XF 9005 - hdmi uhd

Pawelook

New member
Hej;
Kupiłem, przyszedł i juz mnie wk.. Panowie jak włączyć w tym tv obsługę UHD/HDR na portach hdmi 2 i 3. Nie ma tego w ustawieniach - ja nie znalazłem w każdym razie. Tv się zaktualizował więc może Sony to wypie.... Czy faktycznie tylko porty 2 i 3 obsługują 4k hdr?
pzdr
 

niu101

New member
Nie chcę zakładać nowego tematu, dlatego piszę tutaj

Czym się różni zakres sygnału wideo HDMI pełny od ograniczonego? Poczytałem trochę w necie, ale czy to jest ok, że po podłączeniu ps5 do portu HDMI3 gdy wybiorę zakres ograniczony to mam piękna czerń, a jak pełny to jest czerń jest szara ? Dodam, że w ustawieniu TV mam ustawiony ulepszony format.
 

abovePL

New member
Nie chcę zakładać nowego tematu, dlatego piszę tutaj

Czym się różni zakres sygnału wideo HDMI pełny od ograniczonego? Poczytałem trochę w necie, ale czy to jest ok, że po podłączeniu ps5 do portu HDMI3 gdy wybiorę zakres ograniczony to mam piękna czerń, a jak pełny to jest czerń jest szara ? Dodam, że w ustawieniu TV mam ustawiony ulepszony format.
a jak w konsoli? Tam daj na auto i sama się ustawi pod TV. HDR i WCG wymagają rozszerzonego zakresu HDMI inaczej nie będą działać.
 

niu101

New member
Zrobiłem sobie test, w konsoli ustawiłem pełny zakres, w tv również i lipa, następnie w konsoli automatyczny w tv pełny i też lipa. Jedyna opcja jaka działa to np pełny bądź automatyczny na konsoli i ograniczony bądź automatyczny (ale pewnie wtedy wybiera ograniczony) na tv.
Nie wiem czy to coś z tv czy po prostu tak ma być. Zastanawia mnie tylko w takim razie po co jest ten pełny zakres skoro jeśli go ustawię zarówno na ps5 czy na dekodrze C+ 4K czerń jest szara
 

ralfik77

Member
Bez reklam
Chodzi o zakres odcieni szarości nie wcg i HDR.
Pełny jest dla komputerów z odpowiednimi kartami graficznymi.
Normalnie używa się ograniczonego.
 
Do góry