Xiaomi Mi Box 4K

jacabad

New member
Mam jeszcze jedno pytanko wybrac starsza wersje Mi Box ktora podobno ma więcej kodeków dźwięku czy nowsza z literka S. Co proponujecie ktora wersja lepsza u mnie bedzie podlaczony przez HDMI do amplitunera a z ampli do plazmy Panasonica?
 

jacabad

New member
Witam zaczynam dopiero przygodę ze starszą wersją MiBox 4K zakupiłem Netfix za 43 zł i mam taki problem że na mojej Plazmie Panasonica w czasie oglądania właśnie filmu z Netfix są wyświetlane czarne pasy na górze i dole , czy można sie jakoś tych pasów pozbyć żeby oglądać film na całym ekranie Plazmy ?
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Dokładnie, ale tego oczywiście nie rób, bo to profanacja ; )
Tak właśnie wygląda "kino", oglądaj tak jak ustawa przewiduje i przewidział reżyser. Lata temu sporo dyskusji było na ten temat.
Jak powiększysz materiał wideo, to wykastrujesz część filmu.
Dlatego też kupuje się zawsze większe tv, szczególnie jak oglądamy głównie filmy. Dlaczego, to już wiesz.
 

farben

Member
Więcej ludzi zapewne ogląda filmy na tv niż w kinie ale nie, trzeba je robić w formacie kinowym, to jest dopiero profanacja bo zamiast podziwiać film podziwiasz w 1/3 czarne pasy...
 

jacabad

New member
Czy te czarny pasy które oglądając Netfix występują na wszystkich telewizorach czy tyko na niektórych, ponieważ gdzieś na jakimś forum czytałem że u niego nie występują czarne pasy jak ogląda Netfix a gdzieś indziej znowu mi napisali że mam starą Plazmę Panasonica dlatego mam pasy ?
 
Ostatnia edycja:

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Nic podobnego nie ma miejsca. Jeżeli masz tv 16:9, nie zmienialeś ustawień jakimś zoomem i masz 1:1, to będziesz miał dokładnie na ekranie, to co każdy z nas i tak jak reżyser nakręcił. Na Netflixie sporo jest serialów i wiele z nich masz bez pasów, ale już typowe filmy kinowe w większość są z pasami, czyli głównie 21:9.
Wszystko zależy od tego co dokładnie oglądasz, kilka różnych filmów i każdy może inaczej wyglądać.

Więcej ludzi zapewne ogląda filmy na tv niż w kinie ale nie, trzeba je robić w formacie kinowym, to jest dopiero profanacja bo zamiast podziwiać film podziwiasz w 1/3 czarne pasy...

Nie bardzo wiesz o czym piszesz. Format tzw. kinowy, to kilka formatów w tym 21:9.
Filmy nie są robione pod TV, a pod kina, ale i tutaj są wyjątki, ale to dłuższa dyskusja, która już zresztą byla obszernie opisywania na forum.

Gdybyś dysponował dużym ekranem projekcyjnym - najlepiej 21:9, a nie profanował seansów jakimś małym tv który nie ma nic wspólnego z kinem, to szybko przekonalbyś się, jakie wrażenia robi szeroki format.

Kiedyś stacje kastrowały film i wyświetlały na całym ekranie, głównie w czasach TV 4:3.
Miałeś co prawda na całym ekranie, ale nie miałeś pojęcia jak dużo tracisz z tego co chciał pokazać reżyser, a film to też ujęcia całego kadru, wszystko ma sens, każdy detal który był wykastrowany po bokach, w tym całe głowy. Filmy bardzo na tym traciły.

Problemem nie są pasy, a małe tv, ale poniekąd się zgadzam, filmy w 16:9 też fajnie się ogląda i wypełniają cały ekran naszych tv, chociaż ja osobiście wolę format przy seansach 21:9.
 
Ostatnia edycja:

farben

Member
Problem w tym że więcej ludzi ogląda filmy w tv niż w kinach więc nie wiem kto tu się powinien dostosować producenci filmów czy telewizorów :)

Wracając do tematu, w Netflixie będzie tak jak przewidział producent filmu, zrobiony do kina będzie miał pasy, zrobiony dla tv nie będzie miał.
 

kola01

Well-known member
Bez reklam
Możecie mi pokrótce powiedzieć, jak to jest w rzeczywistości z tym przycinaniem się Mi Boxa i koniecznością resetowania co jakiś czas?

Potrzebuję coś sprawdzonego dla rodziców z obsługą głównie Netflixa, czasem YT, TVP VOD i może kiedyś HBO Go. Wszystko max w FullHD i dźwiękiem Stereo.

1. Czy przy takich zastosowaniach są jakieś problemy?
2. Czy filmy jak i samo menu działają płynnie?

Potrzebuję niedrogie urządzenie w stylu "podłącz, ustaw i zapomnij" bo rodzice nie ogarniają techniczne sprzętu i będą co chwilę dzwonić, że coś im nie działa a ja nie zawsze mogę podjechać.
 
Ostatnia edycja:

radioaktywny

New member
Boxa mam od dwóch lat. Wersje 4k - przedliftową. Używam do Netflixa, YouTube, Kodi i TVP VOD. Telewizor Plazma Panasonic FHD i amplituner Yamaha.
Żadnych problemow. Wszystko chodzi płynnie.
 

farben

Member
Możecie mi pokrótce powiedzieć, jak to jest w rzeczywistości z tym przycinaniem się Mi Boxa i koniecznością resetowania co jakiś czas?

Potrzebuję coś sprawdzonego dla rodziców z obsługą głównie Netflixa, czasem YT, TVP VOD i może kiedyś HBO Go. Wszystko max w FullHD i dźwiękiem Stereo.

1. Czy przy takich zastosowaniach są jakieś problemy?
2. Czy filmy jak i samo menu działają płynnie?

Potrzebuję niedrogie urządzenie w stylu "podłącz, ustaw i zapomnij" bo rodzice nie ogarniają techniczne sprzętu i będą co chwilę dzwonić, że coś im nie działa a ja nie zawsze mogę podjechać.

Nie ma problemów z płynnym działaniem o ile się MiBoxa nie usypia z pilota. Jeśli ma się w miarę nowy telewizor to trzeba włączyć w ustawieniach wszystkie opcje od HDMI CEC i nie powinno być problemu z usypianiem i wybudzaniem. Ja mam dość stary i o ile CEC usypia boxa to nie wybudza go poprawnie dlatego nie wyłączam go w ogóle.

Apki Netflix, HBO Go, TVP, Ipla, Player, YT działają bez problemów choć jeśli chodzi o YT preferuje Smart YouTube TV bo nie ma tam reklam :)
 

slawkor

Member
Bez reklam
Ja mam podpiętego i usypiam. Po wybudzeniu tylko chwile muszę zaczekać aż się zaloguje np. do Youtube i wszystko śmiga.
Używam do Netflix Youtube itp. oraz filmy z dysku sformatowanego w ntfs 1tb.
Wszystkie filmy chodzą bez problemu. Odtwarzam Archosem + kodeki. Wczytuje nawet opisy i okładki.
Można też Kodi-m, ale jakoś Archos mi lepiej leży. CEC on.
Model 4s. Mam od paru miesięcy.

Porównując do Shielda Nvidii jak dla mnie chyba tylko (dla niektórych) aż brak obsługi Atmos i DTS X.
Jeśli ktoś nie gra lub nie potrzebuje tych "ficzerów" to cena 3 razy mniejsza.
 
Ostatnia edycja:

kola01

Well-known member
Bez reklam
Dzięki koledzy za info.


Nie ma problemów z płynnym działaniem o ile się MiBoxa nie usypia z pilota. Jeśli ma się w miarę nowy telewizor to trzeba włączyć w ustawieniach wszystkie opcje od HDMI CEC i nie powinno być problemu z usypianiem i wybudzaniem. Ja mam dość stary i o ile CEC usypia boxa to nie wybudza go poprawnie dlatego nie wyłączam go w ogóle.

Apki Netflix, HBO Go, TVP, Ipla, Player, YT działają bez problemów choć jeśli chodzi o YT preferuje Smart YouTube TV bo nie ma tam reklam :)

Ale mam go nie wyłączać pilotem, tzn. poczekać aż się sam wyłączy/uśpi po wyłączeniu TV (w TV jest HDMI CEC)? Czy niech sobie cały czas działa, nawet po wyłączeniu TV?
 

farben

Member
Dwie opcje: albo nie usypiać, wyłączyć usypianie w ustawieniach albo włączyć HDMI cec wszystkie opcje w ustawieniach i przy wyłączeniu tv, box będzie się z automatu usypiał.
 

kola01

Well-known member
Bez reklam
Dwie opcje: albo nie usypiać, wyłączyć usypianie w ustawieniach albo włączyć HDMI cec wszystkie opcje w ustawieniach i przy wyłączeniu tv, box będzie się z automatu usypiał.

Ale tak się zastanawiam, jaka to jest różnica, czy box zostanie uśpiony przez pilota czy przez TV?
 

mamil_km

New member
Kupiłem tacie i z obsługą sobie radzi. Czasem box mu zwalnia ale robi "hard reset" - listwą zasilającą ;) i box znów śmiga, więc żadna trudność w obsłudze nawet jak się zawiesi czy zwolni. Wtyczka z gniazdka i znów działa jak należy.
 

kola01

Well-known member
Bez reklam
Kupiłem tacie i z obsługą sobie radzi. Czasem box mu zwalnia ale robi "hard reset" - listwą zasilającą ;) i box znów śmiga, więc żadna trudność w obsłudze nawet jak się zawiesi czy zwolni. Wtyczka z gniazdka i znów działa jak należy.

Pewnie też można wybrać opcję "uruchom ponownie", zwłaszcza gdy dostęp do boxa jest utrudniony.
Swoją drogą, ciekawe z jakiego powodu box chodzi dobrze a później się zmula. Za mało RAMu i za dużo aplikacji uruchomionych w tle? Używając tylko NETFLIXA też można go zmulić?
 
Do góry