Xh90 - brak komunikatu "brak sygnału"

can5ona

New member
Witajcie.

Kupiłem Xh90. Dziwna sprawa. Mam 4 urządzenia podłączone przez HDMI. Dekoder telewizji, Smart boxa, Nintendo switch oraz ps4. Kiedy wybieram na pilocie lub z menu (home) telewizora "input" i wybiorę sobie np ps4 (i jest ono wyłączone), to raz pojawia się komunikat "brak sygnału" i jakaś wzorzysta tapeta a raz nie. Jeżeli się nie pojawi, to ekran jest po prostu czarny (ale tv działa). Po określonym czasie nie pojawia się też ustawiony przeze mnie wygaszacz ekranu. Nie rozumiem dlaczego komunikat o "braku sygnału" nie pojawia się zawsze, kiedy powinien. Np wczoraj pojawiał się tylko na 2 z 4 HDMI, a dziś nie pokazuje się na żadnym. Problem jest dla mnie o tyle poważny, że mam w domu zapominalskich i np. wyłączą konsolę, zapomną wyłączyć tv i nie widze napisu "brak sygnału", więc nawet nie wiem, że tv nadal działa.

Dodatkowe info: po wybraniu odpowiedniego HDMI i uruchomieniu danego urządzenia (np ps4) działa ono prawidłowo.

Na telewizorach innych marek po wyłączeniu tv jest np czerwona dioda pod ekranem. Tutaj czy telewizor jest włączony, czy nie, to dioda nie świeci. Miga tylko w momencie, gdy korzysta się z pilota.
 

SEBOL74

Member
Bez reklam
Bo ten tv nie ma diody typu "stand by". A odnośnie braku sygnału zrób twardy reset (przytrzymaj parę sekund przycisk "power"). Tv się ponownie uruchomi zachowując bieżące ustawienia. I zobacz czy to rozwiązało problem.
 

can5ona

New member
Testowałem jeszcze wczoraj.
Po wspomnianym wyżej restarcie wszystko wraca do normy, ale jakby to nazwać hmmm jednorazowo.
Po restarcie i przejściu na każde HDMI (kiedy urządzenia są wyłączone), pojawia się napis "brak sygnału" i tapetka. Niestety po przejściu na dane HDMI drugi raz, napisu już nie ma. Dodatkowo widzę, że jak zrobię restart, włączę dane HDMI (i widzę "brak sygnału"), następnie włączę dane urządzenie, pojawi się z niego obraz, a następnie wyłączę je, to "brak sygnału" już się nie pojawia. Znalazłem wpis na Reddicie, w którym ktoś napisał, że to jedna z rzeczy, którą zepsuła ostatnia aktualizacja. Wcześniej podobno nie było takiego problemu. Biorąc pod uwagę, że ostatni update był w lutym - nie wiem, czy w ogóle to jeszcze naprawią.

Pozostaje mi jeszcze znaleźć kogoś, kto ma ten sam model i mi potwierdzi, że u niego ten problem także występuje. Będę wtedy przynajmniej wiedział, że to wina softu, a nie mojego egzemplarza XH90.
 

can5ona

New member
Tak - mam gwarancję. Jednak to jedyny problem, jaki mi doskwiera. O ile to problem. Znalazłem info, że to wina softu. Podobno w poprzedniej wersji to nie występowało.
 

j@j

Member
mam tak samo,tzn.tak oglądam tv satelitarną wyłączam tuner i jest ciemny ekran dopiero muszę przełączyć na naziemna lub wyłączyć tv,a przed aktualizacja działało to dobrze bo pokazywało się info o wyborze źródła i ta tapeta a teraz nic.
 

j@j

Member
Kontakt do czego/kogo i co na odległość coś mi pomoże nie sadze,musi wyjść poprawka softu i tyle.
 

Michu30

New member
Ja np ze swoim telewizorem nie mam problemu po ostatnich aktualizacjach tv działa bardzo dobrze. fakt faktem po uśpieniu ps4 czyli w trybie czuwania konsoli też nie wyświetla mi się monit o braku sygnału ale ja już się przyzwyczaiłem.
 

j@j

Member
Też się przyzwyczaiłem do tego bo nic się innego nie zrobi,a nie będę szukał bo i tak nic nie znajdę:)
 

Michu30

New member
Jeszcze tylko brakuje aktualizacji z tym VRR i ALLM i będzie super oby sony ją w końcu udostępniło. W Sumie na ps5 też jeszcze tych opcji nie ma więc myślę ze niebawem się pojawią.
 

conqest

Well-known member
Bez reklam
A ja czytając zagraniczne fora obawiam się że może być z tym problem.


Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka
 
Do góry