry