XE9005 - czyszczenie ekranu

dzb

New member
Witam,
czym czyścicie ekrany w swoich TV Sony?
Próbowałem dziś ściereczki z mikrofibry i takiego płynu, ale doprowadza mnie to do szewskiej pasji.
Aplikuję najpierw niewielką mgiełkę płynu na ściereczkę, a później ścieram kawałek ekranu, a następnie zanim wyschnie wycieram drugą mikrofibrą (suchą).
Mimo to zostają smugi widoczne w świetle latarki.
Jest coś lepszego?
Chodzi mi o środki i technikę :)

Pozdrawiam.
 

bogdan_kr

Member
Bez reklam
W moim przypadku nie jest to ani Soniak, ani LCD, ale sprawdza się woda z octem. Prawdopodobnie spróbowałbym ją najpierw na jakimś starym komputerowym ekranie. Chyba, że ktoś inny potwierdzi, że sprawdza się to (i jest bezpieczne) także w przypadku LCD :)
 

zxxxz

New member
Mam taką sprawę, na moim 55 xe9305 widać to na czarnym ekranie pod pewnym kątem i światłem. Jakiś 1-2 centymetry od ramek TV w koło ekranu jest takie (niby takie chmurki) na szerokość 2 centymetrów. Nie jest to jakoś mocno widać trzeba się pod pewnym kątem przypatrzeć. Gdy był gościu z serwisu w sprawie innej usterki, i mu to pokazałem to mi powiedział, najpierw spytał czym myję ekran, gdy mu powiedziałem że jakimś specjalnym płynem kupionym w Saturnie, że to jest wina tego płynu, a telewizor mam myć samą wodą. Czy to jest prawda i te plamki w koło TV są normalne, przy włączonym TV ich nie widać tylko jak jest czarny ekran
 

Wiesiek19

Active member
Bez reklam
Nie raz już był temat wałkowany odnośnie czyszczenia ekranów.
Dobra ściereczka z mikrofibry plus woda. Ściereczkę zwinąć w wałek i potrzymać kilkanaście sekund nad parującym czajnikiem. Tak wycierać ekran i powtarzać aż do skutku. Wszelkiej maści dedykowane płyny zostawiają smugi. Robię tak ze swoją plazmą od lat i żadnych smug i plam.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Tak jak Kolega wyzej napisał... woda jest najbezpieczniejsza.. tak naprawdę na 100% człowiek nie jest pewny co oni w te ala środki, które można kupić w marketach dodają..
 

Lukiusa24

New member
Panowie przecierz sa specjalne srodki do czyszczenia ekranow . ja osobiscie uzywam cos takiego.Dziala swietnie. Zero smug.
 

Attachments

  • Screenshot_2018-01-08-20-06-45.jpg
    Screenshot_2018-01-08-20-06-45.jpg
    6,7 KB · Wyś: 82

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Uwierz mi na słowo jeśli coś stanie się "powłoce" ekranu po zastosowaniu jego, to Producent zwali winę na ten środek...
 

Beno111

New member
Panowie przecierz sa specjalne srodki do czyszczenia ekranow . ja osobiscie uzywam cos takiego.Dziala swietnie. Zero smug.

Ja też używam ściereczek do lcd i do oleda,co prawda do sucha wycieram miękką szmatką podobną do irchy .
Należy tą czynność wykonać dwa razy i nawet ,,latarka" nie odnajdzie smug.
Kupuje je w euro ag.. za 13zł
 
Do góry