Xbox one s i dźwięk dd i dts

donsalieri

Active member
Bez reklam
Otóż zakupiłem ww konsolę i zastanawia mnie jeden zaistniały fakt.
Konsola podłączona do TV przez HDMI a do Ampli optykiem.
Do konsoli podpięty dysk z plikiem mkv dolby digital.
W konsoli -opcja dźwięku optykiem można ustawić albo Dolby digital albo DTS.
Ustawiam Dolby digital i ampli pokazuje mi prawidłowo że odtwarzam plik dolby digital.
A jak przestawiam w konsoli na dźwięk DTS to ampli pokazuje mi że odtwarza plik DTS - mimo iż jest to ten sam plik nagrany w formacie Dolby digital.
Dźwięk jest ok ale zastanawia mnie fakt że Ampli nie rozpoznaje pliku w formacie dolby?
 

Rafal7

Banned
Dziwna sprawa.
Ciekawe czy to nie jest oszustwo ze strony Xboxa.
Podoba sytuacja jest w tv samsunga, podasz mu np stereo, na optycznym ustawisz Dts Neo 2.5 a ampli pokazuje jakby dostawał prawdziwy Dts, a to nie prawda.
 

donsalieri

Active member
Bez reklam
O to właśnie chodzi. też jakoś dziwnie mi to wygląda ze strony Microsoftu że mając grę czy plik w dowolnym formacie konsola i tak "wyda z siebie" dźwięk jaki sam sobie wybierzesz -
Czyli Dolby digital lub DTS.
Chyba zapytam u źródła ciekawe co odpowiedzą
 

Rafal7

Banned
Jakby film był w Dts i dd, a Ty byś w trakcie filmu zmieniał sobie ścieżkę to na ampli powinno być tak samo.
Ale gdy zmieniasz ścieżkę na Dts to nie powinno być DD nawet przy ustawieniach na wyjściu na DD.
 

Rafal7

Banned
Sam jestem ciekaw.
A jest opcja auto na wyjściu optycznym?
Sprawdź może jeszcze jak jest po Hdmi podpiętym do ampli.
 

dzierbiaty

New member
A u mnie troszkę inny problem. Xbox one s podpięty hdmi do ampli. Podczas grania ampli gra pieknym dźwiekiem 5.1. Ale jak odtwarzam z konsoli YouTube to mam tylko dźwięk na frontach, centralnym i subie. Puszczając testy dźwięku przestrzennego z YouTube dźwięk który powinien być odtwarzany poprzez kolumny surround jest odtwarzany przez fronty. Podczas odtwarzania ampli automatycznie przestawia się w Multi Ch stereo
 

skaven1495

New member
Lipa z tym Xboxem, albo ja jestem za głupi, żeby to ustawić. Obecnie testuje Netflixa i nijak nie mogę uzyskać takiego efektu, żeby amplituner sam przelaczyl się na dźwięk przestrzenny. Albo jest zawsze DTS, albo DD, albo nie ma dźwięku przestrzennego, a powinno być chyba tak, że ampli sam wykrywa jaki rodzaj dźwięku jest aktualnie odtwarzany w zależności od materiału, który jest włączony . Myślałem też, że w Onkyo 656 jest już Netflix wbudowany, ale nie ma. Podobnie jak Google Cast, które miało być, a nie ma. Chyba dokupie po prostu Chromecasta do tego Netflixa - będzie wygodniej...

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka
 

kosmita

New member
Po dzisiejszej aktualizacji w menu blu-ray ukazała się dodatkowa opcja (dekoduj dzwięk za pomocą zewnętrznego urządzenia) niestety jak na razie w wersji beta zanika dźwięk podczas przełączania ścieżki dźwiękowej z DD na DTS, Atmos działa jako DTS, a obraz 3D zawiesza aplikacje.
 
Ostatnia edycja:

skaven1495

New member
U mnie nie było jeszcze aktualizacji, wiec nie mam jak tego sprawdzić, ale dobrze wiedzieć, że coś się ruszyło. Ciekawe czy będzie to działać na apce Netflixa.

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka
 

skaven1495

New member
A w którym dokładnie miejscu w apce bluraya sa te opcje? Szukam i szukam i znaleźć nie mogę.

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka
 

kosmita

New member
Nie potrafie zrobić screena obrazu na konsoli
ustawienia/wszystkie ustawienia/Dyski i blu-ray/blu-ray

Pod WIN10 też pojawiła się zakładka z Atmosem :)
 

Attachments

  • atmos.jpg
    atmos.jpg
    228,7 KB · Wyś: 101
Ostatnia edycja:
Do góry