XD9305+Fidelio B8 = lipa ?

MichalTJE

New member
Cześć wysłałem wczoraj zapytanie do SONY...

Posiadam od ponad roku zestaw XD65''9305 + soundbar Philips fidelio B8...
urządzenia połączone ze sobą poprzez HDMI ARC
przez ponad 12 miesiecy nigdy nie było problemu z połączeniem... po update TV do Androi7 średnio 5 razy w tygodniu mam problem z połaczenie audio pomiedzy wspomnianymi urządzeniami... wymianiałem kable podłaczałem sounbara do innego TV... nic z tego wszędzie chodzi natomiast ma bardzo duzy problem z xd9305... nie wiem co zrobić działania uzależnione jest od widzimisie TV... 7 razy połaczy a 15 razy muszę wszystko rozłaczać kombinować... i cały czas widnieje na ekranie komunikat: System audio został podłączony. W razie braku dźwięku podłącz system do portu HDMI 4/ARC. kurde TV za 12 tysi audio za 5 tysi i lipa ... proszę o jakieśwskazówki w tym temacie ....nadmianiam wszystko sprawdziłem. ustawienia>zew. wejścia>format sygnału >hdmi 4/arc dałem na ulepszony format,,, nic to nie daje... nie wiem gdzie popełniam błąd naprawdę w zyciu nie prosiłem o pomc w temacie Tv ale teraz mi już ręce opadły...
do TV mam podłączony dysk zewnętrzny oraz zwykły tuner nc+
P.S. oczywiście jak podłacze kablem optycznym i przełacze sounbara na optical jak najbardziej leci dźwięk ... ale myslę ze nie o to chodzi bo odczuwalna jest róznica pomiedzy optical a hdmi 4/ARC


otrzymałem dziś info:

Proszę o weryfikację, czy po aktualizacji telewizora do systemu Android Nougat nie została utracona kompatybilność pod kątem Bravia Sync z którymkolwiek z podłączonych urządzeń (dekoder lub soundbar). Aby to sprawdzić należy sprawdzić listę podłączonych urządzeń w ustawieniach Bravia Sync. Jeśli któreś z urządzeń nie będzie już kompatybilne to konieczne będzie skorzystanie z przewodu optycznego.

kurde sprzety z 2016 roku i ??? niekompatybilne?
mam do was prośbę czy ma ktoś mozliosć sprawdzić takie połączenie ?
szczególnie Fidelio B8 czy współgra z Bravia Sync
będę wdzięczny
dzieki
michał.
 
Do góry