Xiaomi laser 4k

Wyrwiząb

New member
Hej
Od miesiąca mam ten projektor, jest genialny. Jakość obrazu przerosła moje oczekiwania, ale do rzeczy.
Nie wiem czy wszystkie projektory ust tak mają, ale brakuje mi regulacji tzw lens shift.
Chciałbym cały obraz opuśćić około 30cm w dół, a nie widzę tej opcji. Mam menu i instrukcję w naszym języku, ale nie ma tam wzmianki o tym. To normalne?
 

Spili

Klub HDTV.com.pl
VIP
Niestety nie mają lasery tego :(
Od 2 tygodni mam Optomę Cinemaxa P2 i też mi tego brakuje...
 

Wyrwiząb

New member
Hej
Około 120”. Ściana pomalowana farbą tikkurila. Przez około miesiąc testowałem różne wielkości obrazu, w końcu ustaliłem dobry dla mnie, okleiłem taśma wyświetlony obraz testowy i pomalowalem
 

sham4n

New member
Hej
Od miesiąca mam ten projektor, jest genialny. Jakość obrazu przerosła moje oczekiwania, ale do rzeczy.
Nie wiem czy wszystkie projektory ust tak mają, ale brakuje mi regulacji tzw lens shift.
Chciałbym cały obraz opuśćić około 30cm w dół, a nie widzę tej opcji. Mam menu i instrukcję w naszym języku, ale nie ma tam wzmianki o tym. To normalne?


Hey! A jaki ekran używasz? Próbowałeś może jak sprawuje się z konsolą? Ponoć ma duży input lag.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
 

Spili

Klub HDTV.com.pl
VIP
Optoma ma input lag na poziomie 60ms
Xiaomi ma niestety dużo wyższy.
Stąd u mnie wybór padł na droższy projektor pod granie na PC
 

sham4n

New member
Optoma ma input lag na poziomie 60ms
Xiaomi ma niestety dużo wyższy.
Stąd u mnie wybór padł na droższy projektor pod granie na PC


Tez tak czytałem właśnie, a ps5 w planach...
A gdzie kupowałeś ekran? Można go kupić w Polsce? Coś nie widzę...

I jak z dźwiękiem w tej optomie? Daje radę?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
 

Spili

Klub HDTV.com.pl
VIP
Ja ekran kupiłem od naszego forumowicza. On kupował 2 szt w na tej stronce.
Zero problemów z transakcją i transportem.

Dźwięk jak to z soundbara. I to małego. Na upartego da radę. Dźwiękowego kina domowego po nim jednak nie oczekuj. W sumie po po żadnym projektorze tego nie oczekuj :)
Ja go mam podpiętego pod ampli i potem idzie na 5.1 więc wcale nie używam głośników z projektora.
 

sham4n

New member
A masz porównanie ze zwykłym projektorem 4K na ekranie rozwijanym?

I czy może namierzałeś jakieś ekrany dla ust w Polsce? Glownie będę korzystał wieczorami wiec wydaje się, ze takiego super mi nie trzeba...


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
 

Spili

Klub HDTV.com.pl
VIP
Nie. Takiego porównania nie mam...
Szukałem w PL ale niczego nie namierzyłem.

Zwróć uwagę żeby ekran nie był biały.
Bo projektor na czarno Ci nie zaświeci :)
Przy moim szarym ekranie też jeszcze bym się przyczepił do ciemnych scen...

Chyba że jesteś z okolic Śląska/Zagłębia to możesz od mnie wpaść i sobie obejrzeć jak to świeci...
 

sham4n

New member
Pojawił się pomysł wykorzystania innego pokoju z duża ścianą :) cała biała w gładzi, wydaje się równa... ewentualnie farba tikurilla do ekranów w przyszłości... badales może temat?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
 

Spili

Klub HDTV.com.pl
VIP
Nie badałem...
Ale na pewno odradzam białe tło pod Laser UST.
I mnie też się wydawało że mam dobrze położoną gładź :)
 

Stratoss

Member
Bez reklam
Na najtańszy - to szkoda wyrzucać kasy...bo żeby się cieszyć dobrym obrazem to nie wystarczy kupić byle co.


stopka:
Sony KD85-ZG9:rolleyes:, Denon AVC-X6700H + Monster Power MPA-3250 + Emotiva XPA-7gen 2 + VELODYNE DD 15 plus, Pioneer UDP-LX800. Apple TV4K. Projektor JVC RS2 - Adeo tensio professional pro 110",Monitor Audio-Platinum PL 300 + Platinum PLC 350 + SVS Ultra surround + GX100 + 4 kolumny sufitowe Dali Phantom H-80. Kable do kolumn: QED Genesis Silver Spiral, Chord Odysey 2. Kable HDMI Purelink 8K+ Magic Link.Kable rca:Qed Signature Audio S. Listwy przepięciowe: Monster Power HTS5100 + HTS1000x2. Kable sieciowe: Monster Powerline 400, OyaideTunami, Furutech FP-3TS20
 
Do góry