XH9505 Problem udostępnianie ekranu

pawel_krakow

New member
No i stało się. Kupiłem Sony XH9505. Ekran jest dużo czystszy od Q90 T i nie ma praktycznie DSE (ma trochę) i nie widać tego na meczach. Niestety nie działa od samego początku udostępnianie ekranu z telefonu na Androidzie oraz z komputera na Windows. Udostępnianie ekranu z IPhone działa błyskawicznie. Macie jakieś pomysły co z tym zroboc? TV zaktualizowałem do najnowszej wersji softu, czyściłem pamięć podręczna itd. i dalej nic..... no dramat jakiś żeby nowy TV miał takie problemy. Z góry dziękuje za pomoc.
 

daroquaresma

Klub HDTV.com.pl
VIP
Próbowałem na xh90 i też problem z połączeniem, w momencie przesłania obrazu na sekundę ekran TV się ściemnia i potem wraca do menu a w laptopie info że nie udało się połączyć....
 

pawel_krakow

New member
Posiedziałem nad tym trochę i słabo mi trochę. Opis Sony w ich wsparciu: If Screen Mirroring is not shown in the input menu, your TV does not support Screen mirroring. Connectivity with all Miracast compatible devices is not guaranteed.
Moim zdaniem to jest tragedia żeby w TV za tyle kasy wykastrowali opcje udostępniania ekranu laptopa....Udało mi się również znaleźć połowiczne rozwiazanie, czyli połączenie laptopa z siecią WiFi Direct telewizora wpisując hasło z TV. Problemem jest wtedy brak internetu w laptopie i jedyna opcja na udostępnienie ekranu to przeglądarka Chrome -> funkcje -> prześlij -> następnie wyszuka TV i pozwoli udostępnić okno przeglądarki lub pulpit.....
Niepojęte jest do dla mnie żeby zrobili tylko wsparcie dla urządzeń Aple - jest opcja AirPlay w inputs a zabrali sobie z flagowego modelu screen mirroring dla Windowsa....
 
Ostatnia edycja:

pawel_krakow

New member
Rozwiązanie z chromecastem to właśnie to przy użyciu przeglądarki chrome.... ale wtedy nie ma laptop połączenia z siecią wifi bo jest połączony przez wifi direct z TV.... Kolejna rzecz w tym TV to non stop świecąca się dioda mikrofonu.... wyłączenie jej to wielki jeden dramat...Kombinacja alpejska.... Ogólnie telewizor średni jak na cenę w polskich sklepach. Flagowiec powinien prezentować wyższy poziom.
 

czepson

New member
No i stało się. Kupiłem Sony XH9505. Ekran jest dużo czystszy od Q90 T i nie ma praktycznie DSE (ma trochę) i nie widać tego na meczach. Niestety nie działa od samego początku udostępnianie ekranu z telefonu na Androidzie oraz z komputera na Windows. Udostępnianie ekranu z IPhone działa błyskawicznie. Macie jakieś pomysły co z tym zroboc? TV zaktualizowałem do najnowszej wersji softu, czyściłem pamięć podręczna itd. i dalej nic..... no dramat jakiś żeby nowy TV miał takie problemy. Z góry dziękuje za pomoc.

Cześć, miałem ten sam problem w moim Sonym XF9005. Rozwiązaniem okazała się zmiana częstotliwości pracy routera Wifi UPC z 2.4/5GHz na domyślne 2.4GHz. Wyłącz kompletnie to pasmo 5GHz i powinno pomóc :) Z dobry rok szukałem na to rozwiązania i metodą prób i błędów udało się.
 

gidyja

New member
Najprościej to przez przeglądarkę Chrome tam masz wybór co udostępnić i to działa przyzwoicie bo przez wifi direct jest różnie.

Wysłane z mojego VOG-L29 przy użyciu Tapatalka
 

pawel_krakow

New member
Teraz już nie działa mi przez przeglądarkę chrome nawet...w tym modelu nie ma w ogóle screen mirroring także w jaki sposób mam się połączyć jak laptop? w ogóle nie wykrywa TV i tylko można się łączyć z TV prze wifi direct choć teraz nawet przez ta opcje nie przesyła obrazu ani nic.... w menu imput jest tylko do wyboru AirPlay i telefon iPhone przyślą obraz w sekundę a z laptopem nie ma opcji...
 
Ostatnia edycja:

gidyja

New member
Jeśli wcześniej działało Ci przesyłanie przez Google chrom a teraz nie to coś jest nie tak, może trzeba zrobić factory reset. Jeśli chodzi o screen mirroring to tu jest różnie u mnie na 6 urządzenia 2 mają problem. Z tym że ja mam model 65 xf9005.

Wysłane z mojego VOG-L29 przy użyciu Tapatalka
 

pawel_krakow

New member
Wcześniej Sony w menu inputs miało screen mirroring jako jedno ze źródeł fabrycznej aplikacji bez problemu laptop na Windows się łączył. Odpowiedz Sony w tym temacie jest jednoznaczna „ If Screen Mirroring is not shown in the input menu, your TV does not support Screen mirroring.” XH jest z tego wykastrowany i ma tylko AirPlay. IPhone działa błyskawicznie. Nie mam niestety MacBooka ale zapewne z niego tez jednym kliknięciem by obraz został wysłany. Trochę nie mogę tego pojąć dlaczego Sony tak to rozwiązało. Jakby wszyscy mieli tylko urządzenia Apple....
 
Ostatnia edycja:

gidyja

New member
Dla tego mając do wyboru w tej samej cenie model XF i XH wybrałem starszy lecz sprawdzony model, widać Sony idzie śladami niektórych producentów i zamiast polepszać pogarsza produkty.

Wysłane z mojego VOG-L29 przy użyciu Tapatalka
 

marpoz

New member
Aż sprawdziłem na moim 65xh9505 i udostępnianie ekranu z Androida - Galaxy S9+ działa bez problemu. Najnowszy firmware z AppleTV, telewizor podpięty kablem do LAN, telefon w tej samej sieci po WiFi. Z maca i iPhone też bez problemów.
 
Do góry